Херпангина-що е то?

  • 37 928
  • 27
  •   1
Отговори
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 578
   Днес бяхме на лекар.Каката е пак с херпангина и очаквам вкл и при малката.Било вирусно и го е пипнала от детската.
   За 2 месеца 2-ри път ще и е.Преди мина бързо и без температура и особено неразположение.Сега обаче е с Т,отпусната,не яде.
   Питам:Как се предпазвате от това чудо,може ли да стане хронично и ако някой знае повече подробности да сподели.
   Снощи всичко беше идеално и сутринта ...хоп:ИЗНЕНАДА!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Oх, и ние миналата година я прекарахме. Тъкмо се беше оправил след една вирусна инфекция и хоп, херпангина. Педиатърката каза, че след употреба на антибиотици организма е много уязвим към нея. Помогна ни само панадолче и едно лекарство  за мазане което ни изписа педиатърката по нейна рецепта, нещо антисептично и обезболяващо (малкият не искаше и вода да пие от болка) И така водихме го при нея два пъти дневно да му маже устата и гърлото и в крайна сметка за 3-4 дни се оправи. А беше заприличал на концлагерист.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
И дъщеря ми я изкара преди седмица - с болки в гърлото, бели налепи и много висока температура /39.5/ Всичко мина за два - три дни- не сме пили никакви лекарства /херп ангината е вирусна и не се лекува с антибиотици/, температурата не трябва да се смъква насила и рязко- особено под 38.5, защото самата висока температура лекува- убива вирусите. Просто трябва да се следи внимателно детето да не вдигне повече, да не се насилва да яде и то ще се оправи...Ние се събудихме на третата сутрин с нормална темп.и вълчи глад. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 404
И дъщеря ми я изкара преди седмица - с болки в гърлото, бели налепи и много висока температура /39.5/ Всичко мина за два - три дни- не сме пили никакви лекарства /херп ангината е вирусна и не се лекува с антибиотици/, температурата не трябва да се смъква насила и рязко- особено под 38.5, защото самата висока температура лекува- убива вирусите. Просто трябва да се следи внимателно детето да не вдигне повече, да не се насилва да яде и то ще се оправи...Ние се събудихме на третата сутрин с нормална темп.и вълчи глад. Grinning
Абсолютно подкрепям с уточнението,че трябва да се дават много течности на детето,за да не се обезводни.Хронично не може да стане,не се притеснявай,повтаря се при деца с понижен имунитет,може би трябва някак да я подсилиш.

# 4
  • Мнения: 110
Включвам се и аз да уточня, че се характеризира с много силни болки в гърлото. Аз миналата година лятото я бях лепнала и нямам спомен някога да ме е боляло така гърлото. При мен нямаше температура, но се чуствах доста отпаднала. Много бях притеснена да не се зарази и синът ми, тъй като бяхме постоянно контактни, но не се случи, а докторката която ме лекува ми обясни, че се среща при хора с намален имунитет. При мен без антибиотик не мина влачих се две седмици с болки и след прием на аугментин всичко отшумя. Бързо и лесно оздравяване!

# 5
  • Мнения: 6 390
И моята дъщеря вече трети ден е с Херпангина  Rolling Eyes
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm
Голяма криза, не яде, не пие от болки в гърлото, високи Т. три дни, днес ни предписаха Калцид АБ
било летно заболяването - според докито, затова побутвам темата  Peace

bendji2710
пак те срещам тук  Wink какво пиехте тогава, спомняш ли си  Blush

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Пак нещо хомеопатично беше, но не помня...тя пие и за друго хронично заболяване, та затова...   Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Само да не се обезводнява.

