Заместване на кърмене=мисия невъзможна

  • 567
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте мами! Нашата красива дъщеричка е почти на 11 месеца, кърмим се на поискване и все още не съм заместила кърмене. Напоследък обаче се кърмим 3 пъти повече, през деня суче на 2-3 часа, а нощем е просто кошмар-буди се на 1-2 часа, а след 6 часа сутринта и на половин час. Ако не и дам да суче, започва да се дере, вече категорично отказва и биберон. Не че преди много го смучеше, но поне 1-2 пъти нощем заспиваше с него вместо с цица. Като беше малко бебче, по-рядко се сещаше от колкото сега и като ревнеше и давах да цокне, каквато и да беше причината за плача. Сега обаче съвсем ясно показва че си иска да суче, защото мрънка по един особен начин (нашия татко го нарича „любовния зов”  Laughing ) и започва да ми бърка в деколтето или да ми вдига блузата. И нищо не е в състояние да я разсее, упорства докато не си получи цицата. Твърда храна яде 2 пъти дневно, но само ако е сукала 1-2 часа преди това. Ако е минало повече време и е по-гладна, в момента в който и поднеса лъжицата започва да я бута, да реве и да се извива, маже пюре, текат едни сълзи и сополи – и всичко това продължава докато не и дам да суче. Според това което чета, към 1 год. трябва да се замести кърмене, но не ми е ясно как точно да стане.
Споделете вашия опит, вие имали ли сте подобни проблеми и как ги решихте?
Това с нощното кърмене е просто кошмарно, не може ли да се направи нещо?
П.П. Сега вадим зъбки и от няколко дена имаме второ, ако продължава така докато излязат всички...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако това ще те успокои, препоръките са до 1 годинка първо кърма, после (след около час примерно) твърда храна за опитване, не за наяждане. След годинката обратното - първо твърдите храни, кърменето след това за дояждане Grinning
Друг е въпросът ако искаш по някакви причини да заместиш някое хранене? Но за `трябва` - не трябва.

# 2
  • Мнения: 2 467
Все едно за моето дете чета  Laughing
Заместихме хранене на година и половина чак. Съобразявам се с нейните желания. Но и сега има дни в които нямаме заместено хранене. Ето, сега дъждовни 2 дни и виси на цицата по цял ден  ooooh! + в момента   Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 081
И моят дивак е така-колкто повече упорствам с лъжицата, толкова повече ми виси на цицките-сякаш си отмъщава, че искам да заменя любимото сукане с хранене от чиния...И аз искам вече поне 5 часа без сукане да изкарва/в това време да хапне нещо различно от кърма/, искам да тръгна на на фитнес, да поработвам по малко, а и раздялата ни за по няколко часа дневно мисля, че ще се отрази добре и на двамата. Ама мисията и при нас засега е невъзможна:(

# 4
  • Мнения: 867
Все едно чета за моето детенце. Така и не разбрах как точно се разбира че е заместено хранене newsm78 Тоест да не му давам да суче когато иска, а да давам вода, така ли?

Ние си караме така - давам си храната когато трябва, пък сукането когато си поиска. Друг е въпросът колко яде, но аз не я насилвам.

# 5
  • Мнения: 481
desiteam, моята идея е абсолютно същата Simple Smile. И аз искам да изкарва поне 4-5 часа без да суче, за да тръгна на фитнес и да си обърна малко внимание. Вече ми се струва, че и козметичката или масажиста са мисия невъзможна Sad

# 6
  • Мнения: 1 091
Ако това ще те успокои, не си сама Joy И ние сме така. Скоро ще направим 9 м., хапваме по 100-120 гр. максимум и то не всеки ден. Имам чувството, че никога няма да заместим хранене...

# 7
  • Мнения: 1 081
Хм...Това, че не сме сами, хич не ме успокоява...Сигурно бъркам някъде в тактиката-всичките ми познати с малки деца(момичета, не знам дали е от значение), са като войници в казарма-ядат каквото им се даде, спят, когато ги сложат в кошарите, такива ревове за цицка и т.н.-не е имало за ден даже. За нощни събуждания да не говорим-не знаят какво е това. А са кърмени бебета, и са им заместени хранения(ама по старата схема). Как една не се оплака, че детето й отказва твърда храна, ами си търси сукането...Тоя моя цоцльо хич не ще й да чува за прескачане на кърмене, пък за отбиване-не знам, отиде май до абитуриентската:)

# 8
  • Мнения: 481
Ооо, за отбиване даже не ми се мисли. Не мога да си представя с какво друго ще я утеша нощем като ревне. Когато познати ни питат до кога смятам да я кърмя нашия татко се подсмихва под мустак и отговаря, че ще притичвам до училището в голямото междучасие да и дам да си цокне Joy. Аз също си мисля от време на време, че бъркам някъде защото децата в градинката (повечето са на АМ), според майките ядат всичко, заспиват сами и не се будят нощем. Все ми се ще да вярвам, че не е съвсем така, и че просто някои майки спестяват част от реалноста.

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 84
Аз съм на принципа, че щом си търси, значи има нужда. Дали зъбчета го мъчат детенцето, дали заради по-топлото време има нужда от течности, дали си отсъствала известно време и сега си търси да навакса - много неща им се отразяват на дребчовците.  Юлия от 2 седмици не иска да яде готвено - само на кърма и на солети кара. Добре че обича зеленчуци, та хапва салата с нас.

И на мен понякога ми се струва, че всички деца на АМ са по-самостоятелни, имат си режим, не са все залепени за майките си, заспиват си сами в кошарата, не се будят толкова нощем, няма проблем да ги оставиш при баба или татко и т.н. Но не е вярно - всичко си е до детенце. И сред тях има много злояди (даже и мляко не искат някои), и сред тях има да заспиват трудно (аз  поне бутам цицата и след 5 мин е заспала), и сред тях има да се будят нощем, и сред тях има такива, дето искат само мама... Всяко детенце с капризите си, ако не е едно, ще е друго Simple Smile Да са здравички, пък няма цял живот да са до нас. Както все ни търсят и изведнъж ще станат самостоятелни. Ето, преди час като се наигра навън, моята щерка ми каза "Чао, Юлка прибиа сама, мама тои тук", даде ми целувка и тръгна сама да се прибира, че и чак ми се скара като я последвах  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт