Да се прeброим - гласувахте ли?

  • 1 559
  • 42
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувахте ли за евродепутати?

Опции:

  • Мнения: 336
И така, момичета, ние, вярвам, щом сме тук, сме все будни и интелигенти жени Simple Smile
И точно заради това искам да направя сред нас едно социологическо проучване - колко майки, изпъкващи сред масата с това, че кърмят децата си във време, когато далеч по-разпространена е алтернативата на изкуственото хранене, са политически ангажирани и са отишли днес да гласуват. Или дори да не са политически ангажирани, са намерили за себе си мотивация да упражнят правото си на глас.
Благодаря за вниманието и участието   bouquet
Аз гласувах! Peace

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 20:45 от Иглика

# 1
  • Мнения: 5 401
Признавам се за виновна - не гласувах, но исках!  Embarassed Не е заради ужасното време, защото от дъжд с малкия не се боим, а и избирателната секция е на един хвърлей място. Просто ни беше много хубаво тримата да се гушкаме, търсихме си хотел за морето, разглеждахме стари снимки, радвахме се на ходещия човек и то взе, че стана късно. А бе домързя ни да се покажем извън бърлогата. Това си е!  Wink

Но пък почваме да следим с интерес една конкретна ТВ програма..   bouquet

# 2
  • Мнения: 888
аз също успях да гласувам Peace; благодаря на майка ми, която дойде да гледа децата Hug; яд ме е много за ниската избирателна активност #Cussing out

# 3
  • Мнения: 306
не гласувах днес, уморих се да вярвам Sad

апропо, какъв е смисълът на опцията "мъжът ми не ми позволи" newsm78 Shocked Crazy

# 4
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Да

# 5
  • Мнения: 336
не гласувах днес, уморих се да вярвам Sad

апропо, какъв е смисълът на опцията "мъжът ми не ми позволи" newsm78 Shocked Crazy

Да го наречен закачка. Но не съвсем невинна, защото не е прецедент силният пол да налага политическите убеждения и активност на дадено семейство. В моето не е така Simple Smile

Цитат
яд ме е много за ниската избирателна активност #Cussing out

Избирателната активност е критична. Резултатите няма да коментирам...

# 6
  • Мнения: 690
Да, гласувах Laughing.

# 7
  • Мнения: 3 695
Гласувах, макар че за малко да ме спре дъждът.

# 8
  • Мнения: 3 423
не гласувах,защото не искам да гласувам

апропо, каква връзка намираш между полит.ангажираност и кърменето Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 275
Гласувах.

# 10
  • Мнения: 1 896
Цитат
Не, мъжът ми не ми позволи.
Тогава можеше да има и опция "Не исках, но мъжът ми ме накара."
И майтап-майтап, ама ако на някой му е интересно, през 1937, когато жените в България за пръв път са получили възможност да гласуват, това право е било само за "жените съпруги и майки от законен брак". Демек тези, които имат мъж да им каже за кой да си пуснат гласа, иначе не може да им се има вяра. Ако си мома, вдовица или даже ако нямаш деца, не чиниш за обществото и нямаш право на глас. Добре, че съвсем за кратко е просъществувала тази формулировка, после всички са получили право   Grinning
Така че аз моето си го използвам, да. Винаги гласувам и днес също. Жорката ми пусна бюлетината вместо мен - вече му е за трети път.
Резултатите са друг въпрос.  Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 1 057
Да, гласувах. Аз съм будната съвест на семейството Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 559
Не, имах доста по-важна работа и тоз път гласуването мина без мен. Grinning
И без това не горях от желание да се редя на опашка с дребния.
В общи линии ми е все тая, ама предния път гласувах не "за", а "срещу".  Rolling Eyes Ако не бях гласувала, гласът ми щеше да се разпредели (а имаше такива, при които категорично не исках да иде).

Иглика, каква е връзката между кърменето и гласуването? Като видях заглавието на темата, щях да кажа да я преместят.

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Защо пък е тук тази тема  newsm78, както и да е.
Не гласувах, защото личната ми карта е със софийски адрес, а живея във Варна, просто няма да пътувам толкова път, за да си дам вота. Ето, че причините да не гласуваш могат да са много повече от 3-4.

# 14
  • Мнения: 172
Определено гласувах!

Общи условия

Активация на акаунт