Наранена бенка

  • 9 051
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Днес си ожулих рамото на едно дърво,докато гонех малкия в градинката и за съжаление точно там имам бенка.Откъсна се малко парченце от кожата и потече кръв.Знам че не е хубаво да се закачат бенките и сега ми е много притеснено.
Моля някой ако може да ми даде съвет какво да правя,да пише.Предварително,мерси.

# 1
  • Мнения: 741
Преди време и аз почти си отлепих една.Не прави нищо,само сложи една лепенка отгоре да не я закачаш

# 2
  • Мнения: 179
Или отиди на добър дерматолог да ти я махне  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 063
Имаш два варианта: лепкаш нещо да заздравее и я наблюдаваш дали се променя или отиваш на дерматолог/онколог, да чуеш професионално мнение и да си спестиш притесненията Hug

# 4
  • Мнения: 47 890
на мен синът ми ми изчопли една бенка, потече кръв и малко ме болеше, но не отидох на лекар , защото нямам време, а мисля че е редно, даже искам да я махна ooooh!
е, мина ми засега, но по всяка вероятност при първа възможност ще я махам или поне да я видят
съветвам те да я види лекар Peace

# 5
  • Мнения: 1 896
И аз имах подобен проблем - съветът на лекарите беше да изчакам да заздравее и да отида да ми я махнат. Не че нещо й имаше - можеше и да си остане, но просто беше на такова място, че пак щеше да ми се закача. Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
И специално ми обясниха, че наранена бенка не значи непременно проблем. Така че ако искаш може да отидеш на доктор след като заздравее чак и то ако желаеш да я махнеш - иначе просто наблюдаваш за промени.

# 6
  • Мнения: 2 068
Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
Боли ли? Преди години ходих на дерматолог за да си махам бенка но ме наплашиха че това можело да доведе до рак на кожата и се оказах. Все още ми пречи и от време на време я отлепвам и почва да тече кръв. Много съм навита да я махна какво ще ме посъветвате?

# 7
  • Мнения: 1 134
Отиди на онколог, задължително!

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Махнаха ми я с лазер и няма проблеми оттогава.
Боли ли? Преди години ходих на дерматолог за да си махам бенка но ме наплашиха че това можело да доведе до рак на кожата и се оказах. Все още ми пречи и от време на време я отлепвам и почва да тече кръв. Много съм навита да я махна какво ще ме посъветвате?
само в България могат да ти кажат такова нещо.
Принципно се премахват бенки, които може да са потенциално опасни в бъдеще( и им се прави разбира се хистологично изследване) или такива, които са на места, на които лесно могат да се разранят
НО задължително премахването трябва да става от квалифициран хирург, защото понякога бенката изглежда нормална, но вътре може да се развива процес за израждането на клетките в ракови и трябва да се отстрани цялата внимателно

# 9
  • Мнения: 2 068
Навихте ме ще я махам  Wink

# 10
  • Мнения: 179
 Laughing
Да, но както ти е писала MamaZ, на дерматолог-онколог. Другите не ги разбират тия неща ...
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт