много високи стойности на LH и FSH

  • 23 576
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
здравейте на всички!аз съм със СПЯ!преди 2 дена си правих изследвания,които много ме стреснаха.рових на много места но такива стойности никъде не открих.и сега само за тях мисля,зашото скоро няма да мога да отида на доктор.някой ако знае на какво се дължи и опасни ли са тези стойности нека ми каже.а те са следните:LH-35,43mlU/ml./фол.-до 12,6;ов.-до 95,6;лут.-до 11,4,мено-58,5;FSH-100,20mlU/ml.Изследването го правих на 7-мия ден от менструацията.незнам кои стойности да гледам.но съм много притеснена,не ми изглеждат добре.какво означават?пролактина ми е в норма.може ли да става въпрос за някакви злокачествени образувания,знам ли...въобще може ли да съществуват такива стойности на тези хормони?

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Да не би да е лабораторна грешка?  newsm78 С ранна овулация ли си по принцип /колко дни ти е цикъла/?
За 7ми ден от МЦ по принцип се гледат стойностите от фоликулярната фаза.
Повтори изследването другия МЦ, но го направи между 3 и 5ти ден от цикъла.

# 2
  • Мнения: 4 700
ФСХ е доста увеличен, пък и съотно6ението на двата хормона (лх и фсх) трябва да е около 1:1. При ПКЯ увеличен е ЛХ. На колко години си? Чела съм, че много zави6ени стойности на ФСХ сочят към иzчерпан яйчников реzерв.

Виж таzи тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187818.msg3865626

# 3
  • Мнения: 494
аз съм много изплашена.казаха че не е лабораторна грешка!какво е това?!вече взех да си мисля че имам рак.страх ме е да отида на лекар!последния път изследванията ми бяха фсх-6.12,а лх-12,5.тогава ми казаха че имам поликистоза.незнам вече.някой ако знае нещо моля ви кажете ми.

# 4
  • Мнения: 7 716
Ееееее, аман от простотии. Какъв рак, бе! Аман от този манталитет! Ами като те е страх да отидеш на лекар не ни пиши тук да ти товариш и нас с излишни емоции.
И кой каза и как разбра, че не е лабораторна грешка? Единственият начин да се докаже, че не е лабораторна грешка е да се повтори два цикъла подред на същия ден от началото!

По конкретния въпрос:  не взизаш в никоя фаза, повтори изследването 3-5 ден от началото на цикъла.
Забележи повишението в навечерието на овулацията.

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 11:32 от Lali

# 5
  • Мнения: 822
За да избегнеш тези емоции занапред, спазвай правилата за изследване - 3-5 ден от цикъла! Все пак тогава резултатите имат диагностична стойност. Изследвай 2-3 цикъла, за да видиш как се движат хормоните. И отиди на лекар. Непременно.

# 6
  • Мнения: 494
аз мисля че това е мятото където мога да споделля всичко.не знаех че натоварвам хората.аз самата съм много натоварена.работя по12 часа.скоро трябва да почивам,но до тогава ще умра от притеснение.затова реших да си поговоря с вас дотогава.някой ако знае нещо да каже.никой ли няма моя проблем-с толкова високи стойности на тези хормони?!никой ли не знае на какво се дължи всичко.може ли лекарства да повлияят на тези стойности.вярно е че трябваше в друг ден да отида но не в 7-мия,но не можех.

# 7
  • Мнения: 7 716
Слушай какво ти се говори.
Тези стойности на този ден не показват нищо. Нито добро, нито лошо.
И за ФСХ няма реф. стойности.

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 10:04 от Lali

# 8
Здравейте,
Аз само да питам. Моите хормонални ги правих на 12-ти ден от цикъла / втория, понеже ми идва като никога 2 пъти/ и то защото доктора ми каза да изчакам 3-4 дни след като ми свърши и тогава да ходя. Това значи ли че влизат в категория невалидни? В смисъл те там ме питаха кой ден от МЦ ми е и само това... Не съм убедена, че така лесно се решава, че това не е грешка, те нали трябва да имат там повече представа и от нас. Аз като не разбирам, онзи като е объркал и не може да ми обясни... това вече е некадърно.
 Не знам, не искам да изказвам голямо мнение, защото наистина не разбирам от тези неща, чак толкова, просто лично мнение.

# 9
  • Мнения: 7 716
Ако ти върви 4-5 дни и ако чакаш 3-4 дни стават девет дни, което е наникъде.

# 10
  • Мнения: 4 700
Lali az съ6то zнам, че на трети до пети ден се правят теzи хормони, но пък zнам и че има референтни стойности zа всеки етап от цикъла.   bouquet

# 11
  • Мнения: 7 716
Да, но но и за всеки ден. Има дни, които остават непокрити, защото за всеки организъм са индивидуални показателите и разликата не говори за патология.

# 12
  • Мнения: 494
много се радвам на всичките ви отговори.на мен ми върви 4-5 дена.знам че са много специални тези изследвания,но все пак те са с много много над нормата.ако имаше нещо лошо нямаше ли да си покаже по някакъв начин.например по обилмо кървене или нещо такова.или пък изобщо да не ми идва.а на мен ми закъснява само с седмица.последно ме гледаха на ехограф февруари.бяха се поувеличили малките кистички.отделно имам и увеличена щитовидна.а може ли тези стойности да говорят за нарушени надбъбречни жлези?от както ми откриха поликистозата,много често усещам че страха в мен се е увеличил.в смисъл станала съм много страхлива.това мисля че е симптом на някакво пак хормонално нарушение,но на коя жлеза точно незнам.как да избягам от този страх незнам.
    в лабораторията ми казаха,че може да са се получили тези стойности от лекарствата,който вземам.а те бяха глюкофаж.възможно ли е?благодаря че ми пишите!

# 13
  • Мнения: 822
bronze, aз разбирам и виждам, че си ужасно притеснена, но с това не си помагаш ни най-малко. Казахме ти, че най-добре е да си пуснеш същите изследвания, но на 3-5 ден от цикъла (в твоя случай май на 3-ти ще е най-добре, ти си прецени). Виждам и че си и с други проблеми (увеличената щитовидна жлеза). Сигурно си правила и щитовидните хормони, нали? Те как са? Понякога резултатите се тълкуват комплексно. Ендокринната система е една от най-сложните в организма и често, една засегната жлеза води до низ от обърквания, така да се каже, чийто резултат в крайна сметка е хормонален дисбаланс. Искам да ти обясня, че причините за проблемите ти може и да са комплексни. Но понеже не съм лекар и не искам да те плаша допълнително, ще те посъветвам да отидеш при добър такъв - най-добре гинеколог-ендокринолог.

# 14
  • Мнения: 4 700
моарейн е права. На мен един хормон не ми е наред и не ме питай колко дриги бе6е повлякъл. Докато се раzбере какво точно да се лекува мина много време. За това и бих те посъветвала да отиде6 на ендокринолог, а не на гинеколог. Или на ендокринолог - гинеколог. Те най добре 6те zнаят какво ти е.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт