плоскостъпие

  • 851
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на 5г.8м. от миналата година по препоръка на дрДраганов (София) сложихме стелки, заради плоскостъпие. Носи ги предимно в пантофите, с които е по цял ден в детската градина, а и вкъщи. Лятото не ги носи, защото не мога да й купя подходящи сандали (прекалено са затворени, а и много скъпи). Но разбирам, че други лекари (Горна баня) не препоръчват носенето на подобни стелки, когато няма оплаквания, защото те не водели до излекуване, а само успокояват евентуална болка. Дори има мнения, че вредят, защото не позволявали на мускулите на свода да се напрягат сами, а те, понеже са повдигнати там, вършат тяхната работа.
Моля ви за мнения и съвети! Благодаря!   bouquet

# 1
  • софия
  • Мнения: 757
Миналият ден заведох сина си на ортопед тук във Велико Търново,защото в София ще си бъдем в каря на юни(тогава ще посетим и Горна баня).Та последните месеци го забелязахме,че като върви,завърта ходилата на вътре.Това било от плоскостъпие.По препоръка купихме супинатори и ги сложих в сандалките("Беко",защото са по-високи).Той ми обясни,че това се предава по наследство и то от майката(и аз съм така).Та ще ги носи винаги ,когато е навън,а в къщи-само по чорапи.
Ще видим в каря на юни месец какво ще ни кажат в Ортопедията в Горна баня. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт