От едната или от двете гърди кърмите ?

  • 459
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Здравейте, ние сме на 21 дена и песито беше казала в началото от двете по 10 минути някъде, а след това да ги редувам, но като че ли тя не се наяжда и аз незнам, изяжда по 80 грама. А днес реших да се издедя да видим колко ще изяде и изяде 125гр. цялото шише .

Моля ви дайте ми съвет ?

# 1
  • София
  • Мнения: 618
Ами, като си гледам записките от този период , момата ми е яла почти непрекъснато  Crazy Не гледай часовника, а детето. Щом не се е наяла с едната даваш другата. Не всеки път бебето изяжда еднакво количество, освен това то изсуква повече отколкото можеш да изцедиш с помпата. Моят съвет е храни я толкова често, колкото иска, ако иска и от двете. Няма да усетиш кога ще почне да яде само от едната и то за по 10 минути  Hug Поразгледай форума и не се връзвай толкова на педито, то бебето още не знае кой свят е камо ли да яде под час  Naughty

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Обикновено се препоръчва бебето да се остави на първата гърда толкова дълго, колкото пожелае - т.е. докато самичко се пусне или заспи. Когато се пусне или ако се събуди, когато го махнеш от гърдата, може да предложиш другата. То може да суче от нея или да не поиска - това си го решава то.
Ако се маха бебето от гърдата по часовник след 10-тина минути, е възможно да получава по-малко от необходимото мляко, а също така и да се получат засилени колики заради натрупване на повече лактоза и по-малко мазнини от нужното. Затова е най-добре да гледаш и да се съобразяваш с бебето и нуждите му, а не с часовника Grinning

# 3
  • Мнения: 3 886
От 2 те  но  предпочита  едната малко повече

# 4
  • Мнения: 134
Толкова малко бебче наистина е възможно и да не успява да се нахрани за 10 мин на гърда, моята ламичка на тази възраст ядеше по около 40 мин - на почивки, с поспиване, събуждане и така докато се нахрани. По него време ние нямахме достатъчно сила и трябваше да мине повече време за да напълним коремчето, може и при вас да е така. И аз те съветвам да я оставяш да си хапва спокойно, колкото време иска, когато се нахрани бебока сам ще пусне гърдата, а до тогава ти си намери някакво занимание - чети или гледай телевизия и така няма да усетиш как е минало времето. Успех!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 19 272
обикновено съвсем в началото казват бебето да се слага по-често на гърда,за да се стимулира лактацията.за 10мин бебчето ти не може да се наяде достатъчно.на тази възраст моята бебка ядеше по 1час,защото много се изморяваше.обикновено давах едната докато се наяде,но често заспиваше.тогава сменях памперса,за да я разбудя и предлагах другата.не гледай часовника.

Общи условия

Активация на акаунт