подходящ сезон ли е есента за тръгване на ясли

  • 1 216
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте всички мами,
Смятам от септември живот и здраве малката да я давам на ясли. Записана е и ще я вземат. Майка ми все още се чуди дали ще я гледа и тази година, но май както вървят нещата не е много навита. Дали от септември или октомври началото не се знае още, но тогава ще да е. Въпросът ми е дали е подходящ сезон есента и дали да започнем с полудневно оставяне там като начало за да се адаптира или направо да я оставяме до към 16,30 когато вече са станали от сън и са хапнали следобедната закуска.
Благодаря ви, ако споделите личния си опит. Вики е контактно дете и обича да си играе с деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Синът ми също е записан на ясла от септември. Не съм се замисляла, дали сезоните имат значение  newsm78, така че ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 503
По принцип есента и пролетта са сезони на вирусите. От тази гледна точка няма значение кога ще  пуснеш детето на ясла, защото двете вълни на прием са точно в тези сезони. Аз също се надявам да приемат дъщеря ми през септември или октомври, днес ходих да проверя как се предвижва молбата ми и има шанс. В яслата, която съм избрала( по- голямата ми дъщеря също беше там) адаптационния педиод е дълъг колкото е необходимо на детето. С голямата продължи около два месеца, като включим и разболяванията. В началото я оставях за час- два, после с обяда, към третата седмица с приспиване на обяд, без закуска, със закуска и т.н. Много трудно се адаптира. А имаше дечица- за два- три дни и оставаха да спят там. Така че, успех със свикването и по- малко болести!
   Пропуснах нещо- през лятото повечето лелички си ползват отпуските и настава бясно въртене на персонал, така детето се затруднява допълнително с адаптацията. Някъде правят сборни групи и омесват децата от цялата и съседни ясли- също не е приятно.

# 3
  • Мнения: 2 731
За мен тръгването на ясла -градина септември месец не е подходящ сезон .Мисля че лятото е най -удачно.

# 4
  • Мнения: 1 416
Маргарита тръгна през ноември. Никакви проблеми с адаптацията не е имала. Само първия ден я взехме след на обяд. Трудности не е имало...

# 5
  • Мнения: 4 399
Не знам дали е подходящ, но аз нямам друг избор и дъщеря ми ще тръгне от 1. Октомври. Майка ми твърди че сезона не бил добър, но няма друг начин...

# 6
  • Мнения: 7 362
Мисля че лятото е най -удачно.
  По-неподходящ сезон от лятото едва ли има.Период на сборни групи,постоянна смяна на персонал и пак си има дечица,които са носители на вируси,но този път на разстройства и повръщания - така наречените "летни вируси".През лятото децата се водят на море,планина и т.н. и е подходящ сезон да се закалят и през сента по-лесно да се адаптират.Друго предимство е ,че персонала е титулярния и детето като свикне с тях не минава през постоянна смяна на сестри и лели. Peace

# 7
  • Мнения: 4 841
Според мен есента е най-подходящия сезон. Лятото е идеално за закаляване - една серия от петнайсетина дни на море и още толкова на планина + някаква схема за имуностимуланти (ако родителят им е фен, разбира се) са прекрасна подготовка за градината. "Пролетните" вируси са доста повече и по-опасни - такива са поне моите наблюдения.
Това от гледна точка на болестите. Колкото до адаптацията - при всяко дете е индивидуално, но точно сезона е последния фактор, който играе роля. В нашата детска градина не се практикува взимане на обяд, от първия ден остават за цял ден и като цяло не съм ставала свидетел на фрапантни случаи на нежелание за ходене. Включително и сина ми от първия ден се "вписа" в обстановката и ходи с удоволствие.
Основното според мен е майката да излъчва увереност и позитивизъм по отношение на градината. Ако тя е неуверена, малчото го усеща и не знае какво да очаква. Така че най-доброто за бързата адаптация на децата е настройката на майката и начина, по който тя подготвя психически себе си и детето за предстоящата раздяла.
Успех на всички, на които това им предстои   bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери тръгна сега май месец точно по тази причина-прецених че сега е най-подходящото време.Все още мисля така,но тя много трудно се адаптира.Все още сме до обяд,защото отказва да се храни там и вече ми се върти в главата спиране за 2-3 месеца и ново тръгване през септември.Много се надявам да не сгреша,но пък от друга страна ще е по-голяма и повече ще разбира/и евентуално казва/.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 789
 Според мен сезонът няма значение. Вируси има по всяко време, независимо дали е пролет, лято, есен или зима. По-важен е въпросът как твоето дете ще реагира на вирусите в яслата. Защото ще отиде, а там-кое киха, кое кашля...Постарайте се през лятото да изградите добър имунитет-много разходки, плодове, зеленчуци.
 Синът ми тръгна на ясла в края на март. Първия месец всяка седмица беше болен. Направо се бях отчаяла. Сега (пу-пу) се позакрепи и от началото на месеца не е боледувал. Давам му бабешки имуностимулатор-лимони с мед.
 В началото беше само до обяд-около три седмици, но през това време е и боледувал, та май се събира около седмица и половина да е ходил до обяд. Оттам нататък започна да ходи по цял ден. Свикна бързо, само първите няколко дни плака сутринта. Когато го оставихме за цял ден не е плакал след обяд. Това, при положение, че откакто се е родил не се е отделял от мен.
 Надявам се и при вас адаптацията да мине бързо и детето ти да не боледува.

# 10
  • Мнения: 2 700
Ами то половината време са вируси, другата половина - грипове. Сезонът няма никакво значение според мен. Дъщеря ми тръгна на ясла през октомври, след пълен курс с Рибомунил през лятото, и се разболя за пръв и единствен път около НГ. Пускай я и не му мисли Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 108
Да, подходящ е, защото персоналът е пълен, рядко се взимат отпуски и детето няма да сменя възпитателките. Другото предимство е, че процесът на привикване няма да бъде прекъснат от лятната ваканция, защото често се случва, ако детето тръгне през май, на есен да повтаря наново периода на адаптация.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
  Мартин тръгна през октомври, нямаше проблеми. Не мисля, че сезона има чак такова значение. През лятото например обикновено са в сборни групи, което също не е добър вариант.

# 13
  • Мнения: 494
  Мартин тръгна през октомври, нямаше проблеми. Не мисля, че сезона има чак такова значение. През лятото например обикновено са в сборни групи, което също не е добър вариант.
И аз така мисля!Големият ми син тръгна през октомври, а малкия ще го пускам от септември(тази година)-други неща са по- важни,не сезона и за повечето , другите майчета тук вече писаха.

# 14
  • Мнения: X
Всичко е относително.
Дъщеря ми тръгна на ясла миналата година март и не се разболя чак до декември. Предполагам, обаче, че фактът, че извеждат децата навън всеки ден е допринесъл.

Общи условия

Активация на акаунт