съвети за бебче на 13 дни

  • 566
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Здравйте мами.вече сме на 13 дни с моето бебче.засега се справяме горе долу,помагат ми разбира се.искам да попитам-прави ми впечатление,че когато на бебчо му дойде време да ака става много неспокоен,понякога в продължение на часове.изхожда се няколко пъти един след друг и през това време нито се наяжда както трябва,нито иска да спи.нормално ли е това?колко пъти на ден е нормално да се изхожда?и още един въпрос-аз пия сутрин по едно кафе-дали на него му се отразява,като трябва да спомена че го кърмя?една докторка ми каза че уж не му влияе,но аз се чудя.

# 1
  • Мнения: 86
Може да ака първия месец почти на всяко хранене.
По принцип всичко което ядеш отива в кърмата. Но от кафето кето пиеш надали има проблем за акането.

# 2
  • Мнения: 168
Моят син акаше на всяко ядене. Аз го кърмя, той яде и се напъва  Crazy Обаче кафетата ми ги бяха забранили, безалкохолните също. Всичко, което консумираш ти се предава на детето чрез кърмата. Така че от мен подкрепа за кафето не търси, разбира се е въпрос на личен избор. За себе си мога да кажа, че не пиех кафе през цялата бременност и времето, през което го кърмих. Безалкохолното пък предизвиква колики, люто също не е добре да хапваш, но не помня вече защо.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят Шош беше опръцкан постоянно. Акат често и това не е беля. Най-вероятно колики ви стягат. А за кефето - не се притеснявай - аз пия по 3. Знам със сигурност, че не влияе. Знам го от едни експетки тук. Те си знаят кои са и аз много съм им благодарна!   bouquet

# 4
  • Мнения: 393
На тази възраст е нормално да бъде постоянно оакано мишлето!  Peace
Кафето, по принцип, действа запичащо. Преди няколко години против разстройство лапах смляно кафе с малко захар, за да не горчи.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Абсолютно подкрепям ivonska за кафето PeaceКърмих 11 месеца и съм пила по 5-6 кафета на ден и не са се отразили на състоянието на дъщеря ми.Много вероятно е да започват коликите при бебето!Пий си спокойно кафето!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
На всяко кърмене е възможно да се изхожда ,така че това не трябва да те притеснява  Naughty
Колкото до кафета - аз лично докато кърмех го бях спряла  Peace
Избора си е твой, това е моето лично мнение

# 7
  • Мнения: 19 266
както са ти каза ли може да ака след всяко кърмене.кафето аз ли4но го бях спряла първите два месеца и половина.сега пия съвсем по малко всеки ден.кофеинът преминава за 80 4аса през организма на бебето.

# 8
  • Мнения: 22 513
Moя син акаше след всяко кърмене,като се няпъваше по 15мин.,ставаше ярко-червен и плачеше.Това продължи около месец,но през това време имахме силни колики.После ,около 3 месец,започна да ака по-малко.Кафе не съм пила докато бях бременна и кърмех.Смятам го за вредно в този случай.Мое мнение.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
И моя дълго акаше на всяко хранене, понякога и преди и след ядене отново...не епроблем, по страшно е ако се запече, обаче имам чувство че ви почват и коликите, някои бебета усещат кафето и стават неспокойни, от кофеина особено ако пиеш преди кърмене, също може да влиае и на колики, а и в някои случаи може да даде и алергична реакция, аз бях спряла кафето и почнах наново да пия чак като беше станал на около 9 месеца и то по едно на ден.
Ако толкова ти се пие пий го след като туко що се го накърмила....

Общи условия

Активация на акаунт