Запис на тоновете всяка седмица?

  • 2 509
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте момичета, интересува ме дали сте ходили на запис на тоновете на бебето всяка седмица към края на бременността и всеки ден около термина  newsm78 А също така и защо е необходимо това Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 14 133
Ходих веднъж последната седмица преди термина  и ден преди да ми предизвика доки раждането заради високото ми кръвно. При преносване правят всеки ден запис на тоновете.  Целта на занятието е да се следи по-добре състоянието на бебчо.

# 2
  • Мнения: 2 388
по записа на тоновете се разбира дали бебо е добре, дали не страда, добре ли се движи. Щом лекаря е преценил - ходи. Това е и за твое спокойствие

# 3
  • Мнения: 10 982
Не съм ходила. Запис на тоновете ми направиха в деня преди операцията и после непосредствено преди самата операция.

# 4
  • Мнения: 5 391
В 9-ти месец ходех май на 10 дена.

# 5
  • Мнения: 724
по записа на тоновете се разбира дали бебо е добре, дали не страда, добре ли се движи. Щом лекаря е преценил - ходи. Това е и за твое спокойствие
Аз ходя веднъж в седмицата на запис

# 6
  • София
  • Мнения: 978
Както са ти казали момичетата, запис на тоновете се прави с цел да се усанови как е бебто. Към края на бременността плацентата старее и това е още една от причините. Не се притеснявай, желая ти леко и безпроблемно раждане

# 7
  • Мнения: 393
Запис на тоновете ми правиха, когато влязох в Патологията 1 път и в предродилна зала.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ходих всяка седмица от началото на 9 - тия месец. Прави се, за да се види дали дребчо е добре.

# 9
  • Мнения: 772
Започнаха да ми правят записи към 7-мия месец през 2 седмици.От 8-мия месец ходих всяка седмица.като започнах да преносвам ходех всеки ден.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
От средата на 8 месец започнах да ходя за запис на тоновете всяка седмица,да Wink

# 11
  • Мнения: 1 044
Според мен е важно да се правят записи  поне един път седмично през 9тия месец. Аз лично съм правила всеки ден заради високото кръвно. Една моя приятелка не е имала никакви проблеми по време на бременността, но на един такъв рутинен преглед, записът на бебето не е бил добър, тоновете му са падали и веднага по спешност са й направили секцио. Хубаво е от тази гледна точка да се застрахова човек и редовно да се "записва"

# 12
  • Мнения: 576
От средата на 8-ми месец ходех всяка седмица за запис на тоновете на беба. При нас обаче имаше причина - бебето се бе омотало в пъпната връв около вратлето и крачето.

# 13
  • Мнения: 6 461
Последния месец ходих всяка седмица.

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Според мен е хубаво да се следят нещата, но в малките градове това не става. На мен като ми даоха документите за 45 дена преди раждането и ми казаха ако съм искала да ходя на преглед, но той е само мерки и теглилки.

Общи условия

Активация на акаунт