За културата на шофиращите

  • 4 309
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Или как се държим на пътя, когато сме в колите си?

Какво ми направи впечатление:
Отивам до поликлиниката, Любо в кенгуруто, Ники до мен. Налага се да пресека на пешеходна пътека, булеварда е с 2 платна, едното е много натоварено. Пресичам първото, понеже няма много коли и се спирам пред второто. Чакам, чакам, ЧАКАМ, колите си вървят, не спират, а отдолу има още и още коли. И ето, че едно БМВ, с Хърватска регистрация намаля и спира. В първия миг не разбрах защо, после се усетих, че човекът спря, за да мога да пресека. Колоната зад него ще, не ще стои и чака, чуват се клаксони, от колите с Българска регистрация.

Това е само един пример.

# 1
  • Мнения: 1 172
Айде да не ги делим на Бг и друга регистрация, а? Много чужденци карат в Балгария както си искат, понеже знаят, че няма да бъдат наказани. По същия начин и много българи спазват правилата, въпреки, че знаят, че вероятно няма да бъдат наказани при такова нарушение.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Ами...да кажа и аз.
Карах почти без слизане от колата 6 години, следващите 4 - пеша. И наблюдавам същото като теб.
Като шофьор спирах на пешеходни пътеки и прочее.
Но като пешеходец не мога да кажа, че много ми спираха. Даже - откровено са се опитвали да ме газят - преди нямаи три седмици виках като хамалин подир един задник, който смяташе, че е много важно да мине през мен (аз на зелено и на пешеходна пътека).
Сега пак карам и се надявам пак да карам добре.
За съжаление последните години (последните десет поне) все повече хора взимат книжка, без да са се научили да карат добре и това си личи в движението абсолютно.

Смятам, че всеки шофьор трябва да бъде принудително, ако не доброволно, каран един ден в месеца да ходи пеша, за да види как е от другата страна.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Винаги, когато завивам надясно на зелен светофар спирам. И винаги се страхувам, че ще ме наденат изотзад. И това е малкият дявол, по-лошото е, че ме заобикалят отляво и може да блъснат пешеходеца. Отвратително! Намислила съм да си лепна надпис "Аз давам предимство"...
И това е по същата причина, която споменава Бу - поставям се на мястото на пешеходците. Понякога те просто нямат шанс да преминат, ако никой не им спре.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
"Аз давам предимство"...
...а ти?

И ще ти услужа с лепенката от нашите коли: "...и аз твоята!"

# 5
  • Мнения: 1 520
Вярно е, въпреки, че личния ми опит обикновено ме е сблкъсквал със спиращи.

Все пак е вярно, виждала съм го.
Затова се старая да спирам, когато имам видимост и възможност.

Какво да се каже - дотолкова ни е културата.

И чужди, и български сърфират из улиците необезпокоявани.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сетих се и още нещо: Дългогодишен шофьор, без нито една катастрофа. Питат го как е успял, а той отговаря "Никога не съм си ползвал предимството". Би трябвало да се замислим...

# 7
  • Мнения: 4 712
Спирам на пешеходни пътеки, макар да ми свирят от останалите коли зад мен. Зная колко е отвратително да чакаш на пешеходна пътека и никой да не си направи труда да те пропусне. Много ми е безумно как на някои кръстовища хем светва зелено за шофьорите, хем и за пешеходците  ooooh!

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 12:55 от Kasidy

# 8
  • Мнения: 603
Ами нямаме си култура. Дори и да не е на пешеходна пътека, когато съм с количката, само румънци и германци спират. А на пешеходна пътека за българите е просто задължително да НЕ пропуснат пешеходците.

# 9
  • Мнения: 3 405
Айде да не ги делим на Бг и друга регистрация, а?

Аз за себе си ги деля, защото само шофьори на чужди коли са ми давали предимство, български никога.
Ти както искаш, ако имаш други впечатления - ОК. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Спирам на пешеходни пътеки, не спирам, обаче, когато на някой му е кефнало да пресича на 50 м от пешеходната пътека, даже го освирквам Twisted Evil
На мен пък в 90 % от случаите също ми спират. Дали не живея в някоя паралелна вселена newsm78

# 11
  • Мнения: 1 533
Сетих се и още нещо: Дългогодишен шофьор, без нито една катастрофа. Питат го как е успял, а той отговаря "Никога не съм си ползвал предимството". Би трябвало да се замислим...

И аз общо взето избягвам да си ползвам предимството. Все се сещам за онази шегичка, дето двама се блъснали и този който бил без предимство, излязъл и се развикал - ти точно сега ли намери да си ползваш предимството бе!

# 12
  • Мнения: 416
Да споделя и аз личен опит.Шофьор съм от 9 години - нямам нито една глоба или нарушение.Спирали са ме само за рутинни проверки.Миналото лято давам път на майка с дете да пресече булевард с две натоварени платна и без сфетофар на това място,а тя ми показа среден пръст.Разкрещя се,че чакала на осевата линия мъжът си,който е една кола зад мен #CrazyКакво да правим - хора всякакви.Е,не й останах длъжна.Вече все по-малко неща ме впечатляват по пътищата в БГ.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
На мен пък в 90 % от случаите също ми спират. Дали не живея в някоя паралелна вселена newsm78
Ъм Blush как да кажа... на атрактивни каки по-често спират (като 'атрактивна' да не се разбира като разголена - просто излъчване на позитивност, присъствие), включително и жени. Случва се все по-често да ми спират и на 50 метра от пешеходна пътека - нещо, което досега само в чужбинско ми се е случвало.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
 Blush Оооо Бу, ще те почерпя за този комплимент cheers

Общи условия

Активация на акаунт