Бели подкожни топченца

  • 2 287
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Да знае някой що е туй чудо?  Thinking Преди малко ги забелязах, малки, бели гадинки.  Close  Не са пъпки, не се махат, но ги има, едни мънички, по скулите и са много  Sick От какво са? Как се махат?  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Тези нещица Блонди само при козметик се махат.
Имат си име ама ми излезна от акъла  newsm78
Изобщо не се опитвай да ги чоплиш или стискаш,
защото никак не е хубаво. Консултирай се с
козметик или направо си запиши час  Hug

# 2
  • Мнения: 338
http://krasota.rozali.com/lice/p436.html
Тук можеш да прочетеш подробно за тях.

# 3
  • Мнения: 170
Мисля, че се наричат комедони и не бива да ги чоплиш сама защото нямат връхче и може да ги възпалиш от натиска. На мен също ми излизат понякога и козметичката ми ги почиства като леко ги бодва с игла /не е болезнено/ и след това ги изтисква.

# 4
  • Мнения: 238
Мисля, че се наричат комедони и не бива да ги чоплиш сама защото нямат връхче и може да ги възпалиш от натиска. На мен също ми излизат понякога и козметичката ми ги почиства като леко ги бодва с игла /не е болезнено/ и след това ги изтисква.

комедоните са съвсем друго нещо.  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 539
Май бяха милиуми. Махат се при козметик. Може и вкъщи, но е рисковано.

# 6
  • Мнения: 27 524
Ммм, доста гадно  Sick Гнус ме е  Tired
Даниели, мерси за инфото.

# 7
  • Мнения: 1 277
Това най-вероятно са милиуми. Някои момичета се справят сами с тях, но аз предпочитам да оставя това на козметичката. Бодват се с една игличка (не боли) и така се  почистват.

# 8
  • Мнения: 928
До преди 1 година ми излизаха такива милиуми и аз сама си ги махах като си убождах внимателно с много тънка игла,но много внимателно и не съм имала никакви проблеми,но за по-сигурно е при косметик  Naughty
ЦИТАТ:
 Не махайте милиумите сами!
Не се занимавайте с тези малки пъпки в домашни условия. Може да си предизвикате инфекция. И ще останат белези, които ще се превърнат във вашия следващ проблем. Доверете се на специалистите.
Има процедури, които ще ви помогнат няколко години да не се сещате за малките бели пъпки.

Милиумите се махат в козметичните салони с електрокоагулация или със стерилна игла се пробива отвор, за да се изстискат.

# 9
  • Мнения: 2 237
Аз също имам такива,предимно по скулите.Махам ги при козметик,с много тънка игличка ги пука,после ги стиска.Имах един огромен на клепача,едва го махнахме,имаше риск да се пробие и клепача.Най-добре е да отидеш на козметик.

# 10
  • Мнения: 1 277
Има процедури, които ще ви помогнат няколко години да не се сещате за малките бели пъпки.



Някой случайно да знае какви са тези процедури? Когато ми се появи някой милиум по скулите козметичката го маха с игличка, но имам и няколко миниатюрни под очите, които тя не смее да пипа.

# 11
  • Мнения: 27 524
Казват и обикновени пъпки и черни точки да не махаме сами, но все пак ще изчакам да се прибера в София и ще отида на козметик. Мисля, че основният проблем е вътрешен, това, което ги провокира да излизат  Confused

# 12
  • Мнения: 5 622
И аз се чдя какво ги провокира. Имам и аз милиуми. С игличка(стерлина, за спринцовки) си ги боцкам сама, лекинко разкъсвам покриващата кожичка и стисвам за да излезе. Като ходя на козметик, ми ги маха там. През останалото време, сама в къщи. Белези и прочие, нямам. Просто трябва да се знае как да се направи и да не се стиска силно  Peace

# 13
  • Мнения: 27 524

Е, чакам да ми обясниш на кю-то  Tired

# 14
  • Мнения: 5 622

ОКи, нямаш грижи  Hug Изобщо не е травмиращо или нещо подобно, споко  Wink

Общи условия

Активация на акаунт