Не се ли престараваме малко с предпазните мерки?

  • 1 739
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Момичета, имам едно питане, което напоследък ме вълнува... най-общо - заглавието на темата. Имам предвид, че не правим товаили онова, само защото работим за бебе. Ама не е ли прекалено и има ли смисъл от толкова предпани мерки?
Например с лекарствата - не си позволяваме да вземаме нищо след Ову, а ми се струва, че това е леко пресилено. Мисля си, че ако имплантацията става на 7 - 10 ден след Ову, при средно 28 дни цикъл до 24 ден някъде спокойно можем да си позволяваме лекарства, алкохол и там каквото избягваме като евентуално бременни, защото ембриончето не се е имплантирало, храни се от ресурсите на яйцеклетката, а не от нашата кръв и, следователно, няма как да му навредим...
Как мислите, дали съм права ?

# 1
  • Мнения: 8 929
Аз мисля ,  че ,,,,,,, не знам дали е правилно и т.н. ,  но си мисля че ако примерно не правим бебе и стане случайно разбираме след около месец ,  след като е станало ,  и през това време правим какво ли не ,  може да сме пили алкохол ,  лекарства ,  и какви ли още не работи ,  та има много щастливи мами не правили сериозно бебе ,  а то да ги е изненадало един вид ,  и бебетата са им живи и здрави ,  че някак си си мисля  ,   че може би се престарававаме по няког ,  но нека да е в някакви граници ,   да не е съвсем без нищо пък и да не се оливаме ....... ох изписах се  #Crazy bowuu Laughing

# 2
  • Мнения: 3 372
Напълно подкрепям двете мнения Peace Аз не се втелявам така, живея си живота нормално Peace Е, не пия, ама защото по принцип не пия, а не заради бебето. Не пуша, ама и по принцип не пуша. А когато ме заболи глава си пия хапче Peace

# 3
  • Мнения: 712
Именно Grinning. Притесних се дали само аз съм толкова безотговорна, че си позволявам да пия аспирин като се схвана и по чаша вино всяка вечер  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2 422
Така е прави сте /ама как само се защитавам сама защото аз пуша smile3546 особено като ми се струпат даста праблеми на главата/ и по една биричка beer2
ОФ ЩО ЛИ СЕ ЗАЛЪГВАМЕ ВРЕДНО Е ДА СЕ ПУШИ И ПИЕ КОГАТО СИ РЕШИЛ ДА ИМАШ БЕБОК
сега за един два аналгина няма да говорим това са глупости не вредят толкова Thinking newsm78

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 18:46 от maiapetrova

# 5
  • Мнения: 1 436
По принцип си права, че не трябва да се втеляваме толкова. Да се скъсваш от болки и да не пиеш нищо си е мъчение. *Но* не смятам, че избягването на алкохол, цигари и други вредни неща е втеляване. Хайде сега, на никой нищо няма да му стане от две седмици без биричка.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 19:26 от Juturna

# 6
  • Мнения: 2 591
и аз мисля, че е пресилено!
има много щастливи мами не правили сериозно бебе ,  а то да ги е изненадало един вид ,  и бебетата са им живи и здрави ,  че някак си си мисля  ,   че може би се престарававаме по няког ,  но нека да е в някакви граници ,   да не е съвсем без нищо пък и да не се оливаме ......
Peace

# 7
  • Мнения: 4 700
 roxanne25 по принцип си права. Но после ако zабременея преz цялото време 6те съм неспокойна и 6те се питам дали не6то не съм направила като съм вzела медикамент. А недай си Боже стане не6то, никога няма да мога да спра да се обвинявам. Но това е самоzа медикаменти. За ча6ката винце или биричката или кафенцето никога не съм се притеснявала.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 309
Абсолютно съм против тези мерки...След години пазене...да не навредя на евентуалното зачеване,реших да си прекарвам цикъла,както през първата му половина,така и през втората!!!Въпреки,че целенасочено не се пазим (вече назнам от кога newsm78 ),започнах да посещавам места непрепоръчителни за бременни Mr. GreenДори започвам и с фитнеса...
Ако ме боли глава вече пия болкоуспокояващи Wink Еми не мога да се тормозя,преди да съм сигурна,че съм бременна!!!

# 9
  • Мнения: 270
Аз също мисля че не трябва да се престараваме в пазенето. Разбира се както казаха други момичета хубаво да се намалят поне цигарите и да се ограничи алкохола, и в крайна сметка ако има нещо да става ще стане и с пазене и без пазене. Имам предпид че и при най вниматлните се случва организма да не задържи плода, а понякога обратно - майки които не са подозирали че са бременни са си правели всичко нормално и са родили здрави бебчета.

