Какво мислите за съжителството на домашен любимец и бебе

  • 2 756
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте.Искам мнението ви по въпроса за съжителството на дом.любимец с бебе.Аз имам котка, живея в апартамент, бременна съм в 7 месец и много се колебая какво да правя по отношение на нея. Ваксинирана е, но все пак, а честно не ми се иска да я пусна просто така на улицата( с нея си живеем вече 9 години и не бих го преживяла лесно, като знам и нея от какво бебе я отгледах), а и на познати не искам да я дам тъй като тя е много привързана към нас. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как го разрешихте?  newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Пусни си търсачката ще ти излязат поне 10 теми Peace
Аз,лично съм с две ръце за такова съжителство стига да се правят съответните изследвания на бременната и да е ваксинирано животното!Имам котка вече 14 години,от една имам и дете!Не чисти фекалиите на животното ти!

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Почти всеки ще ти отговори с едно категорично "НЕ!!!!!!!!!!! Ужас, да я махнеш"
Ние също имахме писана, но за съжаление падна от прозореца преди месец и не можа да уцелее.
Има проучвания, които показват, че децата, отгледани с животни, растат дори по-здрави.
Просто ще ти е малко по-трудничко отначало, докато се координираш, но пък и твойто коте не е първа младост и едва ли ти прави толкова бели. Никога не бих я пуснала на вън, дори и с бебе.

# 3
  • Мнения: 252
И аз съм чела а и чувала,че децата който растат с животно не са толкова предраположени към алергии ,  а и самата аз съм отгледана с котка и у нас винаги е имало от как се помня,пък нищо ми няма. Аз почти не се двуомя де, родителите на мъжа ми са против, ама аз по принцип много не слушам какво ми се говори и си правя все каквото аз си знам. А за пускане на улицата такъв рев и мъка ще му дръпна,че ще взема да родя предварително.Не чистя от както знам че съм бременна.
Благодаря ви за успокоението.
Елхичка съжалявам за котето ви.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма проблем! Гледай си спокойно животинчето Peace Просто през първите месеци, не пускай котката при бебето.

# 5
  • Мнения: 2 336
Аз съм против животно по време на бременност и при дете до година и половина.
Чувала съм една история за котка точно, която от ревност е задушила и убила 2  бебета. И третото щяла да убие, ако не я били хванали как седяла върху лицето на бебето.
Ние имаме куче - коли. Нямате идея колко е добродушно, но когато се роди синът ми много ревнуваше и му ръмжеше. Минаха около 2 години, детето взе да ходи да го гали и той свикна с него. Но по време на бременността и известно време след това го бяхме дали на майка ми.

# 6
Аз сашто сам с котка.изкарах и бременоста си с нея.не я пускам при бебето,а и той е малак да я зякача.Не я махай,защото може да е стрес за теб.малко повече ще внимаваш.
Успех!

# 7
  • Мнения: 545
Аз имам коте от две години и половина. И бебе на два месеца и половина почти LaughingГледам си ги и двечките, засега без проблем. Котката е ваксинирана, кастрирана и обезпаразитена. Истината е, че се скъсваш да чистиш, всеки ден.  Котката не влиза в спалнята, където е бебето. Засега бебето си лежи само в креватчето и не щъка из къщи, та затова е лесно. После ще видим като проходи и набара котешката тоалетна.  Mr. Green
Ако можеш да го дадеш на някой, който ще се грижи за него, и това не ти причинява особено страдание и стрес, дай го, така ще си спестиш чистенето. Обаче не го изхвърляй, това е направо безотговорно и жестоко. Обричаш го на смърт - та това е домашна котка. Котката не е виновна, че сме решили да се плодим, с извинение за грубия израз. Освен това, толкова се преувеличава с тази токсоплазмоза и алергии, че на моменти откачам, като чета всякакви изказвания колко видиш ли са опасни котките.

# 8
  • Мнения: 2 309
Мисля го за неразумно!

# 9
  • Мнения: 182
Ако няма медицински противопоказатели като дойде бебо, не виждам никакъв проблем. Не му чисти тоалетната, направи си тест за токсоплазмоза и съблюдавай идеална чистота в бебовата стая. На тебе ще ти е много трудно - казвам го опит с гледане на бебе на 5 месеца и голяма и рунтава немска овчарка, за която душата си даваме от 9 години. Просто всяко свободно време от хранене и дундурене, прекарвам в чистене - но си заслужава. Няма да изхврълим животното, я!

# 10
  • Мнения: 2 019
против съм

# 11
  • София
  • Мнения: 1 057
Имам котка от 7 години. Изкарах почти цялата си бременност с котка (тази на аватара ми). Дадох я на едно приятелче, когато влязох в 8 месец по настояване на родителското тяло. После си я взехме обратно, когато синът ми стана на 4 месеца. Докато детето не проходи, котката бягаше от него и не смееше да го доближи.
Единственото неудобство от котето, може да е чистенето на тоалетната - на мен ми беше доста трудно с големия корем да я върша тази работа, защото мъжът ми доста пътува. За чистенето ползвах латексови ръкавици и маска за носа и устата Simple Smile
Изследването за токсоплазмоза се поема от здравната каса. Ако се притесняваш просто си го направи.

# 12
  • Мнения: 2 047
   Настроена съм отрицателно. И аз имах котка, гледах я от бебе и т.н, забременях и до последно си беше при мен, след което я оставих на село. Много ми беше мъчно.
   След като се прибрахме с бебето, знаех, че съм направила правилния избор. Първо, моята котка беше много своенравна - дереше килимите, пикаеше, където й е кеф, качваше се навсякъде (включително по масите, когато не сме в стаята) и скачаше от най-високото, отваряше си гардеробите и ми се валяше в дрехите.
 Просто не си го представям - бебето да спи в леглото си или при мен и котката да ни скочи отгоре. А космите, които постоянно ръсеше навсякъде, колкото и да я решех . Crazy..
Вариантът да спи в друга стая никак нямаше да й хареса - цяла нощ дере по вратата и вие. Първите месеци след раждането на дъщеря ми се молех за няколко минути сън и си мислех - добре, че няма нужда да ставам да отварям на котката, добре, че нямам да чистя косми или друго ...

   Разбирам, колко ти е тежко, но ти по-добре познаваш животинчето си и знаеш характера му, прецени дали ще се справите ... за съжаление моята беше такава, че трябваше прекалено много да се съобразявам с нея и не беше от послушните.

# 13
  • Мнения: 5 362
Не ми се нрави особено-може би ако е по-голямо детето,да.
А и не обичам котки.Предпочитам кучетата сто пъти пред котката.

# 14
  • Мнения: 804
За котките нищо не мога да кажа... Ние имаме ротвайлер на годинка, живеем в апартамент и ако след идването на бебо вкъщи няма ексцесии ще продължим да си живеем така. И аз съм чувала истории за кучета нахапали малки деца, за котки обезобразили бебета, но света е голям и всичко се случва. Всеки ден хора убиват, дрогират се, пребиват други хора, но това не означава, че моето бебе след време ще стана убиец, наркоман или психопат. Света е голям, истории и съдби много, дай Боже историята на всеки от нас да е прекрасна.
НО разбира се ако забележа негативно поведение на кучето спрямо детето, няма да чакам и веднага ще се разделим. Затова всеки сам си поема отговорност за отглеждането на детето. Късмет на всички!

Общи условия

Активация на акаунт