мастит при новородено

  • 4 017
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Някой чувял ли е за такова нещо,нас ни изписаха с тази диагноза-мастит,гърдичките и са надути ,а лекаря каза че е и болезнено.Страшно много се притеснявам,препоръчаха да правим компрес с риванол и малко спирт.Ако някой може да даде повече инфо,ще съм благодарна!

# 1
  • Мнения: 1 753
Чувала съм че било нормално. Това ставало още в корема на майката от хормоните й. Питай си все пак лекаря, но не се притеснявай! Много бебенца са така!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При новородените се получава такова подуване на гърдичките заради хормоните, които са преминали по време на раждането у бебето - не се притеснявай, нормално е. Слагай компресите (аз риванол не бих сложила и на куче, но обикновено това препоръчват Rolling Eyes) и ще мине за няколко дни - и нищо да не правиш, пак ще мине (което за мен е най-разумния курс на действие).

# 3
  • Мнения: 4 447
Някой чувял ли е за такова нещо,нас ни изписаха с тази диагноза-мастит,гърдичките и са надути ,а лекаря каза че е и болезнено.Страшно много се притеснявам,препоръчаха да правим компрес с риванол и малко спирт.Ако някой може да даде повече инфо,ще съм благодарна!

Не се притснявай,това е хормоналном и ще мине,ние не правихме компреси - няма проблем. Ама какво диагнози почнаха да си измислят - мастит - малииииииииий

споко, не се шашкай, може и без компрес - ще мине.

# 4
  • Мнения: 19 289
не се притеснявай  и при нас гърдичките бяха подути.освен това на едната гърдичка имаше запушено млечно каналче.казаха ми да слагам компреси с извара и всичко се оправи.
тук изварата прилича на много изцедено кисело мляко.в Бг май е като сирене и не знам същото ли е

# 5
  • Мнения: 483
Не се притеснявай, моят бебешок беше с твърди гърдички и май вече почти нищо няма...м/у другото и дъщеря ми беше така Simple Smile
Нищо не съм слягала и на двамата Hug

# 6
  • Мнения: 3 760
Това не е мастит. Просто хормонално подуване. Ще си мине  само  Peace Компресите с риванол...Хмммммм...  Ами то няма възпаление, така че само ще й раздразниш кожата.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние бяхме така-компреси с реванол 10 дена и всичко беше наред. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Аз също съм слагала компреси с риванол, може би седмица. Незнам доколко точно те са помогнали, или просто си минава от само себе си. Само дето изцапахме всички бодита  Mr. Green

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мастит....в мозъка на този, който го е измислил, най-вероятно.

Почти всички момиченца са с подути гърдички след раждането заради хормоните..както Хедра обясни.
Минава от самосебе си.

# 10
  • Мнения: 65
Подуването на гърдичката е вследстие на майчините хормони,може да има и изтичане на секрет-минава  без лечение.Мастит при новороденото е много рядко заболяване-наслагва се инфекция,освен подуване гърдичката е зачервена и болезнена-тогава се слага компрес.

# 11
  • Мнения: 4 447
Мастит....в мозъка на този, който го е измислил, най-вероятно.

Почти всички момиченца са с подути гърдички след раждането заради хормоните..както Хедра обясни.
Минава от самосебе си.

И при момчетата сеполучава. baby_neutral

# 12
  • Мнения: 753
гърдичките на синът ми се подуха 4-5 дни след раждането( и то доста подути,но неболезнени).не съм слагала нищо,след 10 дни вече бяха съвсем нормални.

# 13
  • Мнения: 171
До края на първия месец подуването на гърдичките е нещо съвсем нормално, това е физиологичен процес.
При новородените се получава такова подуване на гърдичките заради хормоните, които са преминали по време на раждането у бебето - не се притеснявай, нормално е. Слагай компресите (аз риванол не бих сложила и на куче, но обикновено това препоръчват Rolling Eyes) и ще мине за няколко дни - и нищо да не правиш, пак ще мине (което за мен е най-разумния курс на действие).
    bouquet
Риванолът е отречен вече, да не говорим за пристягането на гърдичките. Водих малката на детски ендокринолог, който ми обясни, че пристягането не само не помага, но дори може и да навреди.

# 14
  • БГ
  • Мнения: 735
и при нас диагнозата е същата, казаха ми да слагам риванол, купих обаче мехлем и слагам от 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт