Някои думи и изрази

  • 3 743
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 241
Не ви дразнят някой думички и изрази като  Arrow Цока(кърма,мляко),Цица(кърма, мляко),заспива на цица,бутам цицата,давам цицата......Никога не съм ги използвала тези думи и изрази и ми се струват смешни.А забелязвам ,че масово се използва.Вие как мислите  Confused:
Някой например пишат "търлъци" е няма такава дума просто  Shocked

Докато кърмих казвах  Arrow "заспива докато го кърмя",давам му да сучИ","пие си млякото" и от сорта.Извинете ме за темата,ама се чудя има ли други като мен на които им прави впечатление,такива неща или аз издребнявам  Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 258
Аз също съм се замисляла над това....Зависи как си свикнал да говориш и какво си слушал около себе си според мен.На мен точно тези изрази дори са ми неприятни-не само ,че са ми странни.... Rolling Eyes

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Чак да ме дразнят-не!По-скоро са ми смешни!
Не издребняваш,Ради,права си да ти правят впечатление,но според мен са плод на изграден речник от страна на ползващият ги! Wink

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
ами доста гадно ми звучат такива неща...

# 4
  • Мнения: X
Не са ми приятни....."бутам цицата" ми звъчи, като "На, яж!" Close  Като чуя такива изрази за кърменето и си представям някоя разпищолена дойка в мъгливо английско селце от 15-ти век.... #Silly  Ако кърмех щях да използвам "кърмя я"; "храня я", "суче"......

# 5
  • Мнения: 5 468
Дразнят ме тези изрази. Голям процент имат за стачката ми да спра да кърмя. Чувах все цицата, цокане, циците, цици, цици... Чувствах се като буркан с мляко. Отвратих се от целия процес.

# 6
  • Мнения: 1 263
Много гадно ми звучат и затова ги подминавам бързо, преди асоциацията, предизвикана от подобни изрази да стане прекалено натрапчива.
П.П. Блях... стана ми гадно дори и сега, като ги прочетох в темата, макар да са само "пример".

# 7
  • Мнения: 7 831
Не са ми гадни  Wink , но много от тях са ми смешни и ги смятам за архаични.

# 8
  • Мнения: 2 978
Ами този:
"Дадох му цицка и заспа"

# 9
  • Мнения: 544
Цитат на: Radina

Някой например пишат "търлъци" е няма такава дума просто Shocked

Докато кърмих казвах  : ...,давам му да сучи"


Ами и такава дума (сучи) няма Grinning

Не се впрягай толкова Wink

А изразите за храненето на бебето и на мен ми звучат малко гадно.

# 10
  • Мнения: 5 713
Цитат на: pandora
Като чуя такива изрази за кърменето и си представям някоя разпищолена дойка в мъгливо английско селце от 15-ти век.... #Silly  Ако кърмех щях да използвам "кърмя я"; "храня я", "суче"......

Много точно казано:)

# 11
  • Мнения: 2 978
Всички тези изрази се употребяват в различните региони на страната по различен начин.
Както "Сучи"- във Варна..поне от 5 познати съм го чувала, но това не е проблем. (Поне мен не ме дразни)

Има други обаче...... дето просто няма как да не

# 12
  • Мнения: 3 932
Е, гаднички са тези изразчета, но от тях отърване няма. Дразнели са ме като ги слушам, но чак пък да ме откажат да кърмя...

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен в началото също ми звучаха странно,но доста ме забавляваха - и полека-лека започнах и аз да ги употребявам Simple Smile Обаче татето ми направи забележка,че му звучи гадно да казвам как дребната виси на цицата Embarassed  и се старая да не ги употребявам в говоренето,освен сред други кърмачки Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 243
Ами не ме дразни думата "цица". Дума като дума... Щом е в българския език - а тя е, и е българска дума, нищо й няма. Не буди никакви асоциации у мен - най-малко негативни.  Предпочитам да казвам "цица", щото ако кажа "поднасям бюста си на новороденото" някак идиотско става Grinning "Цица" не е вулгарна дума, назовава нещо скъпо и любимо Wink Не са дразнещи думите, дразнещи са нещата, които те значат. Но аз си харесвам циците и обичам когато дъщеря ми сучЕ от тях.

Общи условия

Активация на акаунт