# 8
  • Мнения: 3 410
Мили и загрижени майки, аз съм нова в този форум, но прочетох страшно много за зачервени гърла, херпангини и други проблеми с гърлото - моят съвет е купете си една голяма бутилка Алое Фърст и пръскайте с него всяка сутрин и вечер , дори детето да е здраво, и ще забравите за този вид страдания. Аз постъпих така с моите две госпожици и е такова щастие да си водиш и вземаш от детската градина детето и да не чуеш от него че го боли гърло или пък учителката да ни сюрпризира с новината че детето ни е с висока температура. Този спрей съдържа алое , прополис и още някои билки и според лекарката която преди 4 години ни го препоръча, прави лигавицата на устата и сливиците устойчива на вируси и бактерии.Наистина се оказа така и се радвам че и се доверих.

# 9
  • Мнения: 114
3 дена бяхме с висока темп.Пиковия момент достигна 40 градуса2 дена след това имаше застой и хоп отново 39,5т.Докторката каза ,че е Херпангина и не се изразява с гнойни налепи , а червени ивици в устната кухина и предимно непцето и сливиците.Сега ще пием антибиотик защото изминаха вече 5 дена и детенце не се оправя.Лошото е ,че в повечето случаи се поява от мръсни ръце и прибори /яслите и градините/-

# 10
  • Мнения: 982
3 дена бяхме с висока темп.Пиковия момент достигна 40 градуса2 дена след това имаше застой и хоп отново 39,5т.Докторката каза ,че е Херпангина и не се изразява с гнойни налепи , а червени ивици в устната кухина и предимно непцето и сливиците.Сега ще пием антибиотик защото изминаха вече 5 дена и детенце не се оправя.Лошото е ,че в повечето случаи се поява от мръсни ръце и прибори /яслите и градините/-

Моля,моля,децата се научават да си мият ръцете вкъщи!Имам впечатление,че чистотата на приборите в яслите и градините е на ниво.Ако детето ми хапва пясък,както прави сега,вината няма да е в детската градина.

# 11
  • Мнения: 114
3 дена бяхме с висока темп.Пиковия момент достигна 40 градуса2 дена след това имаше застой и хоп отново 39,5т.Докторката каза ,че е Херпангина и не се изразява с гнойни налепи , а червени ивици в устната кухина и предимно непцето и сливиците.Сега ще пием антибиотик защото изминаха вече 5 дена и детенце не се оправя.Лошото е ,че в повечето случаи се поява от мръсни ръце и прибори /яслите и градините/-

Моля,моля,децата се научават да си мият ръцете вкъщи!Имам впечатление,че чистотата на приборите в яслите и градините е на ниво.Ако детето ми хапва пясък,както прави сега,вината няма да е в детската градина.


Скъпа , позволи ми да знам най добре как си гледам детето.Хигиенните навици си ги има , понеже съм и ги изградила от самото начало.Недей да влизаш така остро , смятам ,че всяко дете , начина му на живот и всичко останало е индивидуално.
Винаги когато си изцапа ръцете ,  дъщеря ми идва и ми казва  за да и ги измия . Whistling

# 12
  • Мнения: 982
Ianika,нека да изоставим фриволните обръщения.Исках да разбера какво тук са ти виновни градините,а ти подскочи като ощипана госпожица.Поздравления за добрите навици на дъщеря ти,за какви мръсни ръце говориш тогава?

# 13
  • Мнения: 114
Приех обръщението ти като лична  обида , че едва ли не не се грижа достатъчно добре за детето си. Rolling EyesСлед като хигиената е напълно спазена у дома , няма от къде другаде да се получи това нещо освен от яслата.

# 14
  • Мнения: 982
Приех обръщението ти като лична  обида , че едва ли не не се грижа достатъчно добре за детето си. Rolling EyesСлед като хигиената е напълно спазена у дома , няма от къде другаде да се получи това нещо освен от яслата.

Преди да се обиждаш се замисли на колко места човек може да се разболее от вирус.Твоето дете само на ясла и у дома ли пребивава,нали се среща с други хора,ходи в паркове,на гости и т.н.Последното нещо,което си мисля е,че не се грижиш добре за детето си,пък не съм и компетентна по въпроса.Но да се обвиняват за всичко градините и яслите....

Общи условия

Активация на акаунт