Слагате ли копър или магаданоз в бебешките пюренца и какви?

  • 6 043
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте! Интересувам се специално за копъра и магданоза. Слагате ли в пюренцата които приготвяте, по колко и обработвате ли го по някакъв начин, или ги слагате сурови. Ако давате кога започнахте да слагате такъв тип подправка. Мерси!  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 438
Не. На тази възраст нищо не съм слагала. 

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Не Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
Магданоз и целина сложих  на 7,5 месеца да се варят заедно със зеленчуците,които съм решила да дам.След това всичко пасирах.Преди седмица добавих и копър.

# 4
  • Мнения: 1 448
Слагах му зелении след 6.5 - 7 месец някъде, всичко без целина /бях чела, че не се дава до една годинка/  Hug

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Слагам от скоро във всяко готвено или супа има магданоз или копър.
Слагам ги минута преди да дръпна яденето от котлона, за да не заминат витамините.

В детска кухня до нас, слагат магданоз във супите и за 1-ва група, която започва от 6-ти месец.

# 6
  • Мнения: 1 951
Слагам от скоро във всяко готвено или супа има магданоз или копър.
Слагам ги минута преди да дръпна яденето от котлона, за да не заминат витамините.


И аз така

# 7
  • Варна
  • Мнения: 366
Слагам и копър и магданоз.Магданоза го слагам непосредствено преди да сваля пюрето,а копъра не му трябва обработка.

# 8
  • Мнения: 5 362
Слагам,от както давам зеленчуково пюре.
Магданоз на всичко слагам,а копър зависи.Сурови ги слагам както са,малко преди да изключа яденето.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, слагах. Започнах с магданоз, по-късно слагах и копър. Магданозът върви с повече зеленчуци, а копърът е по-специфичен. На 7м. може да ползваш и двете подправки.
Аз ги добавям около 10 минути преди пюрето/яденето на Иво да е готово. Ако не са добре сварени, той им се мръщи.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Слагам и магданоз,и копър от 5-ия месец някъде.Оставям ги да врят заедно със всички останали зеленчуци,но вече ще ги слагам накрая.На 6,5 месеца е моят син.

# 11
  • Мнения: 2 159
аз слагам като варя зел. и копър и магданоз по няколко стръкчета после пасирам всичко

# 12
  • Мнения: 1 986
 Копър не съм слагала,но магданоз-да-малко преди да стане напълно готово пюрето-по 4-5 листенца.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Слагам и копър и магданозот както навърши 7 месеца. Минават през лека топлинна обработка, около 5 минути преди да махна зеленчуците от котлона. Обикновено слагам копър в пюретата в които има тиквички и картофи, а магданоз в месните пюрета.

# 14
  • Мнения: 4 621
Не, не слагам. Пробвала съм няколко пъти, но малката не ги харесва  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт