Има ли начин за увеличаване на околоплодните води ?

  • 7 018
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
В 32 г.с. съм, а водите ми са леко намалели? Знаете ли дали има начин за тяхното увеличаване или поне да се предотврати ранното намаляване на водите ? Помага ли приемането на повече течности ?

Към момента не са малко, просто са леко намалели , може да е нормално вече в 32 г.с. да започват да намаляват ?  Thinking

# 1
  • Мнения: 173
И на мен вчера ми казаха, че водите ми са нормално количество, но не са много, един вид са на долната граница. Лекарят каза да не се ограничавам от течности в никакъв случай. Това нямало да увеличи водите, но щяло да помогне да не намаляват.

Успех! Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз лично не знам за такъв  newsm78 , не мисля че приемането на течности би могло да помогне в случая.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Не мисля, че има общо.Но пий течности за собствено успокоение.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 911
На мен гинеколога пък ми каза да увелича течностите, когато моите бяха намалели. Тогава се учудих, че има такава зависимост и се поразрових тук и намерих доста потвърждения.

# 5
  • Мнения: 27 524
Няма.
Не се притеснявай, Природата си знае работата!

# 6
  • Мнения: 124
Мерси за отговорите, аз ще си пия водата пък дано всичко да е наред  Simple Smile и аз на мен докторът ми каза, че ако пия повече вода поне водите няма да намаляват под норма

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
По скоро се движи по-малко!  Peace

# 8
  • Мнения: 2 891
Мисля, че не!

# 9
  • Мнения: 990
И аз не знам да има връзка между течностите и околоплодните води , но все пак щом лекар ти е казал, значи има защо. Почивай си повече  Peace

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз бях с много малко околоплодни води,казаха ми,че няма начин да ги увелича,само повече почивка.Износих безпроблемно докрай,че даже и преносих с повече от една седмица. Peace

# 11
  • Мнения: 124
Наистина не знаех, че има връзка между движението и количеството околоплодни води ? Аз напоследък започнах да вървя всеки ден като си мислех, че така е най-добре за мен и бебето  Confused

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има определена връзка между приема на течности и количеството на околоплодните води. Околоплодните води постоянно се обновяват и изчистват, което не би станало, ако нямаше обмен с остналите течности в организма и даже може да си възстановяват количеството, дори при спукан мехур - затова определено помага да се пие голямо количество течности (все пак с мярка, де, да не стане прекомерно натоварване на бъбреците и да се обърка електролитния баланс - около 2,5 литра би трябвало да е достатъчно).

# 13
  • Мнения: 1 272
Аз имах проблем с околоплодните води към 36 седмица. Лежах в болница, наливаха ме със система 4 дни и ми казаха да пия повече течности, но не прекалено. Както hedra е писала 2,5-3 литра/дневно са достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт