Какъв е вашият Индекс на Телесна Маса?

  • 5 103
  • 101
  •   1
Отговори

Анкета

Какъв е вашият Индекс на Телесна Маса?

Опции:

  • Мнения: 1 241
Има теми за това кой колко килограма е, но килограмите сами по себе си не са показател за % мазнини

ИТМ пак е относителен и не дава точна представа за % мазнини, но поне отчита височината на човека

тук ще можете да изчислите своя ИТМ, ако не знаете как
http://health-prevent.com/prevent/zd0500_bmi.html


Оставям възможността да променяте своя глас, защото нали все пак към това се стремим Simple Smile
Степен на затлъстяване BMI
Под физиологични стойности     < 18.5
Физиологични стойности            18.5 - 24.9 
Наднормено тегло                       25.0 - 29.9
Затлъстяване първа степен        30.0 - 34.9
Затлъстяване втора степен        35.0 - 39.9
Затлъстяване трета степен        > 40

# 1
  • Мнения: 1 241
моят е 28,69

# 2
  • Мнения: 4 806
моят е 20.57

не съм сигурна, че е правилно да се взима предвид и възрастта...

# 3
  • Мнения: 861
19.57 е сега, но ако стана кг-те които искам ще е 18,81.

# 4
  • Мнения: 6 958
28,34  Thinking

Хубаво, че си пуснала тази тема, но малко необоснована ми се вижда тази теорийка на изчисляването  Rolling Eyes

# 5
# 6
  • Мнения: 1 975
Втора опция 22.26  Rolling Eyes, странно аз си мислех, че съм с наднормено тегло newsm78

# 7
  • Мнения: 4 678
Моля отговорете ми на следната задача:
Има 2 мъже,и двамата са високи 1.75 и двамата тежат 85 кг.Но единия е спортист с перфектна фигура, а другия е с корем и е отпуснат!Кой е дебел и с какъв индекс newsm78

# 8
  • Мнения: 248
Моят е 27,33, но всъщност какво точно означава това? Наднормено тегло - добре, това си го знам, но то при всеки е индивидуално, все пак на един кокалите му тежат повече, а на друг по-малко....

# 9
  • Мнения: 1 241
Има 2 мъже,и двамата са високи 1.75 и двамата тежат 85 кг.Но единия е спортист с перфектна фигура, а другия е с корем и е отпуснат!Кой е дебел и с какъв индекс newsm78
Както казах ИТМ не дава точна представа за % мазнини, но поне отчита височината на човека

# 10
  • Мнения: 6 958
Моля отговорете ми на следната задача:
Има 2 мъже,и двамата са високи 1.75 и двамата тежат 85 кг.Но единия е спортист с перфектна фигура, а другия е с корем и е отпуснат!Кой е дебел и с какъв индекс newsm78

Нали ги разбираш тези работи, защо ни питаш нас невежите дето сме стигнали до отбора на наднормените и закръглени хорица  Rolling Eyes newsm78 Laughing

# 11
  • Мнения: 1 241
не съм сигурна, че е правилно да се взима предвид и възрастта...
Всъщност не знам защо е квадратчето, възрастта не влиза в сметката
ИТМ= кг/височината(в м)на квадрат

# 12
  • Мнения: 4 678
Моля отговорете ми на следната задача:
Има 2 мъже,и двамата са високи 1.75 и двамата тежат 85 кг.Но единия е спортист с перфектна фигура, а другия е с корем и е отпуснат!Кой е дебел и с какъв индекс newsm78

Нали ги разбираш тези работи, защо ни питаш нас невежите дето сме стигнали до отбора на наднормените и закръглени хорица  Rolling Eyes newsm78 Laughing

ТОЧНО!Щото тва с индекса са глупости,аз познавам слаби хора които тежат по 85 кила!Всеки е различен!Има момчета които тренират и са тежки,а нямат грам тлъстина !

# 13
  • Мнения: 178
Моят индекс е 20,9, а с килограмите, които искам да стана ще е 19,13

# 14
  • Мнения: 1 890
24,43, а сланинките ми се виждат с просто око.

Общи условия

Активация на акаунт