Петиция - АЗ СЪМ! За всяко дете - семейство

  • 2 015
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
http://www.az-deteto.com/petition/index.html


До Президента на Република България
До Министър-председателя на Република България
До Председателя на Народното събрание на Република България
До Парламентарно представените партии в Република България
До всички кметове на населени места в Република България
До Българските медии

ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ

Препоръки за намаляване броя на децата в домове и осигуряване възможности за тяхната по-добра интеграция в обществото


Настоящите 9 препоръки са резултат от Кръглата маса „Аз съм – за всяко дете семейство“, проведена на 16 май 2006, в БТА, София. В работните групи, изготвили препоръките взеха участие 25 социолози, педагози, психолози, директори на домове, медиите, осиновители, представители на институциите и др.

1.Увеличаване финансовия и човешки капацитет на системата за закрила на детето, което да включва: 1) Увеличаване на броя на социалните работници работещи по случаи в Отделите за закрила на детето; 2) Изграждане на обучителна квалификационна и преквалификационна програма за социалните работници, работещи с деца и семейства; 3) Осигуряване на ежемесечна супервизия за социалните работници по случаи с деца и семейства в риск.

2.Развитие на алтернативни социални услуги за деца и семейства в подкрепа на бременността, доброто родителстване и подкрепа на семейството. Разработване специализирани програми за увеличаване на капацитета на неправителствените организации и други юридически лица, които да се развият като доставчици на социални услуги. Разработване на подобни програми и за местните власти, които да делегират и наблюдават и контролират качеството на предлаганите услуги за деца и семейства.

3.Учредяване на специализирани детски съдилища, които да разглеждат незабавно случаите, в които има деца при разводи, осиновяване, отнемане/ограничаване на родителски и други мерки по закрилата на децата, както и разглеждане на дела на малолетни и непълнолетни с противообществени прояви.

4.Национална информационна кампания на ДАЗД за превенция на нежеланите бременности – ангажиране на медиите, институциите и бизнеса в социално отговорна дейност в дългосрочен план.

5.Облекчаване процедурите за осиновяване.

6.Граждански контрол върху специализираните институции и социалните услуги за деца и семейства. Налагане на по-строги санкции при неизпълнение от различни инстанции на програми и държавна политика, по-голяма прозрачност на дейността и отчетност на различните институции. Насърчаване доброволчески инициативи и дейности.

7.Подпомагане на родителството - достатъчно финансово обезпечаване на младите и най-вече на самотните родители, нормативно уреждане за трудово обезпечаване на самотните родители. Образоване на родителите, облекчения за тях и в същото време търсене на отговорност и санкции при системно нарушаване правата на детето.

8.Преструктурирането и реформиране на съществуващата мрежа от домове трябва да продължи – включването на домовете за деца от 0 до 3 години в реформата, позиционирането им в големите градове, интеграция в обществото, възпитаване на толерантност и отговорност, да се смесват децата от училище с тези от домовете.

9.Създаване на Министерство на децата и семейството – една институция, която да се грижи за децата и да координира всички аспекти на отглеждането, възпитанието и здравето на децата.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 14:46 от hmui

# 1
  • Мнения: 2 084
Поздравления за инициативата!
Само дано секретарките поне споменат на някой получателите, че някакви там са писали нещо за някакви деца.
Искам да съм оптимист, но като гледам милата родна картинка...
Няма да спра да се подписвам и ще се науча да вярвам в реалната възможност да се равие гражданско общество!

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Петицията не се отваря.
Да си призная аз вчера бях в нея, но понеже съм ..... отгоре пишеше да се пише на кирилица, а аз прочетох да се пише на латиница, та като ми дойде мейла за потвърждение не потвърдих, защото ме хвана срам, че само аз съм на латиница, а днес не се отваря, за да я подпиша вече на кирилица. Нямам думи за себе си.

# 3
  • Мнения: 883
И аз не можах да я отворя  newsm78

# 4
  • Мнения: 921
Петицията не се отваря.
Да си призная аз вчера бях в нея, но понеже съм ..... отгоре пишеше да се пише на кирилица, а аз прочетох да се пише на латиница, та като ми дойде мейла за потвърждение не потвърдих, защото ме хвана срам, че само аз съм на латиница, а днес не се отваря, за да я подпиша вече на кирилица. Нямам думи за себе си.

Ако вече си подписала петицията ти излиза предупреждение, че си подписала писмото и не те пуска, за да не става дублиране, но ако си смениш e-mail адреса ще те пусне. Т.е. сървъра разпознава подписа по e-mail адреса.
Тъй като на мен вчера доста дълго не ми идваше писмото за потвърждение, пробвах с друг e-mail адрес и така успях (после дойде и на първия, та подписите станаха 2, но какво да се прави). newsm78
Успех!! Peace

# 5
  • Мнения: 1 843
таня_75, наистина просто не се отваря... Rolling Eyes
Може да е временен проблем.

# 6
  • Мнения: 921
Мда, не бях погледнала днес. Съжалявам, че не съм полезна. Embarassed

# 7
  • Мнения: 7
Сайта не работи, затова я направихме на друго място .
Ето новия линк към нея:
http://www.az-deteto.com/petition/index.html

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
Стана, но вчера имаше поне 50 подписали, а днес са 26 newsm78

# 9
  • Мнения: 7
След, като другия сайт не работи нямаше как да я преместим с подписите и затова трябва да се събират наново.

# 10
  • Мнения: 583
Как ще разбера, че името ми е вписано? Подписах се. newsm78

# 11
  • Мнения: 7
Ето тук пише кой се е подписал
http://www.az-deteto.com/petition/view.php

# 12
  • Мнения: 583
Как да видя имам ли писмено потвърждение на подписа ми? Нали трябвало нещо да получа, и да кликна на някакъв линк. Моля обяснете ми. Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 9 517
Като си подписала си дала мейл - след известно време (аз съм в абв и беше около час) влизаш в мейла и трябва да си получила електронно съобщение от петицията - там си пише ако искаш да потвърдиш твоя глас, да кликнеш на линка. После ти изписва, че гласът ти е потвърден и това е.

Аз я подписах преди около 1/2 час, а още ме няма newsm78

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 16:43 от Фоксче

# 14
  • Мнения: 7
Ще се появи малко е бавно просто.

Общи условия

Активация на акаунт