С 38 градуса температура!Да кърмя ли?

  • 941
  • 20
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момичета с 38-39 градуса темп сме и аз и мъжа ми!Откакто преди 2 часа открих,че темп е висока не съм кърмила.Какво да правя?Да мина на Ам или...........?
Имам спешна нужда от помощ,защото се събуди за кърмене....а незнам какво да правя Shocked

# 1
  • Мнения: 1 117
Аз съм кърмила и големия си син и сега бебо с такава температура, но е желателно да си слагаш маска на устата докато кърмиш .  Simple Smile Това е съвет от педиатъра ни Simple Smile

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
По-добре си кърми детето.
Освен че му предаваш имунни тела, за тялото то ще е голям стрес да спреш да кърмиш.
За детето също.

# 3
  • Мнения: 35
По-добре си кърми детето, но е желателно да си слагаш маска

# 4
  • Мнения: X
Аз също съм кърмила болна, не чак с такава температура но болна и дори не се запитвах над това....в смисъл че ако не вземаш някакви лекарства които са противопоказни за кърмещи жени, не виждам да има проблем. Още повече, че така изведнъж да заместиш цяло хранене с АМ, мисля, че ще бъде проблем, най-вече за бебето. А от това че не кърмиш, дори да се изцеждаш, няма да може да се изчистиш на цяло и може по-зле да се чувстваш. Абе избщо....не се притеснявай, кърми си детето.

# 5
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Няма проблем, не спирай да кърмиш. Виж тук

# 6
  • Мнения: 748
кърми! Peace така ще предадеш на бебето антитела и ще му помогнеш лесно да се справи с болестта, а може и изобщо да не се разболее.  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не виждам причина да не си накърмиш детето Peace Не се отказвай толкова лесно Naughty

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз имах същия проблем - моята лична лекарка каза, че до 38' може да се кърме, а ако се вдигне е опасно...
Така или иначе моята се беше вдигнала доста 39' , започнах антибиотици за няколко дни и така спрях да кърмя!
Пий мн вит.С и не прави моята грешка!   bouquet
Бързо възстановяване ти желая

# 9
  • Мнения: 393
Кърми и вземи мерки за причината за температурата Hug

# 10
  • Мнения: 1 701
Няколко дни преди температурата вие вече сте били вирусоносители, тогава сте били в пряк контакт с детето, кърмила си го... просто се надявай да не сте го заразили /стискам палци, но мисля, че няма проблем, защото малките бебета имат много силна имунна система през първите 6 мес./. В този смисъл няма и особена полза от маската, но слагай за всеки случай!  Peace

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
кърми! Peace така ще предадеш на бебето антитела и ще му помогнеш лесно да се справи с болестта, а може и изобщо да не се разболее.  Peace


Aбсолютно съгласна  Peace

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 973
Според мен кърми, поне аз съм го правила. Питах педиатърката и тя ме посъветва да продължа да кърмя, естествено с маска на лицето  Peace.

# 13
Не, не и не! Спри кърменето веднага! Не мога да повярвам че току що прочетох такива мнения! Мили майки какво ви става, защо говорите така? Много е вредно да се кърми с температура, не мога да повярвам, че не го знаете!!!!! Може ли до такава степен да нехайствате! Никакъв стрес не е за бебето да премине малко на суха храна, напротив, вкусно му е и е захранващо, така че не е нищо фатално. За няколко дни, докато ти спре температурата, го храни със суха храна, а пък като се излекуваш пак си мини на кърмата. Само попитай как точно да се лекуваш, защото не съм сигурна какво точно ти е позволено да пиеш. Но веднага спри кърменето, моля те.

# 14
И какви са тези глупости че бебетата имат много силна имунна система през първите шест месеца?!? Напротив, точно тогава нямат и периода е много деликатен - от най-малките неща се получават раздразнения, обриви и какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт