Санаториума в Сандански!

  • 1 452
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Моите деца често боледуват и двамата са ми с диагноза астма! През февруари реших да запазя места в санаториума за месец Май, за да се опитам да им помогна и облекча. Направих го и бях спокойна, че съм осигурила на децата си нормални условия за живот, още повече, че едното е бебе на 9 месеца! Пристигнах в санаториума спокойна, че съм заявила хубава стая, за мой ужас се оказа, че стаята която ми предлагат представлява нещо по-лошо и от болнична, три легла с увиснали пружини, баня с много лош изглед, и освен всичко това, страшна миризма на белина и други такива. Попитах на регистратурата, защо ми предлагат това като условия, а представете си отговора беше, че тези които отивали през НОИ, били заели хубавите стаи! Смениха ни стаята, като ми предложиха друга, в която само леглата бяха малко по-добри, стените на стаята бяха страшно мръсни, банята мизерна. Това ни струваше по 20 лв на възрастен, и по 14 лв за голямото ни дете, бебето не се таксува и съответно не му се правят и процедури. Изненадах се много обаче, защото видях за същата тази сума - 20 лв на възрастен и по 14 на дете, стаи с много добър вид, с телевизор, или с хладилник, а имаше и с двете екстри. Видях, че имат ценоразпис че такава стая струва 23 лв за възрастен, поисках да ми дадат такава, не можело, защото нямало свободни, а след мен дадоха на други хора такава, но идващ поне единия през НОИ! Направо се изумих от тази история, какво означава това? Нашите пари миришеха ли или не бяха истински! Защо приеха резервация и ме заблудиха за условията, уж били и след ремонт, а освен това ми взеха пари за резервацията. Потресена съм от нахалството и безочието им, защо в тази държава всичко трябва да става с познати и връзки, дори и почивката и лекуването на децата ни. Щом нямам близък в санаториума, условията не са същите за мен? При разговор с директорката ни се каза, че ако искаме добри условия, можело да ни дадат вип-стаи, струващи по 30 лв на възрастен, а това е вече фрапираща разлика в цената, непосилна за всеки. Нямам думи как се чувствах първия ден, от така чаканата и планирана почивка с децата. Идеше ми да си хвана багажа и да се махна, ако не беше здравето на децата ми, щях да го направя. Пиша всичко това, защото много се ядосах на поредната глупост в тази държава. Няма да се научим българите да бъдем европейци, ама се правим на такива.... Бай Ганьовци ще си останем обаче... сметчици все си правим...
Така че, ако имате късмет ще ви се падне някоя незаета от НОИ лекуващи се, по сносно изглеждаща стая! УСПЕХ!

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мамо Иги, много съм ти благодарна, че сподели впечатленията си. Съжалявам, че условията са били ужасни... Честно казано мислехме другия месец да ходим, но нашият татко много се съмняваше за условията в санаториума ииии ... предпочетох да изчакам мненията на връщащите се, преди да резервирам места... Явно няма да ходим на санаториум...
Вярно, че парите ги връщат социалните, но цените, които са обявили никак не са "тънки" и се очаква поне нещо по-нормално, не лукс, но не и мизерия...
Ох, наистина ме хвана яд, дано поне климатът се е отразил добре на Мишето и Лъчко  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 262
Пете, има и прилични стаи, може да имате късмет, опитайте все пак, заради мен ако се отказвате, ще ми е съвестно. Имай все пак предвид, че повечето време ще бъдете навън и само ще спите там, а между другото има много квартири в самия град, които май никак не са скъпи, говорят за 20 лв за цялата стая, а не на човек, само е лошо, че храна няма да имате осигурена, а друго  е както в санаториума да си имаш закуска, обяд и вечеря. Защо не опиташ през НОИ и за теб да отидете, един вид, или трябва просто да запазиш места през това учреждение на бул. Васил Левски, как се казваше - санаториално дело ли беше?

# 3
  • Мнения: 263
И аз много благодаря, за това, което си написала! И ние на есен мислим да ходим на санаториум и се двоумя дали в Трявна или в Сандански... Е, сега мисля, че вече съм решила къде няма да бъде! Още повече, че и ние няма да сме през НОИ! Нямам нито време, нито нерви, нито мисля, че ще е полезно за детето ми да го прекарвам през ТЕЛК! А до колкото зная за Сандански искат да си минал ТЕЛК, за да си през НОИ!
А нямаше ли възможност да отседнете в някое частно хотелче, а само за процедурите да сте в санаториума? Цените за нощувка, които цитираш са съвсем нормални за някое хотелче.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
.. заради мен ако се отказвате, ще ми е съвестно. ...

Ти пък  Laughing Ние ще идем някъде така или иначе, но мислехме за няколко дни, просто да се поразтоварим, че сме се изнервили много. Аз се съблазних за санаториум, само защото социалните щяха да ми върнат разходите за мен и за Яни. Даже предпочитам да е без храна, че Илиян е ужасно капризен (и аз  Embarassed) и едва ли щеше и да хапне от манджите, които предлагат... А ако бяхме отишли да си починем и попаднех на обстановката, която описваш, щях да си скъсам нервите просто. А аз и тук си ги късам...
Хвана ме яд просто, като се поставих на ваше място...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Казват, че мястото където е санаториума е специално и въздуха е друг, и аз за това останах там, иначе моя мъж искаше да си вземем парите и да ходим в Паничище, там сме били НА почивка и знаем условията в една почивна станция, но решихме да останем все пак и после свикнахме. Но понеже бяха много гадни първия ден, реших че ще напиша какво преживях и как едва не получих удар от нерви. Все пак искам да ви кажа, че децата се чувстваха много добре там и въпреки неразбориите, пак искам да ги заведа заради климата!

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 19:29 от Mama Igi

# 6
  • Мнения: 4 414
аз мисля да водя Ния през септември, но поради подобни глупости смятам да отидем на хотел...имаше в нет-а хотели за по 30 лева двойна стая...приемливо ми се струва...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Има и стаи на много сносни цени и близо до санаториума, ако правите процедури!

# 8
Нека и аз да споделя за санаториума в Сандански.Страшно разочарование.Миналата година пак водихме детето и храната беше лоша.Като се има в предвид, че детето харесва всичко.Условията в стаите не са добри.В момента пак сме в санаториума.Звачи на детето му се купува ядене допълнително, защото храната е лоша.За нас такива с болни деца сме с вързани ръце.Мисля да се обадя някъде да се оплача , но къде не знам.Някой ако знае да пише.За възрастен също не е добра храната,а се подписваме на фактура за 400лв.Вярна е че се поема повечето от социалните, но то като не са ти добри условията и храната, какво почивка-само едното лечение.За догодина многоооооо ще се замисля, дали ще изпратя детето си там.По добре на хотелски начала.За тези които мислят да ходят пак да разпитват.

# 9
Здравейте, момичета!Ние с малкия ходихме преди 2 години в санаториума в Сандански.И аз не съм доволна от него.Тази година съм решила да го заведа в Сандански на квартира.Някой може ли да ме ориентира как вървят цените на квартирите и евентуално да ми даде телефони на такива, където е ходил и е доволен от условията.Предварително благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт