Майчета ПОМОГНЕТЕ

  • 1 323
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Родих на 04.05 всичко с кърменето беше на ред до преди два дни наложи ми се спешно да влеза в болница. Матката не изхвърляш лохите и всичко се беше събрало вътре кюртираха ме по време на престоя в болницата имах кърма цедих редовно вчера се прибрах бебка засука обаче изведнъж кърмата изчезна. От обед до към 9 вечерта се мъчих да я накърма ама нямаш и капка и накрая я нахраних с шишето през ноща през час я слагах на гърдата дръпне по няколко глътки и кърмата и тя свърши.
Пия чай за увеличаване на лактацията, наливам се с течности прочетох за неуробекса сега ще го взема от аптеката КАК се пие.
Ако се сещата за нещо друго казвайте

# 1
  • Мнения: 336
Честито бебче, Силве,
Казваш, че през нощта си кърмила през час - за стимулирането на лактацията това е много хубаво, но явно не си спала много, а сънят също е изключително важен. И почивката изобщо. Както и спокойствието. Дано можеш да се си ги осигуриш.
Както го описваш ми звучи повече като резултат на стрес и преумора. Иначе можеш да наблегнеш на богатата на протеини храна, овесени ядки, бадеми и всякакви богати на вит. Е (но не да приемаш орално под формата на хапчета) храни. На  мен, ако не си внушавам, бозата също ми действаше доста в началото. Колкото до неуробекса - това не са съвсем невинни витамини, момичета, не е като да пиеш вит. С, така че не знам... аз избягвам приема на лекарства и допълнителни витамини - вит. B комплекс има в пълнозърнестите хлябове колкото щеш.
Взимай си по-често душове, масажирай гърдите и пробвай да цедиш по малко през това време (ръчно, виж техниките, ако срещаш проблеми).
Най-важното - почивка и спокойствие. Дано бебчо е кротичко и позволи.
Успех

# 2
  • Мнения: 226
Напълно подктепям Иглика.
Глегай да си почиваш колкото можеш повече и слагай бебчо на гърда възможно по-често. При мен, за увеличаване на лактацията най-много действа кърмето между 3 и 8. Гледам да имаме поне 2 в този период. Другото, което ми действа е отвата от семе от копър.
Пиши как вървят нещата.
Успех

# 3
  • Мнения: 110
...варено жито и лук също са ми помагали.Почивай си и слагай бебчо по-често на гърдата.Желая ти успех! newsm10

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Казваш, че матката е задържала лохиите - възможно ли е обаче да е имало и задържано парченце от ципите или плацентата? Как си след кюртажа - как е кървенето? Всички тези неща могат да имат голямо отражение върху кърменето, защото сериозно влияят на хормоните - добре е да отидеш да те видят на ехо дали е изчистено добре всичко.

# 5
  • Мнения: 121
Hedra имало е и останали парченца от плацентата, лохите са били основно гной, кървя по малко казаха ми че са изчегъртали всичко и било нормално да кървя по малко.
Това което ме притеснява е че преди да си тръгна вчера сутринта от болницата се цедих 2 пъти в 6 и в 9 кърма колкото искаш, след като се прибрах в къщи нямаше почти нищо.
Надявам се другата седмица да отида да ме видят на ехограф, за капак и каката от вчера вечерта е с варицела и картинката е пълна дано потръгне кърменето. От време на време давам шишето с мляко на бебока за да не стой гладна съвсем.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 13:27 от silveto_5

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Явно ти се е събрал страшно много стрес последните дни...
Каката ще се оправи, не се притеснявай - пожелавам ти да мине с 5-6 пъпки и темп само първия ден Hug
Хубаво е, че кърма е имало независимо от всичките проблеми - и отново ще има Grinning Опитай да релаксираш малко преди опитите за кърмене, да пийнеш вода, да сложиш малко топли компреси на гърдите и чак тогава да пробвате да се кърмите.
Разбира се, че е нужно да предлагаш храна на бебето, докато нещата се успокоят - но не пропускай случаите да я слагаш на гърда, когато се размърда насън или мрънка по друга причина, както и да прекарвате колкото е възможно повече време кожа до кожа.
Пиши пак как вървят нещата и ако няма подобрение, е важно наистина да идеш да те видят на ехограф независимо от кюртажа.

