колко просто е когато няма табу-та

  • 987
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
Форумът ви ми е близък по редица при1ни,затова рекох да споделя слу1ка от оня ден в парка

Подслушвам раговор м-у дъщеря ни,едно 4-5 год дете азиат1е,  и 2 американ1ета,по-големи;ровят в пясъка
щерка ни -"Пък моя брат Стефан е бебе и трябва да си много внимателен с него.."
азиат1ето- "да,така е с бебетата;моята майка ще ми осинови сега брат1е и на мен,но от...къде беше..мамиииииии,откъде е бебетоооо?"(до другия край на площадката);
Жената идва,о1евидно става 1е това дете е осиновено също Simple Smile
-Бебето ще дойде у дома от Южен Китай,Джо. Защо?
-А аз откъде бях?
-И ти си роден там,но сега домът ти е тук,с мама,тати и Рой

Жената си седна на пейката,децата продължиха да ровят

-Бебето оба1е искам да е мом1енце,за да си играем
Вклю1ва се едното американ1е,което дори не знаех 1е е с тях(може Рой да беше)
-Мами каза 1е ще е моми1енце,Джо. Нали видя 1е има рокли и кукли
Ния -Моми1е като мен ли?
Джо- Не,мом1е е,аз знам..

след малко щерка ни
-Мами, искам и ние да имаме бебе. Да идем да си вземем едно
-Къде да идем,Ния?
-Ей,къде ходите вие за бебето?-пита тя Джо
-Дале1,и ще летим със ей такъъъъъъъъъъъъъъъъъв самолеееееееееееет
-искам и аз на самолет..
и така..
Естествеността с която се разви диалога ми беше много приятна,ни следа от притесние,драма и пр..После беше много интересно как Ния преразказа историята на жената която я гледа,тя 100% реши 1е ще имаме ново бебе което ще лети със самолет Laughing

весела седмица,дами!

# 1
  • Мнения: 128
   Ех, anette1104, ами то в чужбината всички знаем как е, важното е тук да се преборим......
 Hug

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох, аз си помислих, че това се случва тук и така се умилих. Допада ми искреността на децата и свободата на обуване и поведение на родителите в Щатите. Няма обществени норми, няма правила, няма подигравки и саркастични погледи. Аз също бих искала да си осиновим дете. Когато споменах пред свекърва ми тя се втрещи и ми каза директно "Какво, в никакъв случай", като, че ли зависи от нея. Майка ми също беше против, но не реагира с такова отвращение. Как е възможно това поведение, което се среща дори в християнските среди. Като, че ли взимаш заразно болно животно, което ще ти навреди. ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 722
Бих казала колко е смешно и сладко, когато няма табута.
Милен върви и наляво и надясно разправя че ще си има бебе Митко. /за друга тема остава въпроса че понякога си сочи корема, защото бебето е там/ Laughing
Една баба го пита - ама братче ли ще си имаш и той гордо казва ДА
Бабата продължава да настоява, оглеждайки ме от глава до пети за евентуална бременост, ама къде е бебето, на което Милен гордо и наперено отговаря "Дугата къща многуту бебета, мама вземе после"
Бабата занемя, поогледа пък си тръгна.
А децата в яслата на Милен вече си говорят с него за неговото бебе, което мама Галя ще му вземе.
Толкова е мило, когато ме срещнат майки на дечица от групата и кажат - честито, от моя син/дъщеря разбрах че ще си вземете бебе.

# 4
  • Мнения: 2 123
Благодаря ти Анет, темата е прекрасна наистина, защото показва че истината и естественото поведение са хем най-лесни, хем най-практични  Laughing, хем никого не нараняват...
Понякога си мисля, че е въпрос на общество и културни наслагвания, понякога си мисля, че е до човек... незнам, вероятно е нещо по средата.

В крайна сметка, обществото, това сме ние и ако ние сме естествени и истински, мисля, че и ответната реакция ще бъде подобаваща. Аз, да ви кажа, до сега - вече три месеца сме заедно с Никола - нито една единствена негативна реакция на човек не съм срещнала (изключвам неловките реплики на няколко лели, ама те не бяха с лошо чувство). Вероятно защото аз самата съм толкова горда и щастлива, че гато грейна пред хората и съобщя, че това е осиновеното ми момченце, няма нормален човек, който да не се зарадва ....

Убедена съм че от нас зависи

Общи условия

Активация на акаунт