с какво мажете при ухапване от бълхи

  • 59 546
  • 20
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 432
с какво мажете или давате на децата си при ухапване от бълхи. моя приятелка не може да намери решение. синът и е на 2 години и половина. една бълха да има, при него ще отиде, стават плюски, сърбят го много и после стават рани. фенистил не помага, и за пиене и за мазане. как е при вас?алергозан може ли на тази възраст?

# 1
  • Мнения: 315
мисля че за мазане може но да прочете листовката за всеки случай,а в аптеките продават кърпички и разни флакони за предпазване от такива гадини

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
нищо не го предпазва. "Off", аутан, нищо и после става страшно.

# 3
  • софия
  • Мнения: 757
Бисе,сега видях темата.И Ицко е така...Да ти кажа последния път нямах Фенистил,аптеката бе затворена и не го мазах с нищо.Минаха си ей така пъпките.Обаче и в двата случая(с и без Фенистил)му остават белези....
   Hug на тайфата!

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За облекчаване на сърбежа - Ментолов спирт Peace.
И аз, и синът ми сме така - една да има - изяжда ни...иначе вътрешно нищо не пием, минава и така, стига да си удържиш ръцете и да не се чешеш Twisted Evil.
А за алергозана - мисля, че е малък...

# 5
  • Мнения: 47 963
псило балсам, алергозан, аутан превантивно...кларитин евентуално при тежки симптоми(едно лято щерката адски се надуваше от комарите)
моя мъж е магнит за бълхи, а щерката за комари...ужасно е

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Фенистил гел

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Пробвайте и спрея на джонсън за след ухапване,при мен е помагал.Иначе и аз съм така и с бълхите и комарите.

# 8
  • Мнения: 5 539
Болна тема за дъщеря ми и за мен Sad Явно имаме една и съща кръв, защото 1 бълха да има в радиус от 100 метра, на нас ще се лепне. А мъжът ми хем не го хапят, хем ако го ухапе по сутринта му е минало
На Ева по 40-50 пъпки съм преброявала Cry И минават за не по-малко от седмица Close Все едно шарка...

Затова като ходим при свекърва ми, която живее в къща и влизат бълхи, задължително вечер пръскам детето с Аутан. Цялата я мажа, без главичката. А ако случайно я ухапе, мажа с Псило Балсам. Не че лекува пъпките, но поне временно облекчава.

Друго, което знам от опит, че облекчава, е оцетът.
А даже съм чувала, че оцетът ги гони бълхите, но не съм съвсем сигурна

# 9
  • Мнения: 14 654
Псилобалсам- кремче е, предназначено точно за ухапвания от насекоми, но облекчава и пъпките от варицела. 3 лева струва някъде

# 10
  • софия
  • Мнения: 432
Псилобалсам- кремче е, предназначено точно за ухапвания от насекоми, но облекчава и пъпките от варицела. 3 лева струва някъде
с това кремче след ухапване ли мажеш? как е точното му име?

# 11
  • Мнения: 14 654
Да, след ухапване, псилобалсам е точното му име Simple Smile

# 12
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син наскоро го изпохапаха бълхи.Май ги беше закачил в градинката.Мазах го навсякъде, където е изпохапан с хума.За около 4 - 5 дни всички ухапвания се оправиха, а него явно не го сърбеше, защото никък не се е чесал

# 13
  • Мнения: 189
Комари, бълхи и всички хапещш годинки, като намажеш ухапаното с лавандулово масло ваднага спира да сърби. Пробвах го и върху мен и е истина. Децата от комари ставаха на рани. Купувам едно малко шишенце, разреждам го с малко вода, защото е много концентрирано и с памуче мажа всяка пъпчица. Не боли, не щипе и минава. Е мирише доста силно, но преди сън успокоява.

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Има спрейче на аутан за след ухапване от всякакви насекоми.Много е ефикасно и лесно се пръсва.

Общи условия

Активация на акаунт