# 7
  • Мнения: 336
ако позволите, в името на точната информация
правилното е кюретаж   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 622
ако позволите, в името на точната информация
правилното е кюретаж   bouquet
В интерес на истината, са дублетни форми, като дори в по-голямата част от речниците се явява без "Е". Сори за оффа.  Wink

# 9
Родих на 04.05 всичко с кърменето беше на ред до преди два дни наложи ми се спешно да влеза в болница. Матката не изхвърляш лохите и всичко се беше събрало вътре кюртираха ме по време на престоя в болницата имах кърма цедих редовно вчера се прибрах бебка засука обаче изведнъж кърмата изчезна. От обед до към 9 вечерта се мъчих да я накърма ама нямаш и капка и накрая я нахраних с шишето през ноща през час я слагах на гърдата дръпне по няколко глътки и кърмата и тя свърши.
Пия чай за увеличаване на лактацията, наливам се с течности прочетох за неуробекса сега ще го взема от аптеката КАК се пие.
Ако се сещата за нещо друго казвайте

ЗА продължаване на лактацията най-важно е нощното кърмене!
Моето момче е вече на 1 г. и три месеца и още се кърмим нощем... Първите месеци е най-трудно, защото не може да го сложите до себе си, за да не го затиснете през нощта и затова трябва да се става от сън- много е изтощително... Намалете и водата - за да може да ви изсмуква и да има апетит. Адаптираните млека за нас са "отрова" - те отбиват и надуват бебетата, както и кашите - никога не сме ги употребявали! Кърмете бебето когато заплаче - на поискване - за да си върнете лактацията, може да е и през 15 мин. При мен също е така - когато намалим кърменията - кърмата също намалява. Не се отчайвайте, ако имате желание бебето ви ще е здраво и доволно, но изисква жертви и от двамата родители.

# 10
  • Мнения: 121
Да се разпиша появи ми се малко кърма, но не е достатъчна за едно хранене.Слагам бебка винаги когато имам възможност хапва по малко, но ми се струва че не изяжда всичко.Като пусне гърдата винаги мога да изцедя още това нормално ли е. Заспива за кратко и посл пак надава вой от глад. 2до 3пъти на ден и давам АМ по 60гр за да мога да почина малко а и тя да не реве постоянно от глад Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 385
Честито бебче да сте здрави и щастливи
Да те питам пиеш ли някакви хапчета след кюртажа. На мен ми дадоха да пия някакви антибиотици когато преди година и нещо ми правиха кюртаж. Казват че това влияе на лактацията.

А това че изцеждаш след нейното хранене е нормално, не е задължително бебчето да изяжда всичко, още повече в началото когато стомахчето му е много малко.

Дано всичко си дойде на мястото, само спокойно и използвай всеки момент да си поспиш Simple Smile

# 12
  • Мнения: 121
Пак се разписвам за мое успокоение Grinning
ninshte пих зинат и още някакви за да ми предизвикват контракции на матката (много гадно все едно раждах 4 ден пак)
Продължавам да храня бебка с кърма колкото има и АМ пробвах през вечерта да и намаля АМ на 30 гр нощта я изкарахме обаче сега на обед пак дадох 60гр. След като вися незнам колко време на гърдите ми и започна да не иска да ги захапе пак. Редувам и 2 гърди след като си изяде АМ пак давам по незнам колко пъти на ден дано нещата се пооправят.
Каката и тя вдигна почти 40 градуса от шарката сега вече е добре обаче само капризничи и цялата седмица ще си е в къщи. Така че няма почивка  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 439
Подкрепям Иглика -почиваи,храни се пьлноценно и бьдете здрави.За лактацията помага и чаи от листа малина или коприва.кьсмет и пиши

# 14
  • Мнения: 121
Да се разпиша Grinning
Преди 2 дни бяхме на консултация с бебка за 20 дни е наддала 860гр мисля си че част от тези грамчета са и от кърмата. Последно я дохранвах 3х60 АМ за целия ден. Та от два дена сме само на кърма но имам чувството че не се наяжда добре за пишкането пишка редовно, за акането по 1 максимум 2 пъти на ден не много. Храня я на поискване когато спи изкарва и по 2-3 часа обаче като е будна постоянно виси на цицата. Последно хранене вечер 20;21 часа, нощем я храня в 12, 3, 6 може и по-начесто, през деня не знам по колко пъти не е от най поспаливите.
От сутринта е будна накрая не издържах и и дадох 60гр АМ и сега спи блаженно.

Общи условия

Активация на акаунт