Спасявайте ни - осиновените ни деца са в пубертет!

  • 4 111
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Моля, пишете , ако детето ви е в пубертета и има проблеми, независимо дали знае или не знае за осиновяването си...

# 1
  • Мнения: 1 843
Имаме няколко активни мами на деца в пубертета. Със сигурност ще се включат с мнения.

Аз имам една молба, обаче.
Стига да не ви притеснява, пишете, моля ви, какви са проблемите, естество, прояви...Някой ден и ние ще станем пуберски майки, знам ли, може да ни направите услуга.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 172
Бягство от дома ни, често и за дълго, следствие- преместване от училище и др.

# 3
  • Мнения: 583
Прочети моите постове и ще разбереш. Писах ти на ЛС, пиши и ти, споделяй и не се притеснявай. Можеш да се обърнеш с молба за съвет от Теа, тя е психолог и също пише тук, нищо че не е с осиновено дете. Не си единствена, и няма да си.  bouquet

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Аист, разбирам, че темата е много сериозна и важна, но ще помоля да не пускаш поредица от постинги само с емотикони.
Майките тук не са пред компютъра си нон-стоп и когато видят темата ще се включат.
изтривам ти постингите само с емотикон, защото няма нужда от тях!

# 5
  • София
  • Мнения: 533
Аист, споделяш много малко, затова и аз не мога да бъда по-изчерпателна.

Осиновените тийнейджъри се сблъскват със специфични трудности и ги отреагират в поведението по специфичен начин, като това много често не зависи от факта дали знаят или не знаят, че са осиновени. Защото казването на едно дете, че е осиновено просто е обличане в думи на истината за себе си, която то дълбоко в душата си винаги е знаело.

Бягството от вкъщи е едно от най-често срещаните предивикателства пред родителите на тийнейджърите ПО ПРИНЦИП, не само при осиновените. Причините са най-различни и много индивидуални.

Без да знам конкретни подробности, мога да ти кажа две неща:

1. Когато едно дете бяга от вкъщи, то не се чувства добре в дома си - било отношенията с родителите или между родителите, било отношенията с братята и сестрите си, било атмосферата вкъщи. То бяга от дома, за да потърси някъде навън това, което не получава вкъщи... Разбиране, доверие, любов, приласкаване - по начина, по който то ги иска за себе си... Което много често не съвпада с начина, по който родителите му го дават. Или простичко казано, можем да разделим бягството от вкъщи на бягство ОТ нещо и бягство КЪМ нещо - бягам ОТ..... и се стремя КЪМ.......

2. На по-дълбоко, психологично ниво, при осиновените деца бягството от вкъщи често се тълкува като символично търсене на корените - търсене на биологичната майка или биологичното семейство - търсене, което в повечето случаи е подсъзнателно и детето не си дава сметка за това.

# 6
  • Мнения: 1 426
В пубертета всички деца повече или по-малко се настройват срещу родителите. Обикновено реакциите им обаче не са чак толкова драстични. Добре е да се поговори с детето, но очевидно за момента то не е готово за откровен разговор с родителите. Дали няма да се намери някой близък, например майката или таткото на добър приятел/приятелка на детето? Или любима леля, чичо? Често децата в пубертета споделят с добронамерени възрастни, които не са родителите. За моите деца например винаги лелята (сестра ми) е била по-голям авторитет от мене. Човекът да си поговори с него като възрастен с възрастен, да разбере какви са проблемите, да го увери, че родителите го обичат - в тая възраст едно от детските опасения е, че родителите не ги обичат, защото децата чувстват, че на моменти стават "лоши".
Много трудна възраст е пубертета - и за деца, и за родители още повече. Почети също и в "Нашите деца" - там има напоследък поне 2-3 подобни теми.

# 7
  • Мнения: 2 172
Наистина пиша малко, нямам време или нет. Детето ми е на 14г. и от3 седмици го няма, полицията несидава много зор да го търси....
Благодаря на всички ,които пишат по темата!

