Кое е по-малкото зло?

  • 1 125
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Здравейте,
аз съм астматичка от малка, но рядко имам кризи и затова не съм се лекувала. През последните 3-4 години бях чувствително по-добре и даже рядко съм си пръскала Салбутамол при криза. Но в резултат на бременността и кърменето организма ми отслабна и след появата на мухъл в къщи преди около месец започнах да имам системен задух и чести кризи. Докторът ми ме кара да отида в МА в алергологията, за да ми назначат лечение. При това положение обаче трябва да спра да кърмя, защото тези лекарства са несъвместими с кърменето. Аз обаче не искам!!!Малката много си обича кърмата, за нас това не е просто средство за хранене, а и за успокоение, приспиване и най-важното огромно удоволствие за мен! Затова си позволих да започна да пия Зодак/основната му съставка е Cetirizine dihydrochloride/. Пия по едно на ден през 2-3-4 дни и се чувствам много добре. Не ми се спи и съм в кондиция. Педиатърът ми ми каза, че не е опасно за бебето само можело да го направи по-сънливо. Факт е обаче че аз не откривам никаква промяна в поведението й откакто го пия. За мен това е вариант да продължа да кърмя и да се чувствам добре. Все пак обаче искам да ви попитам наистина ли антихистамините не са вредни за децата/особено в такива малки количества/ и дали варианта да пия Зодак, но да продължа да кърмя е по-малкото зло или да спра кърменето и да се лекувам?
Предварително Ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мисля, че можете спокойно да кърмите бебето, но все пак се консултирайте с алерголог за необходимостта от лечение на по-късен етап.

# 2
  • Мнения: 851
Благодаря!   bouquet Тоест мога да продължа да пия Зодак и да кърмя без това да вреди на детето, нали?

# 3

Общи условия

Активация на акаунт