Нуждая се от вашите знания

  • 865
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Мили момичета, правим опити за второ бебе , но то все не става. Миналата седмица бях на лекар. Направи ми стандартния вагинален преглед,видеозон и  ми взе цитонамазка. Лекарката каза , че левия ми яйчник е с около 6-7 мм. по голям от другия и ми изписа Утрогестан от 16 ден на цикъла и Прмоулт -нор от 21 - я за 5 дни. Цикълът ми е 24 -25 дни.Притеснявам се да пия хормони без да са ми правени никакви изследвания. Някой може ли да ми обясни за какво се предписва тази терапия?Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 522
Смени си лекаря.
Утрогестанът се предписва във втората половина на цикъла , след овулация за поддържане на лутеалната фаза. Примолут-а нямам никаква идея защо е предписан.
Принципно като те видя на вагинален узи - каза ли ти дали има жълто тяло, фоликул ли има - сиреч в коя фаза на менструалния цикъл е извършен прегледа.
То хубаво, че ти е взел цитонамазка, но микробиологията на влагалищен секрет защо не ти взе?!

И един съвет от мен - накарай мъжът ти да направи спермограма в РЕПРОДУКТИВНА КЛИНИКА. Сравнително евтино изследване и не боли. Сперматогенезата не е константна величина. 

# 2
  • Мнения: 769
Не е разумно изписване на хормонални препарати без грам изледване на хормоните. Сменяй лекаря.
Причината в неставането на бебето да се търси със спермограма, хормони, проследяване на ову, проходимост на тръбите..

# 3
  • Мнения: 1 335
Утрогестан-а е синтетичен прогестерон. Другото идея нямам какво е. Потърси и второ мнение, защото увеличен яйчник съм имала при възпаление примерно, нищо общо с хормонален дисбаланс. А и не съм фен никак на изписването на хормонални препарати без кръвни изследвания.
Успех!

# 4
  • Мнения: 354
Много благодаря за изразената съпричастност.  bouquetМен също ме притисни назначаването на хормонална терапия без никакви изследвания.
 Точно към смяната на лекар съм се ориентирала.

Общи условия

Активация на акаунт