Портокалов сок от кога?

  • 868
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Днес ме разбиха,като ми казаха,че мога да давам сок от портокали на малкия.Та той е само на 3 месеца!

# 1
  • Мнения: 867
Кой ти го каза това?
То по принцип и пържоли можеш, ама не е там въпроса...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Аз дадох някъде към 1 година. Тя и не пиеше никакви сокчета дотогава. За пръв път й предложих сокче след 6тия месец.

# 3
  • Мнения: 1 044
Аз дадох сок от портокал на 1г.и 2 -3 м.Когато питах педито може ли, тя ми отговори, че преди години е било препоръчвано ранно захранване със сок от цитрусови плодове, но масово е имало алергични реакции и това е отречено. Преди  навършване на 1 г. не се препоръчва вече, а и след това много внимателно. Една приятелка на майка ми бе на 43 години, когато направи алергична реакция към грейпфрут, като дотогава никакви проблеми от такова естество не е имала.

# 4
  • Мнения: 1 559
Цитрусите са алергени и се въвеждат след годинката и то много бавно и внимателно. (аз въведох портокал на 1г 7м)

# 5
  • Мнения: 888
Моята Теа след годинката я пробвах сок от портокал, но на нея никак не и допадна! Naughty А Лори мисля да изчака повечко;
3 месеца е много рано за каквото и да било сокче при изключително кърмено бебе! Thinking

# 6
  • Мнения: 241
Не само сок от портокал ами и всякакви други сокчета не е препоръчително за бебе на 3 месеца! Цитрусите след годинка и то внимателно.Надявам се това да не ти го е казал педиатър все пак, че  тогава става страшно...

# 7
  • Мнения: 772
ужас Shocked
сега пък портокали ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт