за оризовото брашно

  • 516
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Някой знае ли как се приготвя каша от купено оризово брашно?Мисля с него да згъстявам храната от детската кухня

# 1
  • Мнения: 7 106
Цитат
Кашата от домашно приготвено брашно

Тя се приготвя, като 2 супени лъжици с връх от брашното се накисват от предната вечер в 150-160 мл вода, за да се усвоят максимално полезните вещества. На следващия ден се разбърква, слага се на котлона и с бъркане се сварява до получаване на нужната гъстота, обикновено до полутечно състояние, което бебето харесва), а след това се похлупва, за да се задуши за няколко минути. Може да се смеси със суров настърган на ситно или пасиран плод, или с готово плодово пюре. Може да му се добави обезсолено сирене, ако детето е на подходяща възраст (обикновено над 8-9 месеца). Не се препоръчва подправянето със захар, тъй като употребата й в детската кухня, както и на сол, се избягва до 1 година и умерено се употребява до 3 годишна възраст. Кашата може да се приготви и без предварително накисване.
Ако се прави каша от царевица, може да се използва готово фино царевично брашно, което се продава по магазините.
Ако изберете да приготвяте каши от полуготови продукти, можете да си купите оризово брашно (прави се от бял ориз) по диетичните магазини, също овесени ядки, ядки от елда и пшеничени ядки.




Рецептата я взех от тази тема, разгледай я има и други полезни неща.

# 2
  • Мнения: 7 106
Само да допълня, че аз не съм накисвала брашното от предната вечер, а тъй като я давам на следобедното хранене - от обяд.Мисля, че  е достатъчно.А някой път даже не съм го и накисвала въобще, направо съм я варила.

# 3
  • Мнения: 162
благодаря ти!Видях рецептите малко по-касно.само с ориз ли приготвяш кашата?Знаеш ли какво друго може да се сложи?Имам коприва на прах,дали е удачно #Crazy

# 4
  • Мнения: 7 106
На какво възраст е бебето?
Но щом казваш че взимаш храна от кухня, значи е на поне 7 мецеса, нали?
На тази възраст копривата няма проблем.Аз слагам по едно кубче замразена към пюретата на Ева, мисля че можеш да пробваш с тази на прах, но като начало сложи много малко, за да видиш как ще се понесе.

Кашата я правя или с оризово брашно, или с елда (гречка) пак смляна на брашно или царевично (така наречения качамак, продават го готов приготвя се за 2-3 минути). Не съм смесвала брашната, защото се сваряват за различно време.След сваряване добавям вътре или пасиран пресен плод какъвто имам или плодово пюре и кърма/ад.мляко.

Общи условия

Активация на акаунт