О-образно изкривени крачета?

  • 778
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мами,
синът ми е на 1г. и 7м. от известно време ми прави впечатление ,че ходи много разкрачен ,дори и когато му махна памперса.Мисля си да не би тази походка да се дължи именно на него? И също така ми се струва ,че крачетата му са леко криви в О- образна форма . НЯкоя от вас имала ли е подобен случай ,всчка информация ще е добре дошла.Мисля ,че не може да става дума за рахит ,фонтанелата е затворена ,няма аномалия в долната челюст и др. признаци ,давала съм му витамин Д. Надявам се кривите крачета да са наследство ,но това ,че ходи разкрачен ме притеснява .

# 1
  • Мнения: 110
Здравей!
 Не се притеснявай! Моят син е с Х- форма на крачетата и  при един  ортопедичен преглед, който беше по друг повод,  доктора ми обърна внимание на това и ми каза, че е физиологично изкривяване и до 7 годишна възраст се коригира само. На нас ни препоръча каране на колело, а сигурно при вас,тъй като е О-образно изкривяване ще трябва да се ограничава или избягва, но не съм сигурна.  Ако искаш и ти се консултирай с лекар, но нищо не се предприема, така, че спокоино.

# 2
  • Мнения: 41
благодаря за отговора teta beta ,ходихме днес на ортопед правихме снимки на таза и коленете-нищо обезпокоително , има си го това О-образно изкривяване ,но най-вероятно щяло да се израсте,на нас ни препоръча едни коркови ортопедични стелки и то когато крачето пораснело поне 15см. И пак ще ходим след 6 месеца на преглед .

Общи условия

Активация на акаунт