За лаенето на кучетата

  • 3 414
  • 73
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 471
Въпроса ми е буквален - как се спасявате и как преживявате денонощното лаене на кучетата улични и домашни,  влизащо през прозорците ни. Колкото и да скандализирам природозащитниците голата истина е една - кучетата ни притесняват денонощно. А аз не мога да спя на затворен прозорец. Та пишете - има ли някакъв начин за спасение от този шум.

# 1
  • Мнения: 14 654
Не, докато са живи все ще ти лаят

# 2
  • Мнения: 6 417
Нищо не ми лае на мене  Whistling

# 3
  • Мнения: 2 550
тапи за ушииииии

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Да ти имам проблема.

# 5
  • Мнения: 2 936
заспиваш дълбоко и не ги чуваш  Peace

# 6
  • Мнения: 6 167
купи си климатик, сложи си хубава дограма на прозорците и ги затвори

# 7
  • Мнения: 2 550
Много е лесно да се каже "заспиваш дълбоко", който не е преживял терора от куечшкото лаене...ден след ден, не знае какво е.
Проблема наистина е голям, особено, когато си принуден да не отваряш прозорец...и когато поченш да се изнервяш и да изпадаш в истерии, защото не можеш да си починеш. Никога.

Лени, при мен нито дограмата, нито климатик помогнаха...явно стените са тънки, а може би кучетата са били твърде близо (две вързани под прозореца на спалнята, и две в съседния двор). Никога не съм изпитвала такава агресия, каквато изпитвах към тези кучета...Да е жив и здрав районният инспектор  Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 23:48 от Марчето

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 471
купи си климатик, сложи си хубава дограма на прозорците и ги затвори

Ой, мила, не се спи на климатик, пробвала съм. Пък и не влияе добре на портфейла.Трети месец съм в ново жилище. Срещу блокчето има къщи  с вълчаци, каракачанки /дори две в един двор/.Аз самата обичам животни и много им се радвам, но през нощта, ако имам пистолет, вярно ми иде да ги разстрелям. Срашно изнервящо е! И приспвателно не помага - пък и не ми се привиква с него. Та ви питам има ли някое законово основание собствениците на такива кучета да не притесняват околните. Значи не само моето семейство е притеснено, а и другите живеещи в блока. Бездомните също лаят, но минавайки по улицата за две-три минути и е търпимо. Очаквам реален и приложим съвет. Мисля, че много други имат същият проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 471
Значи районният инспектор.Сигурно се пишат накакви жалби и по-добре да са от повече семейства. Благодаря Марче, ще пробваме. Дано имаме късмет с добър инспектор.

# 11
  • Мнения: 2 792
 Питаш дали има някакво законово средство, което да накара собствениците на кучета да ги научат да не лаят или да им контролират лаенето.
  Няма такова, това са животни, реагират в определени ситуации, пишеш, че ги обичаш, така че вероятно го знаеш. Вероятно осъзнаваш, че всички биологични видове на тази планета си пречим от време на време, не нарочно, ама все някак трябва да се стиковаме.

# 12
  • Мнения: 2 353
  Гадно е. Когато е постоянен тормоз никак не е лесно. Мая, тези кучета бездомни ли са?

# 13
  • София
  • Мнения: 471
  Гадно е. Когато е постоянен тормоз никак не е лесно. Мая, тези кучета бездомни ли са?
Бездомните не са проблем - минават и заминават. Все пак малко лаене не е толкова затормозващо. Става въпрос за домашни в дворове

# 14
  • Мнения: 154
Много е лесно да се каже "заспиваш дълбоко", който не е преживял терора от куечшкото лаене...ден след ден, не знае какво е.
Проблема наистина е голям, особено, когато си принуден да не отваряш прозорец...и когато поченш да се изнервяш и да изпадаш в истерии, защото не можеш да си починеш.Да е жив и здрав районният инспектор  Simple Smile
Съседи/под наем/на майка ми и бащата ми имаха куче. И какво правеха те-  оставяха го на терасата-зиме, лете-то издържаше горкото, беше битбул. Но интересното беше вечер, слагаха му в една тенджера храна, и отиват на купон, примерно. И като се наяде това куче, и като почне една игра с празната тенджара-от единия край на тераса до другия. Това беше всяка вечер. Живееха в среден апартамент и целия блок беше луднал, защото спалните им бяха от нея страна. Забележки им се правеше постоянно, но те нищо.
Аз се обадих на кварталния и той ми каза така-И да дойдем ако не ми отворят нищо не мога да направя, т.че един кренвирш с топлийки ще ви свърши работа #Crazy Shocked
Добре, че се изнесоха вече.

Общи условия

Активация на акаунт