Слънчева алергия и солариум

  • 2 684
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
Мога ли да отида на солариум след като имам слънчева алергия?
Появиха ми се обриви на ръцете /до китките/ и малко на краката /над коленете/.
Започнах да пия антиалергични капки и обривите понамаляха.
Мисля да започна с малко, с 3 минути в солариума. Но правилно ли е изобщо да ходя след като съм с алергия?

# 1
Май е най-добре да питаш лекар.
По принцип според мен ако си 3 минути в турбо солариум за човек с алергия са много. По принцип можеш да използваш солариум,за да надвиеш алергията, но това означава да ходиш за по 2-3 минути но в обикновен, иначе 1 в трубо и то не по-често от през ден. По принцип ако го правиш така може тялото ти да свикне с вредните лъчи и алергияа да намалее, но има и едно голямо НО, може и да се засили. Ако скоро си вземала противоалергените изчакай малко, отиди един път за много кратко и виж как ти се отразява.
Много и завсиси дали си с бяла кожа или с тъмна ако си  много бяла по-добре не ходи.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 936
Ами явно е слабичък солариума, в който мисля да ходя щото сутринта като отидох да проверя ми казаха, че имало в момента две момичета. Едното щяло да стои 30, а другото 40 минути  Shocked
Не го знам какъв е тоя солариум, то е ясно, че са различни, ама тоя е сигурно много, много слаб след като и по 40 минути стоят някои.

# 3
Е явно не е трубо, защото те го разгласяват навсякъде и си е много силен. 3минути са добре в такъв случай. Ако усетиш,че не ти едобре на кожата все пак излез.
А за 40 минути-дали мирише на печено пиле после една седмица  Grinning
Аз съм се обедила, че е добре да се внимава особено ако алергията от слънцето е съчетана с начин на живот, който е много стресов.
А иначе ако можеш използвай и продукти за мазане на тялото, които не миришат Юсерин имат един такъв лосион например. Защото тази алергия от слънцето може да епредизвикана от някой продукт който не ти понася.
Напримет майака ми се беше намазала за пръв път с лосион на Бети Баркли и се пече така и от тогава й стана алергия от слънцето. Не , че лосиона е лош просто в съчетание със слънцето на нейната кожа е предизвикал такава реакция.

Общи условия

Активация на акаунт