Може ли тест да отчете на 7 ден след овулация?

  • 3 768
  • 22
  •   1
Отговори
здравей те ! от скоро с моят съпруг правим опити за бебенце и много ми се иска да сме успя ли,но ме притеснява това,че цикълът ми винаги е бил много нередовен ,горе-долу мисля,че съм уцелила кога ми е овулацията ,но нищо още не е сигурно,купила съм си тест "sure chek" на него пише, че мога да си го направя на първия ден след закъснението, но аптекарката ми каза, че може да го направя на 7 ден след половият акт, много ще съм благодарна ако някоя от  вас ми пише дали е възможно да ми отчете резултат още на 7 ден, и някоя от вас правила ли го е преди закъснението,предварително благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 154
Кажи на аптекарката да се образова малко и да не вярва на тия рекламни трикове.
На 7 ден след ову яйцето още не се е имплантирало.
Теста няма да отчете верен резултат.
Тест се прави след закъснение!

# 2
  • Мнения: 236
Определено не мисля 4е ще от4ете нещо. И на мен някоя дама ми беше казала такова нещо само 4е за 10 дена след оплождането, оба4е само дето си дадох парите за тестовете. То в крайна сметка си беше станала бебка, ама не ми го от4ете толкова рано. От4ете ми 2-3 дена преди датата на (не)4аканата М.  По-добре из4акай поне няколко дена преди датата на М, да не се разо4ароваш напразно.

# 3
Извинете първо, че влизам като гост  Embarassed или ако спамя темата...

Колко дни след закъснение на М е най-добре да се направи тест, за да отчете верен резултат?
И още един въпрос. Възможна ли е брененност, ако имам болки като за М вече една седмица (колкото е и закъснението на М)
Извинявайте още веднъж, може само да е фалшива тревога  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
Кажи на аптекарката да се образова малко и да не вярва на тия рекламни трикове.
На 7 ден след ову яйцето още не се е имплантирало.
Теста няма да отчете верен резултат.
Тест се прави след закъснение!

newsm10
Мисля, че Сънчи е права....Инплантацията става от 7 до 9 ден по принцип....и ако случайно ембриончето се инплантира на 7 ден, едва ли толкова бързо ще нарасне HCG хормона, че да отчете теста за бременност. Според мен трябва да изчакаш поне 10 ден, въпреки че и тогава не е сигурно дали ще отчете + резултат при наличие на бременност!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 247
Ива, мисля че след една седмица закъснение, спокойно може да направиш тест!!! Би трябвало да отчете!!! Пожелавам ти резултата да е такъв, какъвто го искаш! Hug

# 6
i az taka  mislq 4e sled zakasnenie na edna sedmica  savsem spokoino moje da si napravi6 testa.i az ti pojelavam da e polojitelen

# 7
  • Мнения: 1 335
вивиян, уринарен тест не може да отчете нищо 7 дни след евентуалното (!!!) зачеване. Най-рано можеш да разбереш с кръвен тест (след имлантирането). Остави рекламните глупости и "търговския нюх" на тази фармацефтка - продавачка. Изчакай закъснение най-добре. Дано е станало!!
горе-долу мисля,че съм уцелила кога ми е овулацията ,но нищо още не е сигурно
Я погледни в библиотеката за всеки случай за Ову темите ...  Hug
Ива1111 , със 7 дневно закъснение съвсем спокойно можеш да направиш тест. Най-сигурен е кръвния такъв (мен уринарните не ме хванаха, чак на видеозона се видя)
Успех, дано резултата е какъвто го желаеш!

# 8
  • Мнения: 4 700
Нелепо е да се предлагат такива тестове по аптеките. Ама какво ли не правят хората, zа да припечелят.  #Cussing out Дори и да е имало оплодена яйцеклетка тя може и да не се имплантира. Това води до неприятни емоции zа жената, а и zа мъжа.

# 9
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Ива, мисля че след една седмица закъснение, спокойно може да направиш тест!!! Би трябвало да отчете!!! Пожелавам ти резултата да е такъв, какъвто го искаш! Hug
Гостът "Ива1111" бях аз  Embarassed,
Да направих си днес тест на работа и е положителен...
Да, ама се чудя още да се радвам ли или не?
И кога да си запиша час за гинеколог също се чудя
Да задържа детето също...

