Разни помагалки ...

  • 4 962
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806
Преди време имаше подобна тема - просто всеки си пита за неща дребни, които го тормозят в момента или му трябва някаква малка помощ.

моите дреболойки са:
- трябва ми електронен речник етимологичен (уики-то не е особено богато)
- трябва ми електорнен речник, в който да са обяснени разни думи от гръцки, латински ...
- линк към прогнози за времето по градовете в БГ
....

има и още, ама в момента не се сещам

# 1
  • Мнения: 2 700
Тук като въведеш Европа, после БГ имаш огромен избор от градове (за прогнозата за времето иде реч).

# 2
  • София
  • Мнения: 143
за времето в градовете в България-http://weather.digsys.bg

# 3
  • Мнения: 4 806
за времето - благодаря

# 4
  • София
  • Мнения: 586
за прогнози за времето не е лош и този БГ сайт http://weather.digsys.bg/ch/index.pl%3Fplace=84&action=real& … mp;lang=_bul.html

# 5
  • Мнения: 1 416
моите дреболойки са:
- трябва ми електронен речник етимологичен (уики-то не е особено богато)
Асса,
Прверових къде ли не за твоя речник, няма такова нещо. Английски, испански френски - колкото искаш... Български етимологичен обаче няма.
Защо не използваш обикновен?
В нет-а има само тълковен. Няма да ти свърши работа май. Направих си експеримент, доста е беден. Засега уикипедия е най-доброто средство онлайн. Още няма хора, които да се захванат с направата на виртуални речници в България.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 15:21 от Лора

# 6
  • Мнения: 4 806
Лора, благодаря.  Hug

още едно нещо:
на всички опаковки на батерийките има знак да не се хвърлят в боклука.
Къде да ги хвърляме?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Това за батериите и мен ме тормози, че ми се препълва буркана вече. От няколко години си ги събирам в един трилитров буркан, ама скоро ще трябва да го изпразня някъде.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
- линк към прогнози за времето по градовете в БГ
....

Много съм доволна от този www.wunderground.com. Никога не са грешали, ъпдейтва се на всеки половин час.

# 9
  • Мнения: 22
Лора, благодаря.  Hug

още едно нещо:
на всички опаковки на батерийките има знак да не се хвърлят в боклука.
Къде да ги хвърляме?




Абе аз съм виждала някъде по гари и автогари такива специални контейнери, ама не мога да си спомня къде, дори не съм сигурна в България ли беше newsm78. И мен ме тормози този въпрос напоследък, моля някой, ако пътува по-често, да каже, че аз от 4-5 години не съм ползвала обществен транспорт почти.

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
айде и аз да попитам Praynig...откъде да си изтегля тоя пусти доктор Хаус, щото цял ден го чакам и накрая  заспивам по средата / ама да е със субтитри/.... Praynig

# 11
  • Мнения: 1 416
айде и аз да попитам Praynig...откъде да си изтегля тоя пусти доктор Хаус, щото цял ден го чакам и накрая  заспивам по средата / ама да е със субтитри/.... Praynig
В http://DMCA-removal-from-Google/ го има, проверих. Предполага, и в Арена.

# 12
  • Мнения: 2 700
Лора, не ми се отваря линка ти за тълковен речник. Какво си дала, Eurodict-а ли?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 103
Относно батериите някъде бях чела или чула, че в магазините, които ги продават трябва да ги приемат обратно за рециклиране, за да не се хвърлят на боклука.

# 14
  • Мнения: 1 416
Лора, не ми се отваря линка ти за тълковен речник. Какво си дала, Eurodict-а ли?
Да, него... Сега ще оправя линка.
Има и други из нет-а, но този е най-добър.

Общи условия

Активация на акаунт