За захранването на бебока ми!

  • 348
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами,
Бебчето ми е на 5 месеца и започнах да го захранвам преди половин месец, тъй като се съмняваха за анемия ( бил доста беличък) и педито ми каза по-раничко да го захраня. Започнах с:
- пюре от ранни моркови на Хип
- после му прибавих пюре от тиква на Хип
- следващото беше пюре от моркови с картофи на Хип като успоредно му давах и тиквата
- сега му давам пюре от тиква с картоф
Така че засега мога да кажа, че ядем моркови, тиква и картоф...., но как да продължа не знам....мислех да дам после тиквички с картофи на Хип и така да въведа и тиквичките, но на пюрето видях че пише : 30% тиквички, 25% картофи и другото е ориз и вода??? Та въпроса ми е как да му го дам като ще има два нови компонента тиквички и ориз??? да не му стане нещо на бебока??? Целта ми е да започна да му давам пюрето микс от зеленчуци, в което има и морков, картоф, тиква, тиквички, карфиол и грах, но ми се ще първо поотделно да ги дам, нали така е правилното....и не знам как да продължа.

Моля за вашето мнение, вие как процедирахте?

Благодаря ви!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем правилно си се ориентирала, че е по-добре бебето да се запознае поотделно с всеки компонент и чак тогава да се предлагат комбинациите.
Ако те притеснява как да въведеш ориза, може би е време да опитате оризова каша като нова храна Grinning И след това може да предложиш пюрето с тиквичките Grinning

# 2
  • Мнения: 241
Малко странно ми прозвуча това, че бил беличък и се съмнявали за анемия newsm78 До колкото ми е известно тя се доказва с изследвания, не е ли така? Моят син също е бял като сирене, даже бих казала прозрачен...мога да направя карта на вените му, всичко прозира. Но това си е тип кожа/между другото вземи му  качествен хипоалергичен слънцезащитен крем, че много са чувствителни на слънце/.Както и да е, вече си захранила.Аз също бих те посъветвала да продължиш с оризова каша - безмлечна /има на Милупа/ и после пак си продължи със зеленчука.Абсолютно правилно си разбрала, че трябва да се въвеждат храните една по една, най-вече за да следиш по-внимателно за евентуални  реакции - обриви, колики,диария, повръщане и т.н. и да знаеш от коя храна са те.Мисля си , че на вашата възраст ви е раничко за  грах, но ти си решаваш.Когато изредиш няколко зеленчука, може да въведеш няколко плода, след 7 месец месо - пуйка, заек, пиле.Каша от елда също може да предложиш, тя е без глутен. Peace

# 3
  • Мнения: 568
оризът е най-безопасната откъм алергии храна и неслучайно често се въвежда първи, така че може и наведнъж. А щом вече сте започнали и бебето си яде, значи е било готово за захранване.
Иначе съмненията за анемия могат да се потвърдят или отхвърлят само с кръвно изследване, то си се прави по план на 6 м. педиатърът се е поизложил.

Общи условия

Активация на акаунт