Малко въпроси...

  • 638
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Много мами пишат, че дават кекс за закуска, ама мислих, мислих и не мога да си представя какъв ще е този кекс, като във всички има яйца и прясно мляко.
Споделете, моля.
Един много тъп въпрос, ама срам не срам, ще попитам - Трябва ли да захранвам с говеждо месо, ако вече съм въвела телешко?
На 11 месечно бебе колко кубчета замразено месо трябва да се дават? Трябва ли да се увеличи дозата на 2 бр.?

Много благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
С никакво месо не съм захранвала.
Говеждо означава всеки кравешки добитък след 6 години  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Много мами пишат, че дават кекс за закуска, ама мислих, мислих и не мога да си представя какъв ще е този кекс, като във всички има яйца и прясно мляко.

Кекс не съм давала, но като гледам-детенцето ти е на 11 месеца. Не му е рано за яйца, може да дадеш и прясно мляко. Освен ако нямаш притеснения, за които не е станало дума.

Трябва ли да захранвам с говеждо месо, ако вече съм въвела телешко?

Не мисля.

# 3
  • Мнения: 46 489
Съгласна съм с Блонди и Vivi за месото- не е нужно да захранваш, щом е яло телешко  Peace

За кекса- при толкова разнообрази варианти (предполагам вече си въвела глутена), не бих бързала с него. Не само заради яйцата и прясното мляко, които въведох доста по-късно от годинката, но и заради другите съставки- брашно + захар. В този смисъл, ако решиш да го даваш, поне да е рядко- веднъж в месеца да кажем.

# 4
  • Мнения: 3 042
Много мами пишат, че дават кекс за закуска, ама мислих, мислих и не мога да си представя какъв ще е този кекс, като във всички има яйца и прясно мляко.

Аз доста късно дадох кекс /след 2-рата годинка/. Първо, защото Злати не дъвчеше и второ исках да изчакам с тестените закуски. Бях захранила с всичко и си давах най обикновен кекс приготвен в къщи. Когато има кой да го направи, де. Mr. Green
След като захраниш с яйца може да даваш и кекс. Цяло яйце дадох след годинката. А ако съдържа и прясно мляко, съответно след като си захранила с него.

Един много тъп въпрос, ама срам не срам, ще попитам - Трябва ли да захранвам с говеждо месо, ако вече съм въвела телешко?

Не.

На 11 месечно бебе колко кубчета замразено месо трябва да се дават? Трябва ли да се увеличи дозата на 2 бр.?

1 кубче колкото кибритена кутиика давах аз, дори и след годинката, но вече ядеше месо и на обяд и вечер.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери досега е опитвала кекс 2-3 пъти по 2-3 хапки.Засега избягвам всякакви сладкарски тестени издели.Предпочитам да дам плод между храненията.Не че не е яла бисквити и солети,но само толкова.

# 6
  • Мнения: 4 399
За кекса не мога да кажа нищо, аз такива неща не давам нито на закуска, нито на друго хранене. Но е време скоро да захранваш и с яйца и с месо.

Не мисля че се налага да захранваш с говеждо след като даваш телешко. Тук се захранва по принцип с говеждо като първо месео и след това когато дадох телешко не съм захранвала. Твоята ситуация е обратната, но все пак това са много сходни меса.

На 11 месеца дозата на месото е 30 гр/ден, не знам на колко от твоите кубчета се равнява, но можеш да ги премериш. Аз замразявах готовата доза от 30 гр.

# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз давам кекс,но рядко само от кухнята.Може би досега е ял синът ми 3-4 пъти(на годинка и 3 месеца е)Няма смисъл да захранваш с говеждо,щом си въвела вече телешко.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Тук се захранва по принцип с говеждо като първо месео и след това когато дадох телешко не съм захранвала. Твоята ситуация е обратната, но все пак това са много сходни меса.

малко офф-топик, но ми стана любопитно. имаш ли представа защо при вас препоръчват първо говеждото, а после телешкото? та нали говедото е просто по-старо теле?

# 9
  • Мнения: 721
Много благодаря за отговорите Hug Hug Hug

Четейки се сетих за още нещо - Как се захранва с цяло яйце? Давам нещо в малки количества, в което има яйце или???
Моята дъщеря не е на държавна кухня, ами аз й готвя. Това дали е погрешно? Всяка неделя й приготвям около 3 манджички и ги стерилизирам, за да има за цялата седмица. Така, смятам, че въвеждам разнообразието, от което има нужда, а пък и докато не работя, нямам нищо против да готвя. Лошото е, че около мен всички са на кухня и започвам да си мисля дали не я лишавам от нещо?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз захраних с жълтък/1г и 3м/ като варих 15 мин.яйцето и сложих 1/4 от жълтъка в зеленчуково пюре.След седмица 1/2,а след още една цял жълтък.Сега обаче давам много рядко/1-2 пъти в месеца/..Белтък не съм давала,но тя със сигурност е яла от супите в кухнята/а сега и в яслата/.
Въобще не се притеснявай,че не вземаш кухня.Нищо по-хубаво от това да яде домашна храна.Само че аз не си падам по готвенето и затова я записах.

# 11
  • Мнения: 3 042
Аз с жълтък захранвах рано, по старата схема за захранмане.
Твоето детенце е по-голямо, и когато решиш може да започнеш с 1/4 твърдо сварен жълтък, изчакай за реакция няколко дни--------1/2 жълтък, пак изчакай и след това дай цял жълтък.
С белтък захранвах след годинка. Първо дадох  малко твърдо сварен белтък /по-малко от 1/4 беше/ и постепенно през няколко дни, когато варях яйце заради жълтъка увеличавах количеството на белтъка, докато достигнах цял.
Варя яйцата по 15 минути.

# 12
  • Мнения: 772
За кухнята хич не се притеснявай PeaceСпоред моите приятелки готвя не детето си и го отписах от кухнята(причините за това са друга тема) защото имало кой да ми помага в домакинската работа ooooh!Аз пък смятам че ти би приготвила най-добрата храна за детето си Peace

Общи условия

Активация на акаунт