как се готви юка

  • 5 202
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета
Много обичам да експериментирам в кухнята, по тази причина вчера купих юка. Моля споделете вашия опит, с търсачката нищо не намерих.
(по възможност рецептатата да е изпробвана лично)

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 07:55 от Щуротия

# 1
  • Мнения: 3 251
Юката е вид палма.
А виждам, че си сменила  заглавието от туя-/което май беше храст/, на юка . И двете не се ядат, поне в Бг кухня... Peace
Експериментирай с нещо познато.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
За първи пък чувам за това нещо "юка"  newsm78
Разкажете повече как изглежда и какво е на вкус  newsm78

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Пуснете една снимка как изглежда юката за готвене.Много ми стана любопитно newsm78.

# 4
  • Мнения: X
А дали не е юфка? newsm78

Абсурдно е да се готви юка:
Whistling

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287

Юка

# 6
  • Мнения: X
Съгласих се, има разминаване Flutter Whistling

# 7
  • Smallville
  • Мнения: 994
Какво е това?Прилича ми на корен newsm78
Намерих това с Чичко Гугъл.Заповядай  http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=1656
После поразрових и разбрах че било вид картофи,какво ли няма по този свят,а ние си мислим,че знаем всичко ooooh!

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 13:54 от danibaby

# 8
  • Мнения: X
това нещо го има тук в един супер
направи ми впечатление надписа : Трябва да се вари поне 30 мин, защото е отровен (вна) в сурово състояние

# 9
  • Мнения: 25
Вкусна е. Готви се както картоф и може да го замени в супи ,като гарнитура. Предимно се вари.

# 10
  • Мнения: X
ето избери си от тук:

http://www.google.se/search?hl=sv&client=firefox-a&rls=o … ecipe&spell=1

името е още: tapioca, cassava

# 11
  • Мнения: 154
много ви благодаря,  Hug извинявам се, но
нямах време по-рано да отговоря. първоначално се обърках и писах туя, ей, много сте бързи!
юката си седи в хладилника, добре изглежда, утре съм и се заканила да я обработвам.
мерси за снимката   bouquet

# 12
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Това нещо се казва тапиока, не е никаква "юка"  Laughing

# 13
  • Мнения: 154
емиииииии, в магазина пишеше Yuka, аз отде да знам че е тапиока  newsm78

# 14
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
 Laughing
И юка е, и тапиока, и касава, и маниока, даже и мака корен  Simple Smile. Не сим чувала да е отровно даже и сурово, Африка се изхранва с това почти. Все се каня да взема, нпо ми се струва бая труд докато стане за ядене Laughing. Виждала съм да го режат, бланшират, леко начукват с дървен чук и пържат панирано, като гарнитура. Настъргано става за нещо като картофени кюфтета, палачинки, а със кокосово мляко, ванилия и яйца го пекат на сладкиш  Peace. На Food Network туй  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт