До колко показателни са туморните маркери?

  • 2 498
  • 2
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Направих си изследване туморен маркер за рак на гърдата, просто ей така заедно с хормоналните изследвания и излезе, че е в норма, точно по средата на референтните стойности. Докато чаках при ендокриноложката, споделих този факт с една жена и тя каза, че въпросното изследване въобще не е показателно и че нейна позната преди да я оперират от рак на гърдата е показвала нормални стойности, а всъщност организмът и е бил болен. Възможно ли е това или е въпрос на калпави изследвания?

# 1
  • Мнения: 3 456
Една мед.сестра ми беше обяснила, че тумор. маркери показват положителен резултат ( т.е , че си болен), ако болестта е напреднала. Те не се използват за диагностика на болестта, а за проследяавне, т.е след като е назначено изследване се проверява стойността на съответния маркер, дали намаля или не.
Толкова знам по въпроса.

# 2
  • Мнения: 3 914
Една мед.сестра ми беше обяснила, че тумор. маркери показват положителен резултат ( т.е , че си болен), ако болестта е напреднала. Те не се използват за диагностика на болестта, а за проследяавне, т.е след като е назначено изследване се проверява стойността на съответния маркер, дали намаля или не.
Толкова знам по въпроса.
Абсолютно вярно Peace
Майка ми беше болна от рак,след всяка химиотерапия правеха маркери,сега е напълно здрава Hug

Общи условия

Активация на акаунт