Кърмене от едната или от двете гърди ?

  • 460
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Здравейте, бебка е на 21 дни в началото я кърмех от едната и после от другата гърда на едно хранене, но след това на хранене само от едната и на следващото от другата, според вас кака трябва да е ?
Защото днес изцедих от двете 125 грама и тя ги изяде без проблем, а иначе като я тегля е изяла 80 като цоцка? Затова ви моля дайте ми съвет как да направя , да и предлагам и двете ли ? Защото бях чела че против колики трябва само от едната ?

# 1
  • Мнения: 11 003
Аз всеки път давам и двете, като ги редувам.

Защото бях чела че против колики трябва само от едната ?

За първи път чувам. Какво общо има (не)редуването с коликите? newsm78

# 2
  • Мнения: 123
Здравейте, бебка е на 21 дни в началото я кърмех от едната и после от другата гърда на едно хранене, но след това на хранене само от едната и на следващото от другата, според вас кака трябва да е ?
Защото днес изцедих от двете 125 грама и тя ги изяде без проблем, а иначе като я тегля е изяла 80 като цоцка? Затова ви моля дайте ми съвет как да направя , да и предлагам и двете ли ? Защото бях чела че против колики трябва само от едната ?

kler , давай си  и от двете да цуцка детето. няма нищо общо коликите със редуването на гърдите, детенцето ще си папка , толкова , колкото му се папа. иначе може да го научиш на би-ба и да се отбие бебока Simple Smile Simple Smile

# 3
  • Мнения: 134
От личен опит мога да ти кажа - Не давай шише!!! Аз давах около десет дни в началото /имах ужасни болки и кърмех с ред сълзи, ред сополи... Sad/, но все още се правяме с резултатите от това - бебка почна да се държи все едно е с шишето: цъка, мляска, изпуска гърдата и в последната секунда преди да й се измъкне от устата захапва зърното /от което свитки ми излизат понякога/, изобщо сега пак се учим да сучем ефективно. 
Иначе при нас редуването зависи от апетита, понякога не успяваме и едната да изпразним, а понякога омитаме и двете гърди  Laughing
Оставяй бебчето да си хапва колкото си иска, то не ти търси сметка защо ядеш различно количество храна на всяко хранене, не му търси и ти  Grinning Ако мокрите достатъчно памперси / около 6 бяха ако не се лъжа/, урината е светла на цвят, би трябвало всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт