Оххх, не иска да яде пюрета.

  • 441
  • 9
  •   1
Отговори
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте момичета,
Синът ми е на 6 и половина месеца и започнахме да се захранваме. Държа да отбележа, по настояване на педиатърката. Пробвали сме вече морков, тиква, кайсии, круша и сливи на Hipp и Gerber. Проблемът е, че нито едно от изброените не се харесва. Голямо мръщене и плюене  ooooh!. Повече от половин до една лъжичка не мога да дам. Какво да правя  newsm78? Моля за съвет.

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не съм разбирач, но защо не пробваш с каша? Simple Smile Или зеленчуци

# 2
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ами морковът и тиквата са зеленчуци. А за кашите знам, че се дават по-късно.

# 3
  • София
  • Мнения: 167
Не се притеснявай и не бързай. Щом хапва една лъжичка и не иска повече, не го насилвай. Ще прояде когато той има нужда!  Hug

# 4
  • Мнения: 568
ами, по американската система се започва с оризова каша, може пък да я хареса...и нашата беба е доста капризна, няма нищо тревожно в това, до 1 г. основната храна си е млякото - кърма или адапте, а другите храни само за да започне да се запознава с тях. Успех!

# 5
  • Мнения: 5 401
Предлагам да изчакаш поне 1 седмица, през която да не даваш абсолютно нищо различно от кърма. Междувременно давай на дребосъчко да си играе с лъжичката, да си я пъха в устата, за да свикне с нея. След това пробвай отново. Успех!   bouquet

# 6
  • във фурната
  • Мнения: 595
Ние сме на 7 и половина месеца и не искаме нищо друго освен кърма-нито каши,нито каквито и да било пюрета и сокове.Вчера успях да му дам няколко микроскопични хапки смачкан банан с пръстите,че като види лъжицата и стиска устата.И аз като теб се притеснявах кога реално ще започне захранването,като той изобщо не ще,но на последната консултация беше наддал добре и така се успокоих и караме само на кърма,докато той сам прояви интерес към друга храна,когато ядем всички на масата.Та така,ако не ще,не го насилвай,за да не стане злоядо дете.Все някога ще прояде  bouquet

# 7
  • Мнения: 690
Maлката ми дъщеря я захраних на 8месеца, с каша Wink.Не поиска и да помирише пюрета, с какви ли марки не пробвах ooooh!? Почнах аз да и ги правя и започна да яде, явно моите бяха по-вкусни, от купешките Laughing

# 8
  • Мнения: 241
КК, не насилвай бебока,  както са ти казали - остави го известно време само на кърма.После пробвай пак, започни с малко количество.Ако не иска лъжичка, пробвай да му дадеш с пръстче. Повечето мами вече започват с оризова каша, може пък нея да хареса/разредена с малко кърма/.Важното е да е по малко и беб4о да не се стресира /ако на всяка цена се опиташ да му набуташ в устата цялото количество/Не сте чак толкова големи, така че не се притеснявай - има време да прояде всичко. Успех Peace

# 9
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Благодаря на всички за съветите bouquet. Наистина ще направя пауза и след това може да пробвам с оризова каша. Между другото, днес опитах да му дам сок от ябълки (1/2 лъжичка), беше катастрофа, мисля че намрази лъжичките. По нататък пък мога да опитам да захранвам педагогически. Може да проявява по-голям интерес.

Общи условия

Активация на акаунт