Бяла техника-Ariston,Gorenje или Siemens?

  • 22 091
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 692
Предстои ми закупуване на хладилник с фризер,съдомиялна за вграждане,плот+фурна също за вграждане и абсорбатор.
Чудя ме се между тези три марки.Коя да избера като предпочитам доколкото е възможно уредите да са от една и съща марка.
Вие коя бихте ми препоръчали,особено ако имате личен опит с тях?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 08:26 от Многознайница

# 1
  • Мнения: 3 153
Половината неща са ни Аристон, другата-Горение, нямам оплаквания и от двете.

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Аз съм фен на Gorenje

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Bosch - тава е луксозна марка и съответно с най добро качество. От Аристон имам лоши впечатления, а от Горение съм чувала много оплаквания.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Най добрите хладилници са LIEBHERR
всичко останало GORENJE .

# 5
  • Мнения: 1 449
На първо място Сименс/ Бош

# 6
  • София
  • Мнения: 11 692
Благодаря на отговорилите до сега.Вчера и онзи ден обикаляхме и сега вече съвсем не знам на какво да се спре избора ми.Мъжът ми хареса вариант на AEG/Elektrolux/.Има някаква промоция в Техномаркет и сега вече само стоя и смятам цени,чудя се и се мая  newsm78... дано се включат повече мами.Т.е. включих още една марка към терзанията си...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Промоцията в Техномаркет е добра. За плот и фурна бих се спряла на AEG или Gorenje. Electrolux също е добра марка, но нямам отзиви за плота и фурната, трябва да са добри а и са на по-добра цена от AEG. За миялна и аз се чудя между Electrolux и Gorenje.
Всъщност от изброените марки само за Ariston съм със съмнения.
Защо държиш всички уреди да са от една марка? Ако е заради промоцията си заслужава Peace
Абе ако можеш да си го позволиш вземай AEG или Siemens/Bosh, ако търсиш малко по-евтино Electrolux или Gorenje - всички тези марки са добри, само цените им са различни Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 11 692
И аз не знам защо държа всичко да е една марка,просто ми е влезнало в главата и ми се иска така да бъде, доколкото е възможно.В момента не е така!Не е заради промоцията в Техномаркет.
В момента съм с пералня и съдомиялна Аристон,нямам оплаквания.Затова съм се и спряла на тази марка като варинат.
На Сименс се спрях,защото единсвено техните и на Бош фурните се отварят като чекмеджета.
АЕГ-то ми влезна в главата заради промоцията.
Абе май и аз не знам какво искам.... newsm78

# 9
  • Мнения: 794
Siemens - имам пералня , хладилник и прахосмукачка (това май вече не е бяла техника  Mr. Green) -  много съм  доволна.

Освен че са функционални, имат готин дизайн, а и цените им са приемливи.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
От изброените не бих си взела повече Аристон у дома никога!Продуктите на Мерлони изцяло имам предвид.След две купени скапани перални-Индезит и Аристон ми се изпари желанието към тази марка и не бих рискувала повече.
Иначе-АЕГ или Сименс/Бош.Много хора са доволни от Горение също.Аз вкъщи съм с котлони и фурна-Сименс.Съдомиялна и хладилник-Бош.Дотук съм доволна от всичко.Всички по-дребни кухненски уреди са ми също Сименс/Бош.Съжалявам,че не си взех и аспиратор от тях,а се набутах близо 900 лв. за един Фабер от когото не съм доволна.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сегашните продукти на Мерлони групана са леко нефелни, да.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
На Сименс се спрях,защото единсвено техните и на Бош фурните се отварят като чекмеджета.
Ако имаш предвид телескопичните страници, не е вярно, много фирми правят такива фурни Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 11 692
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.
Да,и аз не съм виждала такъв тип отваряне на други марки фурни,освен Бош и Сименс.Когато купувахме нашата доста се чудихме за такава фурна,дали ще е удобно? newsm78 Предполагам,че зависи от височината на фурната-ако е под плота-мисля,че може и да е удобно,но ако е на нивото на очите? newsm78 В края на краищата ние се спряхме на стандартното отваряне.Знаеш ли,за фурна също е много удобна пиролизата-поне така чета тук-моята няма.Ако действително действа както го описват в рекламите,си е едно голямо предимство.

Общи условия

Активация на акаунт