Бебешка жълтеница

  • 1 183
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,за пръв път пиша в подобен форум.Аз съм майка на момченце на 42 дни и споделям проблема си тук в "отговори "защото незная как да направя собствена публикация.Ситуацията при мен е сходна,както е при Додо79.Имаме билирубин 166 микромол /л.Изхожда се по същият начин както Додо е споменала и урината му е прозрачна.Ходихме в специялна педиатрична клиника,където ни поставиха диагноза "синдром на Жилбер" без каквито и да било други кръвни изседвания.,дори за кръвна група(аз сам 0+ а Таткото е А+),както не ми казаха и да преустановя кърменето.Назначиха ни болнично лечение за 5 дни с фенобарбитал.Питам дали няма начин за лекуване на този проблем вкъщи и без подобни барбитурати ?Аз много се притесних и отказах хоспитализацията.Какви ще са последствията ако и занапред непостъпиме в болница?Въпреки това детето ми е жизнено и контактно и е наддал 1.150 кг за 1 месец(само на кърма и вода е).Моля отговорете ми , спешно е.Незная как да постапя,не ми се ще толкоба малък да го водя в болница.baby_neutral

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 13:08 от Renika

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Като начало Ви препоръчвам преустановяване на кърменето за 2-3 дни и след тово отново може да се върне на кърма. Ще се изцеждате на 3 часа и кърмата можете да я замразявате във фризера, а след това да я размразявата на водна баня и да я дадете на бебето. След временното спиране на кърменето е добре да се проконтролира билирубина след 1 седмица. Ако нама понижение тогава вече може да се обсъжда с-м на Жилбер и е необходимо да пие финоборбитал 5- 6 дни като се приеме в болница.

Общи условия

Активация на акаунт