Прекалявам ли с овесените ядки ?

  • 716
  • 12
  •   1
Отговори
Мили майчета, ще ви бъда благодарна да споделите вашето мнение.  Simple SmileДъщеричката ми е на година и четири месеца. От около три месеца в зеленчуковото, месното  пюре и супата слагам по 3 м.л. от АМ овесени ядки вместо сухар или хляб. За закуска в повечето случаи яде овесени ядки със сирене, попара със сухар и овесени ядки и т.н. Знам, че са полезни, но притесненията ми идват от това, че ги накисвам само за около пет минути т.е. давам ги само в суров вид(само така ги яде и  и действат на перисталтиката). Детенце се чувства добре, хапва си ги с удоволствие, но не го ли лишавам от хранителността и витамините в хляба. Thinking Благодаря ви !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, не я лишаваш от нищо, напротив.

# 2
  • Мнения: 241
За каква хранителност, за какви витамини и за какъв хляб по-точно имаш предвид? Витамините, минералите и хранителната стойност на зърнените храни не мисля, че зависят от обработката им.Тоест дали ще дадеш сварени ядки, каша, бисквити, хляб  и т.н няма значение. По същия начин можеш да даваш и пшенични ядки , ако се притесняваш, че не даваш пшеничен хляб.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз мисля,че няма проблем.Аз имам голямо желание да давам на дъщеря си,но тя въобще не ги харесва/тя какво ли харесва?/.

# 4
  • Мнения: 46 434
Няма проблем.

Аз в манджите нищо не съм добавяла, защо се слага Thinking

# 5
Благодаря на всички отговорили мами !!!  bouquet          Никол, слагам овесени ядки в манджичките за да я засити , иначе след два часа пак сме гладни. Joy

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
А разтройство не получава ли, когато яде овесени ядки толкова често?

# 7
  • Мнения: 46 434
... Никол, слагам овесени ядки в манджичките за да я засити , иначе след два часа пак сме гладни. Joy

Давай плодове, когато огладнее  Peace
Моята също е от гладните  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 399
Нормално е след около 2-2.5 часа детето да е гладно, затова след около толкова се препоръчва междинно хранене. На тази възраст не могат, а и не е желателно да минават без междинно хранене. Аз съм голям почитател на овесените ядки, но ми се струва че леко прекаляваш. Ако държиш на зърнените храни, поне ги редувай и давай и други неща, например безглутеновите култури са много полезни.

Но най-важното е че не бива да даваш овесени ядки в сурово състояние или само накиснати на толкова малко дете. До 2 години, овесените ядки се дават само сварени, защото в противен случай силно натоварват храносмилателната система на детето. Единствено ов. ядки обработени като за бебета можеш да даваш без да са варени, но доколкото разбирам, това не е случаят при вас.

# 9
  • Мнения: 54
Може да му омръзнат като ги даваш толкова често и после какво ще даваш

# 10
  • Мнения: 4 915
Овесените ядки принципно затрудняват абсорбацията на желязо. Затова ги редувай с друг вид ядки - пшенични, ръжени, ечемични.

Витамини почти никакви няма в готовия хляб и в сухарите, не се тревожи, нищо не изпускаш.
  Wink

# 11
Благодаря ви, момичета !  bouquetВече по-умерено ще ги използвам и ще ги редувам с други ядки.

# 12
  • Мнения: 4 392
А успява ли да ги обработи?
Аз досега не съм давала сурови. Винаги ги варя. Confused

Общи условия

Активация на акаунт