# 8
  • Мнения: 583
Няма ли някакви новини? Не предполагаш ли къде може да е?

# 9
  • Мнения: 1 652
Моля се с цялото си сърце детето ви по -скоро да се върне! Praynig

Много ме разтревожиха думите ви!

# 10
  • Мнения: 1 843
Нямате никаква вест и полицията не си дава зор???
Дете на 14!
Ако не ви притеснява, дайте гласност тук, някой ден детето все ще го разбере. Сложете снимка по форумите, пишете в кой град сте, кажете кога е изчезнало детето ви?

# 11
  • Мнения: 677
Всяка от нас един ден ще има какви ли не проблеми с деца - пубери.
Послушайте Dar za men отворете тема навсякъде с заглавието"Помогнете ми,издирвам детето си" или нещо подобно.Обърнете се към модераторите да заковат темата.Напишете малко повече-град,село или квартал,първото име на детето, възраст и ако желаете снимка.Така всеки отворил форума ще види и ако е чул нещо ще напише.Много от мамите имат и деца в пуберитета и могат да разговарят с тях и да научат нещо за детето ви,стига да сте от едно населено място.
Освен това ако е подадена молба за издирване и органите не правят нищо,обърнете се към БТВ-Искрено и Лично.Трябва да се даде гласност.Колкото повече хора знаят и действат шанса е по-голям.
Моля се по-скоро детето ви да се върне при вас.
Докато са ни малки децата ни се виждат големи проблемите им,но колкото повече растат и изненадите са по- големи.
С вас сме. Hug

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 186
най-добре да се даде повече информация и мога да закова темата тук и евентуално в клюкарника, където влизат повече хора, но трябва информация.
Ще чакаме Аист да се включи и да напише повече, евентуално ако иска да пусне и снимка

# 13
  • София
  • Мнения: 533
Аист,

Дано успея да ти кажа по-важните неща, че много бързам...

Няколко ключови въпроса:

Това първо бягство ли е?

Ако не е първо, кога започна да бяга? Кога беше първото? Какво мислиш, че го/я провокира? Къде беше при предишните бягства? За колко време го/я нямаше? Колко време минаваше между бягствата?

Кога и как казахте на детето, че е осиновено? Отдавна ли знае или от скоро? Каква беше реакцията?

Защо мислиш, че бяга? От какво? Какво търси?

Ако не е първо бягство, споделял/а ли ти е как се е чувствал по време и след бягствата? При кого отива? Какво намира там?

Насоки за търсене - ако е имало предишни бягства, ориентирай се по тях. Къде най-често бяга? На едно и също място или на различни? Сам/а ли се връща или полицията го/я връща?

Свържи се с приятелите му/й - дали знаят нещо и ако знаят, биха ли ти споделили?

Ако имате роднини в други градове - възможно ли е да е там, не при роднините (баби, дядовци) - а в самия град?

Има ли любимо място? Къде обича да ходи?

Също - кое е мястото, за което смята, че никога не бихте го/я намерили?

Има ли човек, когото чувства много близък, на когото има доверие и когото знае, че няма да го/я издаде? Кой би могъл да го/я прикрива?

Имате ли някаква вила или къща някъде, където в момента никой не живее?

Има ли приятели, които са със слаб родителски контрол или приятели, чиито родители са в чужбина, гледани от баби, дядовци? Въобще има ли пространство, където би могъл/ла да е толкова време, без да бъде забелязан и открит?

Има ли по-големи, пълнолетни приятели, които живеят сами, без родители?

И най-важното - осиновените деца на тази възраст често бягат от вкъщи... Прекалено често. Но се връщат. Най-вероятно екпериментира - с вас, със себе си, с границите, с всичко. Тества докъде може да стигне.

Дайте зор и на полицията!

Пак ще ти пиша!

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 16:43 от Tea_

# 14
Ako изкате аз ще ви разкажя моят племенник когато беше в пybертета какво правiше.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 09:34 от Benera

Общи условия

Активация на акаунт