Спорим - като гърми какво би станало с компютрите?

  • 2 860
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Дайте мнение, че да се прочете черно на бяло, че ми писна да повтарям едно и също моля. Мислите ли че трябва да се гасят компютрите като гърми?

# 1
  • Мнения: 46 490
На леля ми в Пловдив от гръм им изгоря компютъра + 4 телевизора (те са 3 семейства в 3 етажна къща, на всеки етаж е бил пуснат по един, на техния 2  Mr. Green)

Но аз моя не го гася, смела съм за сега  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 352
Разбира се, дори и радиото! Всичко се гаси от контакта.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз мисля, че имат някаква защита знам ли? Ама ме изнедахте

# 4
  • Мнения: 3 323
В добрия случай отива захранването, в лошия.... не ми се мисли!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дайте мнение, че да се прочете черно на бяло, че ми писна да повтарям едно и също моля. Мислите ли че трябва да се гасят компютрите като гърми?
да  Peace
на мен при гръм един път ми беше изгоряла Лан-картата на компа  Sick

# 6
  • Мнения: 87
...принципно се гаси , но това е защото се ползва модел от едно време! Сега се слага на кабела на нет-а ти един филтър , и той обира токът с по-голямо напрежение или ако има гръмотевици...абе има си защити и ако си взела мерки ако ще и потоп да става можеш да не го гасиш!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
Мерси мацки а как изглежда тоя филтър и кой трябва да го сложи доставчик или аз

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ами нашите контакти са занулени или както там се казва, точно за такива случаи , на аз гася и без това нета ми тогава се скапва.

# 9
  • Мнения: 87
Мерси мацки а как изглежда тоя филтър и кой трябва да го сложи доставчик или аз
тоя филтър моеш и сама да си го сложиш , ама ако имаш инструмент (което е малко вероятно) за това по-добре се обади на доставчика и питай какво точно трябва да си купиш...а те да дойдат и да ти го сложат! Представлява един цилиндър и вътре с ко е пълен - не моа ти кажа...

# 10
  • Мнения: X

на мен при гръм един път ми беше изгоряла Лан-картата на компа  Sick

И на мен това ми се е случвало.
Интернет-доствчика ми каза,че е изгоряла от гръм.Но интересното е,че нямаше гръмотевици тогава,а и преди това.Май ме преметнаха с това оправдание newsm78

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние пък "изгърмяхме" с един монитор след гръмотевична буря...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 345

Благодаря. Това имах пред вид дали аз да го купя или са длъжни да го сложат, но не се изразих правилно Blush

# 13
  • Мнения: 87

Благодаря. Това имах пред вид дали аз да го купя или са длъжни да го сложат, но не се изразих правилно Blush
...ми виж сега , за да не става фал - не знам дали са длъжни..., ама говори с доставчика си все пак Wink
шото в днешно време всеки глеа да мине метър... Simple Smile та да си нямаш излишни главоболия!

# 14
  • Мнения: 141
Когато има гръмотевична буря гасете всичко, направо изключвайте кабелите от контакта, вадете кабела на лана, на телефона, на кабелната. Никакви защити не спасяват. Колкото и да ви убеждават. В РПУ-то в нашия град сложиха гръмозащита за 1500 долара, за да си защитят СОТ-а. Наблиза пада гръм, заминава всичко, защитата сработва, но напрежението е толкова голямо, че я прескача, преминава огромна искра, слага еднометрова следа на стената и съсипва абослютно всичко, което работи с ток в сградата, дори помля джиесемите, които нямат никаква връзка с какъвто и да е кабел. Защото покрай мълнията има много яка индуктивност, която минава и през стените. Затова гася всичко, и се надявам да не падна наблизо. Досега съм горял с лан карта, видео карта, принтер, дъно, като при всичките пъти мълнията беше на километър от вкъщи, но явно си намира начини да помеле половината град.

Общи условия

Активация на акаунт