# 10
  • Мнения: 4 555
Не знам дали прекалявате или не.
Мога да ти кажа с мен какво стана.
Имах едно състезание по бойни изкуства в края на декември. Заради бебеправенето се чудих да ходя ли или не. Бях спряла всякакви други занимания - след овулация никакви лекарства, никакви спортове (езда и БИ), дори на ледената пързалка не ходех, защото можех да падна.
Та през декември много се чудих, но ходих на състезанието. Голям бой падна, големи ритници.
М. ми дойде малко по-рано и беше много обилен и със съсиреци.
През януари забременях.
Преди няколко дни ходих на ФМ и докторката ми каза, че имам хематоми, останали от някакво кървене. Явно и през декемри е станало бебе, но не е могло да се задържи заради бойните изпълнения  Cry

Дали пазенето е прекомерно или не, зависи много от това, какво е нормалното ви ежедневие. Ако то не включва рискови за бременността дейности, няма проблем. Но ако има такива, помислете си добре. Включително и за пиенето на лекарства и антибиотици по-конкретно.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 283
Аз не мисля да (че) се престаравам. По принцип пия рядко, и то бира или вино, без твърд алкохол, не пуша. Единственото, което промених в начина си на живот, е това, че започнах да пия фолиева киселина. Лекарства вземам само за глава, и то рядко - аналгин, парацетамол или беналгин.

П.С. Не си меря температура, овулации и прочие - даже специално се старая да избягвам да чета подобни теми...

# 12
  • Мнения: 165
Когато започнахме с правенето на бебе спрях алкохола и цигарите тотално като бях сигурна , че ще стане веднага. А допреди това пушех доста и от много години и всяка вечер преди вечеря сме задължително на ракийка със салата. Рязкото отказване на цигарите не ми се отрази много добре -получих нещо като стрес (немога да го обясня много добре) и на всичкото отгоре напълнях с 8 кг.След четири месеца бебеправене ,пиене на фолиева киселина ,невдигане на тежко и т.н.пропуших отново ,а след още три се върнах към нормалния си начин на живот.Сега се чувствам перфекто ,няма стрес няма нищо.Когато стане тогава да. Ами ако не стане 2 години - ние не сме ли хора? Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 963
Аз също съм против пресилените предпазни мерки. Пийвам си по едно аперитивче от време на време, пуша, ходя на фитнес без да ограничавам упражненията/пр. коремни/, когато ми се налага пия и лекарства.
Искам обаче да ви кажа миналата година какво стана с мен.
На нова година правихме секс без да се пазим, като разчитах че скоро ми беше свършила М и е рано за овулация - нямахме никаква идея за дете. Не се чувствах добре и още на 02.01 отидох на лекар, прати ме на ренген и се оказа бронхит. Предписа ми антибиотици. На седмия ден от приемането им започнах да вдигам температура. Нов преглед, нова снимка и още 10 дни друг антибиотик. Температурата продължавах да я поддържам до 37.5. Бях много уплашена и си мислех, че е нещо лошо. Към края на Януари се сещам, че все пак чакам М. Погледнах си календара и осъзнах, че с 2 дни ми закъснява. Направих тест и ми се подкосиха краката. Бях бременна, температурата се оказа че е от бременността, а не от бронхита. Изпитах много противоречиви чувства и въпреки, че не беше планувано исках много това дете, но знаех че след 2 снимки и 17 дни антибиотик нямам шанс. Отидох на гинеколог и съответно ми препоръча аборт. Това бяха най-кошмарните дни в живота ми. Не знаех какво да правя, дали да рискувам и дали няма след време да съжалявам. Направих аборт, но дълго време се упреквах за невежеството си и за това,че не съм се усетила навреме. Ако тогава бях предпазлива сега щях да имам и дете.
От тогава не спирам да мисля за дете. От тази нова година вече целенасочено правим опити, като се надявах този Януари да получа това, което загубих предната година. Е да ама не. Следя овулация, меря температура и правя секс в най-подходящите дни, но засега нищо.
Е реших да не се вторачвам толкова и се опитвам да водя нормален начин на живот без излишна предпазливост.
Извинявам се за дългия пост, но идеята ми беше да ви кажа, че без да прекаляваме трябва да сме предпазливи с някои неща, които могат да се окажат фатални в последствие за бебо.
Желая успех на всички и скорошно забременяване.

# 14
  • Мнения: 4 700
 anita7 мнóго съм съгласна с теб.  Peace Човек не трябва да прекалява с предпаzните мерки, но все пак нека не zабравяме какви може да са последствията. За6тото ако е станало винаги 6те си zадаваме въпроса не прекалих ли с аспирина и т.н.

Желая ти скоро да се похвали6. Дано следва6тия път всичко е наред.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт