за захранването

  • 577
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
кога и как се започва захранването на бебето с пюренца и кашички.има ли значение дали се кърми. аз все още кърмя, но вече ми намалява и сигурно ще мина и на АМ-редуват ли се храненията...Бихте ли ми разяснили..(на 46 дни сме)
Мерси

# 1
  • Мнения: 5 393
ЕТО ТУК  ще получиш отговори на своите въпроси.
Захранването става след 6 навършени месеца.До тогава най-добрата храна и единственото от което се нуждае бебето е кърма(АМ).В Кърмаческия форум можеш да научиш и много техники за стимулиране на лактацията за да не се налага да дохранваш кърменото си бебе.Успех. Peace

# 2
  • Мнения: 46 438
ЕТО ТУК  ще получиш отговори на своите въпроси.
Захранването става след 6 навършени месеца.До тогава най-добрата храна и единственото от което се нуждае бебето е кърма(АМ).В Кърмаческия форум можеш да научиш и много техники за стимулиране на лактацията за да не се налага да дохранваш кърменото си бебе.Успех. Peace

Да!
Ако имаш желание, ще кърмиш още дълго Peace
За съжаление аз не разполагах с тази информация, когато се роди детето ми  Confused

Захранване след 6 навършени месеца!

# 3
  • Мнения: 676
Ние пък почнахме абсолютно традиционно да се захранваме на 2 навършени месеца със сокчета,после с плодови пюрета и т.н.Смятам, че е въпрос на личен избор.Теориите постоянно се менят.Избираш си една и я следваш.

# 4
  • Мнения: 5 393
Ние пък почнахме абсолютно традиционно да се захранваме на 2 навършени месеца със сокчета,после с плодови пюрета и т.н.Смятам, че е въпрос на личен избор.Теориите постоянно се менят.Избираш си една и я следваш.

Точно тази за късното захранване и ползите от него от доста време не се е променяла...

# 5
  • Мнения: 46 438
Ние пък почнахме абсолютно традиционно да се захранваме на 2 навършени месеца със сокчета,после с плодови пюрета и т.н.Смятам, че е въпрос на личен избор.Теориите постоянно се менят.Избираш си една и я следваш.

Не.
Не се изменят.
Направен е 1 опит (ранно захранване), установено е, че резултатите са лоши и децата страдат и са се върнали към старите правила на захранване.

# 6
  • Мнения: 241
След направени много и то груби грешки, сега съм категорично ЗА късното захранване, бавно, хипоалергично, внимателно следейки за алергични реакции и храносмилателни проблеми!Естествено, че всеки сам избира как да храни бебето си.Дано по-малко дечица да страдат от нашата неинформираност и сляпо доверие в педиатрите...

# 7
  • Мнения: 236
Какво зна4и "традиционно" на два месеца със сок4ета? За какво му е на едно бебе на 2 месеца сок4ета? Та аз вода не давах докато не стана на около 6 месеца, и то само защото една позната с бебе ме наплаши 4е нейното неискало вода и по4нало да се запи4а.  Ина4е с оризова органи4на каша по4нах малко след 4 месеца, след това едно по едно пюретата, и ги прие добре. Единствено пиле с ориз (имаше домат в него) преди няколко седмици го яде, и после ми се обрина цялата. Но това е било.
А за намалянето на кърмата,  ако кърмиш по-4есто и по-продължително няма да намалее.

# 8
  • Мнения: 5 401
Кърмене на поискване за стимулиране на лактацията и късно захранване при навършени 6 месеца.

А докато навърши бебчо 6 месеца, започни да четеш отсега статиите за захранване от Библиотека! Ще ти бъдат много, много полезни!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Ние пък почнахме абсолютно традиционно да се захранваме на 2 навършени месеца със сокчета,после с плодови пюрета и т.н.Смятам, че е въпрос на личен избор.Теориите постоянно се менят.Избираш си една и я следваш.

Не.
Не се изменят.
Направен е 1 опит (ранно захранване), установено е, че резултатите са лоши и децата страдат и са се върнали към старите правила на захранване.

Мдааа, ранното захранване комунистите са го измислили, за да се връщат майките бързо-бързо по струговете в заводите ooooh!

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Късно или ранно захранване - според мен всичко зависи от бебчето. Наблюдавай го и сама ще усетиш кога точно да започнеш с пюренцата. По принцип и аз не смятам, че трябва да се захрани по-рано от четвъртия месец.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Късно или ранно захранване - според мен всичко зависи от бебчето. Наблюдавай го и сама ще усетиш кога точно да започнеш с пюренцата. По принцип и аз не смятам, че трябва да се захрани по-рано от четвъртия месец.
Много добре казано. Наистина са важни съветите и темите и информацията тук, но след като бъдат прочетени- нека всяка майка сама реши какво е най-добре за детето й-

# 12
  • Мнения: 1 737
Късно или ранно захранване - според мен всичко зависи от бебчето. Наблюдавай го и сама ще усетиш кога точно да започнеш с пюренцата.

А според мен не зависи от бебето. Ако на 1 месец му дадеш течен шоколад, 100% гаранция, че ще му се услади много и ще си го изяде с голям апетит, това означава ли че е правилно?

За авторката на темата - има начини за увеличаване на кърмата, ако имаш желание да кърмиш. Аз например съм си я увеличавала тройно, без детето да суче от мен.
Захранването независимо дали детето е на кърма, или АМ е най-добре да стане след 6 навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт