Откраднах оригинална рецепта за пълнени чушки!

  • 1 257
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176



Хайде някой да преведе сега  #Crazy

    * Болгарский перец,
    * цветная капуста,
    * сыр,
    * майонез

Болгарский перец разрезать вдоль вместе с веточкой, почистить, отварить до полуготовности.
Уложить отварную цветную капусту, я еще добавила отварную брюсельскую капусту. Сверху тертый сыр грамм 20-30 и майонез. Запекать в духовке.

Мои комментарии:
Я вскипятила воду и все овощи вместе с перцем опустила в кастрюлю, через несколько минут воду слила, придерживая крышкой, налила холодной для охлаждения (ну, не хотелось мне долго ждать). Уложила перец в лоточек (любую жаростойкую посуду), в каждую перчину положила несколько кочежков той и другой капусты, насыпала сыра, полила майонезом и поставила запекаться в духовку.

Это очень вкусно! На что у меня супруг не овощная душа, этот перец ест с удовольствие

# 1
  • Мнения: 7 474
В основни линии са чушки пълнени с карфиол, кашкавал и майонеза. След малко ще ти го преведа дословно  Laughing

Чушките се режат на половина с дръжките, чистят се от семките и се сваряват до полуготово състояние.  Сварява се карфиола (може да добавите и брюкселско зеле) и се нарежда в чушката. Отгоре се настъргва кашкавал и 20-30 гр. майонеза. Пече се във фурна.

Коментари на авторката:
Кипнах вода с черен пипер и всички зеленчуци ги сложих там. След няколко минути излях водата и ги залях със студена за охлаждане. После сложих разполовените чушки в тава и наредих отгоре карфиол и брюкселско зеле, настъргах кашкавал и залях с майонеза,, след което запекох във фурната.

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 20:33 от L е о

# 2
  • Мнения: 1 120
изглеждат мого вкусни  Rolling Eyes и аз чакам превода

# 3
  • Мнения: 22 867
чушки
карфиол
кашкавал
майонеза
 
Чушката се разрязва по дължина, с дръжката, изчиства се от семките и се кипва до готовност.
Карфиолът/ сварен/ + брюкселско сварено зеле се слагат в половинката чушка, ръси се  настърган кашкавал и 20-30 гр. майонеза. Запича се във фурната.

Моите коментарии: Кипнах вода и сложих всичките зеленчуци в тенджерката, след няколко минути излях водата, налях студена за да охладя, не ми се чакаше да изстинат,. Сложих чушките в тавичка, във всяка половинка по няколко парченца от карфиола и от брюкселското зеле, наръсих с кашкавал, залях с майонеза и сможих във фурната.

# 4
  • Мнения: 4 176
Мерси.   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Ама тоя карфиол- бляк  Sick
Ще напълня с месо май или кайма и запека с кашкавал накрая

# 5
  • Мнения: 1 120
Мерси.   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Ама тоя карфиол- бляк  Sick
Ще напълня с месо май или кайма и запека с кашкавал накрая

и аз така викам за карфиола и брук. зеле
чудя се дали да сложа майонеза  newsm78 нещо не ми се връзва

Общи условия

Активация на акаунт