Днес послучай  Св. Коннстантин и Елена ми едно такава объркано
(То и за първото дете ми беше объркано на Ивановден, май все така ще ми върви...)
Сори за дългия постинг

# 10
  • Мнения: 8 889
Честито iva_top newsm51
Много се радвам за теб!
Задръж детето - твоя работа ама аз ти казвам какво мисля....... Sad((((((
 

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Егаси аптекарката. Ма може ли такава необразованост бе? Минимални знания са нужни за да се отговори на този въпрос. След ову всичко е въпрос на дни и часове. За да започне да нараства хормона на бремеността /който теста отчита/  яйчицето трябва да се е имплантирало. Тази имплантация момичетата ясно са написали в какъв период от ову-то става...какво има да го коментираме повече.
   Има случаи, в които теста хваща на 10-12 ден от ову, но на 7-ми е невъзможно според мен.
   Нещо друго - правиш теста на 7-ми ден, показва отрицателен резултат. Ще повярваш ли на резултата или ще изчакаш да минат още няколко дни за да направиш нов тест?
   Трето - показва положителен...и след няколко дни цикъла ти идва. Та кел файда от ранните тестове?

# 12
  • Мнения: 2 751
Гостът "Ива1111" бях аз  Embarassed,
Да направих си днес тест на работа и е положителен...
Да, ама се чудя още да се радвам ли или не?
И кога да си запиша час за гинеколог също се чудя
Да задържа детето също...

Днес послучай  Св. Коннстантин и Елена ми едно такава объркано
(То и за първото дете ми беше объркано на Ивановден, май все така ще ми върви...)
Сори за дългия постинг

Дано го задържиш...  Cry Cry Cry
Тук толкова момичета чакат с трепет (някои от години) да видят двете черти, че...  Tired


Можеш да идеш на лекар за потвърждаване на бременността поне 7 дена след закъснението (за по-сигурно).
Успех, мила!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 247
Ива, не ми се иска да давам съвети...но щом си влезнала в този форум, явно си видяла колко от нас се молят всеки божи ден още с отварянето на очите сутрин бебчето да стане и всеки месец с трепет очакват да видят двете чертички на теста за бременност...Щом имаш едно дете, което също не си знаела дали да задържиш...значи веднъж си се опарила!!! Не искам да се обиждаш, но мисля, че вече сте достатъчно мъдри и големи, за да знаете как се вземат предпазни мерки...Щом незнаеш дали искаш второ дете, може би е по-разумно да се пазите, когато правите секс...има достатъчно методи!!! Ако мислиш, че е по-лесно и здравословно да направиш аборт-ами направи го-махни детето...но не се обръщай към нас за разбиране, защото лично аз не мога да разбера жените, които не са ориентирани дали искат поколение или не и въпреки това правят секс безразборно, без да поемат отговорност за последствията...Аз мисля, че това е най-важната стъпка в живота на двама души, които искат да живеят заедно, а именно децата...а те означават действително отговорност и то голяма...И също така не мога да приема факта-че идваш в този форум, в който даваме мило и драго за поне едно бебе и заявяваш, че дори незнаеш дали искаш да задържиш своето...Какво искаш от нас-съвет ли...Не разбираш ли, че бебетата са дар на природата, че това е най-важната ти задача като жена и че щом си решила да не се пазиш преди това-или отиди и махни бебето без да тръбиш това навсякъде или поне не тук или роди детето и бъди щастлива майка...И още нещо-именните дни в годината са толкова много, че ако на всеки един от тях се чувстваш объркана, аз мисля че ти по-принцип си си объркана...Извини ме, но се изясни със самата себе си, преди да вземаш каквито и да са решения!!!

# 14
  • Мнения: 674
като се чудиш дали да задъжиш детето КАКВО ПРАВИШ ТУК?Неискам да те обидя ама тук всеки се жалва че нестава ,а ти се чудиш?
Ива, мисля че след една седмица закъснение, спокойно може да направиш тест!!! Би трябвало да отчете!!! Пожелавам ти резултата да е такъв, какъвто го искаш! Hug
Гостът "Ива1111" бях аз  Embarassed,
Да направих си днес тест на работа и е положителен...
Да, ама се чудя още да се радвам ли или не?
И кога да си запиша час за гинеколог също се чудя
Да задържа детето също...

Днес послучай  Св. Коннстантин и Елена ми едно такава объркано
(То и за първото дете ми беше объркано на Ивановден, май все така ще ми върви...)
Сори за дългия постинг

Общи условия

Активация на акаунт