Автобусна екскурзия до Испания - впечатления, мнения, съвети

  • 2 766
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
 Обмисляме едно такова евентуално приключение - ЗАГРЕБ – ВЕРОНА – КНЯЖЕСТВО МОНАКО – АНТИБ – КАН – БАРСЕЛОНА –- ФИГЕРАС - ЖИРОНА - СЕН ТРОПЕ – НИЦА - ВЕНЕЦИЯ, но ме притеснява дали няма да е прекалено изморително и в крайна сметка да не успеем да разгледаме всичко. Интересува ме също и чисто битовата страна на нещата.

# 1
Обмисляме едно такова евентуално приключение - ЗАГРЕБ – ВЕРОНА – КНЯЖЕСТВО МОНАКО – АНТИБ – КАН – БАРСЕЛОНА –- ФИГЕРАС - ЖИРОНА - СЕН ТРОПЕ – НИЦА - ВЕНЕЦИЯ, но ме притеснява дали няма да е прекалено изморително и в крайна сметка да не успеем да разгледаме всичко. Интересува ме също и чисто битовата страна на нещата.
GrinningЧудесно измислено приключение с много екзотични и красиви моменти, които  ще се запечатат в съзнанието Ви за цял живот. Пътувахме с една моя  приятелка  с автобус.  Препоръчвам Ви като  пътеводител ТА " 2 М-КО". Разполагат  със собствен транспорт и екскурзовод, който 15 години разхожда българите  по Европейските  маршрути. Кликнете, за да се   запознаете  с програмата им. Тази година също сме предприели с тях но този път ще ходим на гръцки,  италиански  и испанските острови.

# 2
  • Мнения: 768
Много мерси за отговора. На теория звучи прекрасно, но в повечето програми гледам има момент да се разглежда град след цяла нощ пътуване.....А и практическата част - от гледна точка, че някои дни вероятно няма да има как човек да си изпере или дори смени дрехите на гърба....как беше при вас?

# 3
  • Мнения: 1 584
Колко дни е цялата тази обиколка? И колко нощувки имате в хотел?
Общо взето такива екскурзии са евтини, защото много от нощувките са в автобуса. По колко дни се остава в градовете - разгледай добре и прецени дали си заслужава или ще е само на бегом Peace

П.С Жирона всъщност се казва Хирона  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 768
Има различни варианти, горе-долу 13-14 дена, 3-4 нощи на път...  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 299
От такива екскурзии косата ми се изправя...много път, малко време по градовете... като имаше един виц - Една жена била на обиколка с автобус из Европа, от 26 страни видяла само 10 - за останалите нямало място до прозореца...
Ще се разбиете от път... Изберете нещо с по-малко градове. Знам, че на всеки му е меракът да види света, ама по 2-3 часа в град не си е работа.. Все едно Рим за 2 часа  #Crazy
Разбиите екскурзията на части  Peace

# 6
  • Мнения: 289
И аз не съм привърженик на тези екскурзии  Confused
Била съм на една ученическа такава, както и съм пътувала веднъж до Валенсия /директно/ с автобус - и впечатлението ми е, че след първата нощ в автобуса, вече на никого не му е до разглеждане... трябва да си доста издържлив и ентусиазиран пътешественик, за да не се впрягаш на хилядите дребни неудобства  Confused
Аз лично предпочитам по-малко разглеждане, за сметка на по-комфортно прекарване.

# 7
Препоръчвам ти тази, не се обикаля много и има време да разгледаш.
Ще варви цяло лято:
http://www.travel.bg/package_view.jsp?ID=17&lang=1&pid=18801

# 8
  • Мнения: 768
Ще ми се да събера повечко отговори по възможност от препътували....та лееко побуут newsm53

# 9
  • Мнения: 134
аз съм от малкото любители на тези  "на екс" екскурзии. Не се замислям дори изморена ли съм или не, зареждам се с впечатленията и имам енергия... за още. Така съм обиколила повечето страни от Западна Европа и не мисля, че съм пропускала интересни места- музеи, изложби, дори театър заради умора. Отиди, събери впечатления, после търси нови хоризонти! Hug

# 10
  • Мнения: 768
Мда....именно новите хоризонти са смисъла на идеята. И да попитам има ли някои по-особени неща, които човек трябва да си носи и изобщо какви неудобства и проблеми обикновено възникват и евентуално как се решават?

# 11
  • Мнения: 134
Аз не съм претенциозна, не нося нищо  специално. Там хотелите са добри и е лесно. А без деца на път всеки битовизъм ми се струва песен  JoyИ през юли и август са ГОЛЕМИТЕ разпродажби- чудесна възможност за яко пазаруване!

# 12
  • Мнения: 768
Но ние ще сме в пълен комплект, малкият вече не е толкова малък..на 13 е, но пак няма да се мине без битовизми.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм фен на тези екскурзии, била съм на една такава в ученическите ми години - на 17 бях. Беше кошмарно пътуване и никога повече не бих го повторила. Смятам, че за детето ще бъде супер уморително. Много градове са ви наблъскали в програмата, май голяма част от тях ще видите само от прозореца Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 9 963
Весело изкарване! Не мога да помогна по основния въпрос, защото не съм ходила с автобусна екскурзия, но поне Испания си заслужава отвсякъде, така че едва ли ще съжалявате. После да разкажеш как е минало Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт