Болки в гърдите след отбиване

  • 816
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Здравейте,
и нашето кърмене приключи скоро - на 1г. 11м. Не съм имала особени проблеми със спирането на кърмата, около 3 дни гърдите ми бяха напрегнати и изцеждах по малко, но с това всичко приключи. Сега обаче  - седмица по-късно - ме болят. Меки са, няма твърди участъци, просто ме болят. Нормално ли е това? Не помня нищо такова при отбиването на големия ми син. Знае ли някой на какво се дължи?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А по кое време от цикъла си - да не би да се дължи на хормонални промени около овулация или менструация?
Някои майки предпочитат за собствено успокоение за няколко седмици след отбиването да вземат лецитин профилактично, по 1 таблетка дневно.
Поздравления за успешното кърмене и безпроблемното отбиване  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 383
Благодаря.  Не мисля, че е от цикъла. В момента съм след менструация, но овулацията още е далеч. Възможно ли е от напрягането каналчетата да са се травматизиали? Или да е нещо от обратното развитие на млечните жлези newsm78

# 3
  • Мнения: 663
Ще ти кажа при мен как беше, също отбиването премина за 2-3дни, т.е. на втория ден се бях препълнина, дадох да суче и след това-край.След няколко спокойни дни почнаха болки и се появиха буци, които се местиха  в продължение на няколко дни, след което и болките и буците постепенно изчезнаха.Така , че си мисля, че е норамално, плюс това четох из форума и при други момичета след отбиване се е получавало така.

# 4
  • Мнения: 1 383
Благодаря, всъщност май вече взе да преминава.

Общи условия

Активация на акаунт