Парното в нова кооперация.

  • 2 269
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Предстои ни решаването дали да има ТЕЦ или не в нова кооперация. Тъй като съм се напатила от сметките ни досега за ТЕЦ (~300лв) и то без да е топло пък и факта, че ако веднъж се "хванеш на хорото" развод с топлофикация няма, та да питам...
Може ли мамите живеещи в нови кооперации с пуснат ТЕЦ да ми отговорят, освен това което показва топломера, за изразходваните киловати(магавати или както там се измерва) има ли допълнителни неща по сметката за ТЕЦ? т.е. има ли такса мощност или тем подобни и ако да, какъв % от общата сметка са те. За София става въпрос, в случай че има някакво значение...

# 1
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ние сме в нова кооперация,нямаме надути сметки плащаме консумираното.Положителното е,че няма хора който да са си изключили парното при нас с изключение на един.Парното се засича за всеки апартамент отделно,а не с общ топломер за входа без да има такъв за апартаментите.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 12:13 от juliana

# 2
  • София
  • Мнения: 163
Ние сме в нова кооперация,нямаме надути сметки плащаме консумираното.Положителното е,че няма хора който да са си изключили парното при нас с изключение на един.Парното се засича за всеки апартамент отделно,а не с общ топломер за входа.

Значи няма такса мощност за новите кооперации, така ли?
За топломерите за всеки апартамент ми е ясно, но също знам че има и общ топломер за цялата абонатна станция и все пак си мисля че има някакви разлики м/у сумата от 'домашните' топломери и този в абонатната. И не ми е ясно колко са тези разлики. Все пак ако реша да не ползвам парно, не ми се иска да плащам 30лв такса мощност и отделно 40-50лв за общи части...

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
За такса мощност не знам,но и да има нещо за разпределяне то е само заради този старец при нас,иначе не би трябвало да има разлика.
Сумите определено не са като в големите панелни блокове,а и си на топло наистина

# 4
  • Мнения: 1 655
За март и април сметките ни са 50 и 40 лв, но това ни е първа година в блока и още не са минавали да изравняват. Тогава ще мога да ти дам по-точна информация.

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
За март и април сметките ни са 50 и 40 лв, но това ни е първа година в блока и още не са минавали да изравняват. Тогава ще мога да ти дам по-точна информация.
Разликата при изравняването зависи от зададената кубатура за отопление и от реално ползваното. В смисъл задал си 100кв. а си отоплявал 80,ако си плащал всички сметки при изравняването ще имаш разлика в твоя полза.

# 6
  • България-София
  • Мнения: 573
Ние сме в нова кооперация,нямаме надути сметки плащаме консумираното.Положителното е,че няма хора който да са си изключили парното при нас с изключение на един.Парното се засича за всеки апартамент отделно,а не с общ топломер за входа.

Обезателно имате общ топломер в абонатната станция. След като се сумират отчетите по апартаментните топломери се вадят от общия и расликата - по процентно разпределение. Не случаино да се влкючиш се изискват: протокол от общо събрание на етажната собственост с подписите на всички живущи; изготвен проект за отопляемите обеми на всеки апартамент и общи части /от там идва и процентното разпределение на разликата/ и молби от всеки, че е съгласен един вид с това разпределение....
Малко лаишката го обясних, но да стане ясно, че Топлофикация няма да се "мине" да има загуби от разликата между доставена и потребена топлинна енергия...

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ние сме в нова кооперация,нямаме надути сметки плащаме консумираното.Положителното е,че няма хора който да са си изключили парното при нас с изключение на един.Парното се засича за всеки апартамент отделно,а не с общ топломер за входа.

Обезателно имате общ топломер в абонатната станция. След като се сумират отчетите по апартаментните топломери се вадят от общия и расликата - по процентно разпределение. Не случаино да се влкючиш се изискват: протокол от общо събрание на етажната собственост с подписите на всички живущи; изготвен проект за отопляемите обеми на всеки апартамент и общи части /от там идва и процентното разпределение на разликата/ и молби от всеки, че е съгласен един вид с това разпределение....
Малко лаишката го обясних, но да стане ясно, че Топлофикация няма да се "мине" да има загуби от разликата между доставена и потребена топлинна енергия...
Ох ,и аз съм го написала:doh:исках да кажа че така не се плащат енергия която е потребена от комшии без топломери.Факт е че си на топло и не плащат високи сметки Wink
Ти си го казала точно.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 12:27 от juliana

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Добре де, защо да няма такса мощност? Нова или стара сграда- няма никакво значение. Как тъй ще пропуснат да ти вземат паричките? Unik много хубаво е написала нещата. Аз лично не бих се засилила да им ползвам "услугите".

# 9
  • Мнения: 209
"Съветът на директорите на "Топлофикация София" взе решение считано от 01.07.2006 г., да отпадне "такса мощност" и цената на топлоенергията в столицата да бъде еднокомпонентна."
От тогава и на нас не ни начисляват такса мощност. И тябва да е така навсякъде  newsm78
Ние сме в нова кооперация,нямаме надути сметки плащаме консумираното.Положителното е,че няма хора който да са си изключили парното при нас с изключение на един.Парното се засича за всеки апартамент отделно,а не с общ топломер за входа.
Само, че при нас мисля, че има изравнителен топломер, но доколкото знам няма големи разлики и съответно не плащаме допълнителни суми.
Ако те интересува за 50кв.м. за миналата година (09.2005-05.2006) за целият отоплителен сезон + подгряване на вода сме платили 300лв.

# 10
  • София
  • Мнения: 163
Ако те интересува за 50кв.м. за миналата година (09.2005-05.2006) за целият отоплителен сезон + подгряване на вода сме платили 300лв.

300лв за сезон ми се струва доста добре, при условие че сега ми идват такива сметки за месец   #Crazy
Нали не работиш за топлофикация?  Simple Smile
Иначе май към парното клоним за сега...
А някой пускал ли си е само топла вода, без парно и ако да, как вървят сметките само за вода?

Общи условия

Активация на акаунт